Ako zrusit zdravotne poistenie?

Príspevok v téme: Ako zrusit zdravotne poistenie?
MonaO

Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu. Viem, že v Česku sa dá zrušiť vš. zdravotné tak že poviete že cestujete z Česka a rovno v poisťovni vám ponúknu cestovné poistenie napríklad vo výške 120 €. To je skvelé pretože u nás sa to nedá ak cestujete vo všetkých krajinách a ešte aj členských krajinách EU čo sú takmer všetky. Tak isto je to skvelé pretože u nás sa od budúceho roka bude platiť mesačne až 70€ čo mi príde veľa. Tak isto veľa cestujem po EU takže nestíham chodiť na úrad prace. Vlastne pracujem cez zimu v zahraničí a potom za našetrené peniaze v lete cestujem. Ale som zdravá a nikdy nenavštevujem nemocnice. Aj keby sa také niečo stalo odmietam dnešné chemické zdravotníctvo a lieky ked tak alternatívnu medicínu, ktorú mi nik nepreplatí. Takže to čo chcem povedať je že ako si zrušiť zdravotné poistenie, ked ho nechcem podporovať z hladiska finančného aj môjho názoru o modernej medicíne...
Poznáte nejaké riešenie prosím?

xray

2005 v prepocte stala zdravotka 17 eur, 2009- 25 eur, 2015 -55 eur v 2020 -70 eur. Ludia tu zarabali, tak 12,13 rokov dozadu 12000-15000 sk, dajme tomu 500 eur. Teraz tiez mnohi zarabaju tak 500-600 eur, mozes namietat, ze minimalka bola ovela nizsia. A to nehovorim o kolko sa zdvihol najom, ceny potravin... Za tu zdravotku co dnes driapu, tak by mala byt minimalny plat 1200 eur v cistom

xray

Toto je genocidny system co sa tu deje: priklad si zivnostnik a zarobis 600-800 eur v cistom a na odvodoch po novom 320-350 eur? tak mas nejakych 400 eur a ziv z toho rodinu, hypoteku, auto...to si radsej hodit slucku. Este aj tie uverove peniaze ako vznikaju, inflacia..tu uz mala byt davno krvava revolucia!!!

xray

Keby si pocuval tie yt videa, tak aj spominal konkretnu story, ktora sa mu udiala v Paname, kde v noci bezal k bankomatu a zlomil si ruku, vsetko krasne mu preplatila safetywing a len oskenoval fakturu mobilom a poslal. Ine je ked ta bude tocit rakovina a potrebujes mesiace, roky na chemoterapie, vtedy je dobre sa sem vratit a platit si minimalne odvody.Aj prihlasenie k trvalemu pobytu ide rychlo, tak ako aj odhlasenie. Ono tych sposobov je viacero, ale to uz nechcem rozvijat tu, aj take, ze zaplatis len po zaokruhleni par centov (vtedy sa nic neplati), a aj tak mas plne hradenu zdravotnu starostlivost. Je viacero variant...

Defcon

Xray, ale to su vsetko komercne zdravotne pripoistenia do cudziny. Vobec ti to neriesi ten zaklad , to co ti ponuka verejne zdravotne poistenie. Napr, ked sa ti nieco stane v cechach, tak z tohto pripoistenia nedostanes nic, v nemecku neviem, vo francuzsku dostanes 20%......vzdy sa berie, ze verejne poistenie je zaklad. Pripoistenie ti len doplati rozdiel medzi fakturou a tym co ma preplatit verejne poistenie. Nehovoriac, ze na slovensku vobec toto pripoistenie neplati.... zdravotne poistenie je dolezita vec a ziadny normalne uvazujuci clovek nerozmysla nad jeho zrusenim. Bodka

xray

Vsak som posielal na hlavnej stranke to ma dovera zverejnene a mam s tym osobnu skusenost, a viem ze to funguje. Tych 6 mesiacov sa tu nemoze ukazat, keby sa dotycnemu stalo nieco, tak si hradi predosle mesiace, po tych 6 mesiacov sa moze prihlasit kedy chce, alebo uz nikdy, momentalne im nezarabas, kto by ti to aj povedal, ked rocne maju z teba minimalne 800 eur. Inak povedz to aj tym ludom, a chod hlasit osvetu aby to platili, konkretne cez 307 000 subjektom a ludom, zrejme to maju na salame, pekne klesa nezamestnanost, nevyhnutnu starostlivost im musia poskytnut, tak co...exekutor zrejme po nich nejde a ani uroky z omeskania nemaju, nejakym zazrakom dlznik.zoznam.sk Dalsia poistovna napr:uniqa celorocne poistenie 19,5 eur, krytie 230 000 eur, dotycny si moze vyskladat z viacerych keby daco...

