Ako zrusit zdravotne poistenie?

Príspevok v téme: Ako zrusit zdravotne poistenie?
MonaO

Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu. Viem, že v Česku sa dá zrušiť vš. zdravotné tak že poviete že cestujete z Česka a rovno v poisťovni vám ponúknu cestovné poistenie napríklad vo výške 120 €. To je skvelé pretože u nás sa to nedá ak cestujete vo všetkých krajinách a ešte aj členských krajinách EU čo sú takmer všetky. Tak isto je to skvelé pretože u nás sa od budúceho roka bude platiť mesačne až 70€ čo mi príde veľa. Tak isto veľa cestujem po EU takže nestíham chodiť na úrad prace. Vlastne pracujem cez zimu v zahraničí a potom za našetrené peniaze v lete cestujem. Ale som zdravá a nikdy nenavštevujem nemocnice. Aj keby sa také niečo stalo odmietam dnešné chemické zdravotníctvo a lieky ked tak alternatívnu medicínu, ktorú mi nik nepreplatí. Takže to čo chcem povedať je že ako si zrušiť zdravotné poistenie, ked ho nechcem podporovať z hladiska finančného aj môjho názoru o modernej medicíne...
Poznáte nejaké riešenie prosím?

Defcon

Ty si cisty tupelo xray.... daj nazov tej svojej globalnej zdravotnej poistovne a presny nazov toho zdravotneho poistenia za 30 eur mesacne a kde staci mobilom poslat nejaku fakturku a poslu ti peniaze. Daj presne info, alebo bud ticho. Lebo kvakas strasne hlupucko. Daj presne info a ja tu uznam ze si king a ja obycajny tlchuba. Lebo bez tych info si ty tupelo a tlchuba. Netliachaj hluposti a daj presny nazov poistovne a presny nazov toho tvojho vysneneho poistenia...

xray

Defcon: Druha varianta zas vyzaduje potvrdenie ze si poistena v cudzine.
Alebo si akoze myslis, ze nebudes vobec zdravotne poistena ale budes mat trvaly pobyt na sk ????
Asi nechapes ceny za zdravotnu starostlivost.
...............................................
nemusi byt nikde zamestnana v zahranici, nemusi pracovat..moze mat vlastne uspory a cestuje po svete.....ma nato globalne poistovne, ktore su na uplnej inej urovni a stoja zlomok z toho, tak 30 eur mesacne--ale ked sa ti nieco stane, tak ti preplatia ihned fakturu od doktora, staci to prefotit mobilom, aj zubara ti preplatia celeho...a tu ti daju kolko 2 eura a platis vsetko si sam. V tejto gubernerii sa rozkradne zo zdravavotneho : 1/3 farmaceuticky priemysel, 2/3 nasi skveli podnikatelia s predrazenymi ct-ckami apod a ta 3/3 ide tam kam ma ist. Skvely Hascak to topi na Cypre a ani to nepreinvestuje. Pocuvaj pozorne co je toto za prdelakovo, nonsens www.youtube.com

Defcon

Xray, teraz si napisal nieco uplne ine.... zhodou okolnosti presne to co som napisal nizsie, tu je to skopirovane :
Defcon
04.09.2019 22:35:49
Hned ako sa odstahujes, alebo sa zamestnas v cudzine.
Potrebujes potvrdenie z policie o odovzdani obcianskeho a odhlasku z trvaleho bydliska.
Druha varianta zas vyzaduje potvrdenie ze si poistena v cudzine.
Alebo si akoze myslis, ze nebudes vobec zdravotne poistena ale budes mat trvaly pobyt na sk ????
Asi nechapes ceny za zdravotnu starostlivost.
.................
Lenze v prvom poste, ktory som ti pravom skritizoval, si napisal, ze sa jednoducho vyberies do poistovne a mirnixdirnix z ruky zrusis zdravotne poistenie... to je trochu rozdiel s tvojim terajsim postom

sPravoDlivost123

Defcon: Žiadna poisťovňa nemá dôvod rušiť poistenie. Zrušiť ho máš ty, najlepšie písomne s pečiatkou a podpisom na podateľni. Nemožno ludi nútiť platiť za službu ktorú nepozaduju.

xray

Trepes tu akurat ty, ked vies o tom velke gulove, tak sem radsej ani nepis nic, mam s tym skusenosti.....a mas to aj na ich hlavnej stranke!!! Ak tu nema uz ziadne vazby na Slovenku, tak moze zrusit trvaly pobyt-otazka 2-3 hodin, zrusi zdravotnu, socialku, na mestskom urade poodhlasuje vsetko, zajde na policiu odovzdat obciansky a vystavia jej pas, na ktory funguje...problem pri tomto je, ze musi mat niekde trvaly pobyt v zahranici, a najlepsie taky, kde sa neplati dan z prijmu zo zahranicia.

www.dovera.sk

-sa viac ako šesť po sebe idúcich mesiacov (t. j. dlhodobo) zdržiavate cudzine a na tento pobyt ste uzavreli poistenie liečebných nákladov v komerčnej poisťovni

Defcon

Xray, pekne pises, len hlupo, strasne hlupo....
Ziadna zdravotna poistovna ti nezrusi zdravotne poistenie len kvoli tomu, ze ty povies : moj pravnik. Teta z poistovne ti odpovie, ze najprv sa chod s tym pravnikom poradit a az potom sa chod strapnit.
Komercne zdravotne poistenie len doplna zakonne zdravotne poistenie, v ziadnom pripade ho nenahradza. Napr cestovne komerne poistenie je pripoistenie a doplaca rozdiel medzi fakturou zahranicnej poistovne a uhradou tvojej verejnej zdravotnej poistovne...

xray

Vsak aj u nas to funguje ako v Cesku. Das si cestovne komercne poistenie a zanesies ho do svojej poistovne a ze chces odhlasit verejne zdravotne poistenie, daju ti vypisat dva formulare mozna budu chciet po tebe cestne prehlasenie este. Najlepsie povedat, ze cestujes mimo EU, inak ta nachytaju, ze ich poistenie plati aj v eu clenskych statoch a teda nemusis nic odhlasovat, nesmies sa dat odbyt tetuskami, ked ti budu nieco ine tvrdit, pohrozit im pravnikom, ze do tvojich obchodnych aktivit, ich nic nie je. A uz si slobodna, mozes si vyberat globalne poistenie, ktore chces a nie si vazalom nasich troch poistovni. Fungujes ako digitalny nomad, co aj si, zdrziavas sa menej ako 6 mesiacov v danom state a tym padom neplatis ziadne dane.

swistica

Johanna - nie zamestnavatel ti nic neplati, on strhava peniaze z tvojho platu a odosiela ho na spravne miesto. Su to tvoje peniaze, nie dobrocinnost alebo benefit od zamestnavatela.

Johannaa

zdravotku ti platí zamestnavatel, a kedze pracujes v zahraničí a zarobíš tam dosť, tak neviem čo riešiš...
a može sa stať hocičo, nejaky uraz skončíš v bezvedomí v nemocnici.. a potom čo??? budeš nariekať do medií, že nemáš na to aby si vyplatila naklady na liečbu 20 000€ ,..