-Takouto osobou ste sa mohli stať aj vy, a to v týchto prípadoch, ak:
ste sa zamestnali u zamestnávateľa v zahraničí alebo tam podnikáte
máte uzavreté zdravotné poistenie v cudzine

-sa viac ako šesť po sebe idúcich mesiacov (t. j. dlhodobo) zdržiavate cudzine a na tento pobyt ste uzavreli poistenie liečebných nákladov v komerčnej poisťovni

-vám zanikol trvalý pobyt v Slovenskej republike

Defcon

Komerne cestovne poistenie je len nadstavba k verejnemu zdravotnemu poisteniu. To nie je plnohodnotne poistenie. Take poistenie ako to tvoje co si dal link, tak take ponukaju aj slovenske komercne poistovne a za menej. Generali ti ho ponuka za 22 eur rocne......s rovnakymi podmienkami alebo lepsimi.
Takze daj nazov poistovne a konkretny produkt , lebo kecanie ti ide, ale ked clovek od teba chce jasne informacie, tak odrazu ani obraz ani zvuk.

xray

Ty si vazne natvrdli clovek, defcon, defcon to mi nieco hovori-prezyvka na uz na neexistujucom fore czemoney :) dobry pripad to bol, co sa aj zhoduje s tymito vyjadreniami. Spomina tam safetywing.com, alebo si vyberes podla poistneho plnenia zo stoviek dalsich. Ty si vazne myslis, ze ti tu bude niekto pisat knihy na tieto "hacky" a este opeciatkovane ministerstvom? :) vsak by tu nestrihali ovecky v tomto systeme, by si este pozeral s otvorenou drzkou, ako sa da vymanit z tohto otrockeho systemu dalsimi sposobmi. Len pekne mukluj v robote, spi a cuc na telku, o nic viac sa nestaraj do coho ti nic neni, taky je dnesny system. Dobre nechcem sa tu hadat, ty mas svoju pravdu, ja mam svoju pravdu navyse podlozenu ludmi vo videu, nech si ludia urobia obraz, komu verit. Dotycna sa pytala, len ci sa da odhlasit zdravotka aj dotycny to spomina, ze mu stacilo len to komercne poistenie a o viac sa nestarali- a je jedno ci ma trvaly pobyt alebo uz zruseny.

Defcon

Tak mi je uplne jasne odkial beries tie zmätene info. Na tom youtube prednasaju deti z nejakeho detskeho klanu institute of cryptoanarchy, co je milionkrat menej doveryhodny zdroj ako infovojna a to uz je co povedat....
Jeden krpaty pripad z francuzska naco je dobre verejne zdravotne poistenie. Poistenec dôvery s komercnym cestovnym poistenim od generali dostal na sluzobnej ceste akutnu pankreatitidu (CRP 630) Islo o zivot, chlapik sa svojpomocne dotackal na urgent. Nasledovala viac ako mesacna hospitalizacia, v ramci ktorej chlapik prezil vlastnu smrt, 2 operacie, 8 dni umeleho spanku. Dovera zacvakala 260.000 eur a generali 56.000 eur. Keby chlapik nemal tieto poistenia, tak ma zabezpeceneho exekutora do konca zivota.

Defcon

Youtube si strc za klobuk. Daj konkretne info, konkretnu globalnu poistovnu a konkretny produkt od tej poistovne.
Clanok z noveho casu som precital a je tam par nepresnosti a tiez tam nie je tvoja vysnivana globalna poistovna.

xray

Dobre frajere mas to mat, ti sklapne huba...
tak napr. jeden dovod preco to nemat a je to pomaly nanic v zahranici www.cas.sk

podme pritvdit a rozsir si obzory zaujimava tema je 46:30, dalej ta poistovna napr: 1:02, od 1:45-1:55 ako som spominal zrusenie trvaleho pobytu www.youtube.com

Dalej na obsirenie si obzoru a nemat iq zmrzlej makrely www.youtube.com