Ponižovanie od rodiny

Príspevok v téme: Ponižovanie od rodiny
malinaMM

Ahojte, stretli ste sa uz s tym, ze Vam ublizovala vlastna rodina? Jedna sa o moju rodinu. Mam sestranicu. Je lekarka, studovala a je to "hlavicka", je mudra, inteligentna. Ja mam len maturitu a pracujem v uplne beznej praci. Moja rodina ma s nou stale porovnava, akoby som bola nieco menej. Na rodinnej oslave je to najhorsie, vtedy sa rozobera len ona a ja som iba vzduch. Este aj babka do mna rype, vraj preco som si nezobrala od nej priklad. Takisto dalsia sestranica studovala a teraz je na materskej, a dalsia sestranica studuje v Anglicku. Len ja som taka cierna ovca rodiny. Rodinne stretnutia by mali byt prijemne a krasne chvile s najblizsimi a nie pretekanie sa o to, kto je lepsi, uspesnejsi, kto kde studuje a pracuje... Jedneho casu som chcela ist studovat, ale vysmiali ma, vraj som hlupa a leniva a ze na to nemam a nech idem radsej do roboty. Samozrejme, boli ma to. Ako by ste to riesili?

adka45

Nijako by som to neriešila, jedným uchom dnu a druhým von, hotovo. Nie každý musí a môže mať vysokú školu a byť doktorom, právnikom a podobne. Každá jedna práca je dôležitá

Marek874

a ty TOTO volas este rodina? je cas zobudit sa. toto je akurat tak banda egositickych, zufalych narcisov. naco mas potrebu sa s nimi stretavat? vobec pocuvat ich nazory? fascinuju ma tie dogmy. su rodina, lebo sme pokrvni. rodina nie je o fyzickom spojeni ale mentalnom! no a co, ze mate spolocnu krv. o to horsie! rodina sa o seba stara. o svojich clenov. poskytuje im podporu, energiu, pokoj, zazemie. a ked to rodina neposkytuje NIE JE rodina.
s tvojim zivotom totiz nie je nic zle. tvoj zivot ma davat logiku TEBE! a nie ostatnym. je ti fajn, zijes si svoje a takto si to nechas znechucovat. kolko mas zivotov? tento za mamicku, dalsi za sestricku, dalsi za babicku. ako keby oni zili podla tvojich rad a nazorov. fakt sa staraj len o seba. zi si svoje. si tu na fakt kratucky cas. a este aj ten venujes niekomu, kto si s nim tak rad a nadherne vytrie...

oblacik

Určite by som na takéto stretnutia nechodila keď sa takto správajú. Urči im medze. Chápem, že to musí bolieť, zvlášť od rodiny, ale rodinu si nevyberáme ako sa hovorí. Nestretávaj sa s nimi a hotovo.

PriamaMajka

Ja by som im povedala narovinu, že Ti to vadí a že Ty si maximálne spokojná so svojím životom a keď Ťa budú porovnávať aj naďalej a nebudú Ťa mať radi takú, aká si, nebudeš na tie oslavy chodiť. Dnešná spoločnosť je bohužiaľ takto nastavená (vysoká škola a najlepšie dve, znalosti jazykov, práca snov a tomu zodpovedajúci plat, dom, manžel, deti a pes) a keď to nemáš si divná, čudná a neúspešná. Vôbec sa tým netráp, veľa z tých ľudí čo to majú nie sú až tak šťastní a spokojní ako sa prezentujú. Najdôležitejšia je Tvoja mienka o sebe samej a na mienku druhých sa zvysoka vykašli.

Gramatik

Paneboze zase tu niekto baziruje na gramatike, sestranica alebo sesternica ved to je uplne jedno, co s tym vsetci mate, co si honite ego s tou gramatikou? U nas v Trnavskom kraji vsetci hovorime sestranica, aby ste sa nepototo...
Autorka ako tu uz bolo spomenute, Ty nemas problem ale Tvoja rodina a to poriadny. Meridian to vystihol/la dokonale. Nemusis nic a nikomu dokazovat ak si stastna a spokojna. Hlavne nemen pracu len preto aby si sa im zapacila, to je cesta do pekla! Bud stastna TY, nechci sa im zavdacovat ani podlizovat.

jeanValjean

Všetko zlé je na niečo dobré a opačne.Ponížiť či uraziť vedia rýchlo a ľahko ale vyvolať úsmev...?

Meridian

Malina
Úplne sa viem vžiť do tvojej kože a musím ti povedať,že toto robia ludia veľmi často v rodinách takže niesi ani prvá ani posledná.
Toto porovnávanie a netaktné vyzdvihovanie jedného na úkor iného je prejavom nazrelých ludí.
Ešte bude trvať nejaký čas pokým tvoje sebavedomie a vyrovnaná osobnosť bude vedieť čeliť takémuto povrchnému posudzovaniu a ponižovaniu.
Môžeš to brať dvomi spôsobmi :jeden je že ťa to bude nútiť viacej na sebe makať aby si sa priblížila či vyrovnala ,alebo tiež makať na sebavedomí aby si si uvedomila svoju hodnotu a vedela sa predať...či odtážať ataky na tvoju osobu.
Samozrejme môže ťa to aj deprimovať a tým pádom ťahať ku dnu.
Ako veľmi správne podotkla osôbka nižšie .....to čo si oni myslia o tebe nevypoveda o tebe ,ale o nich.Je to ich pohľad a ak dopustíme aby naše šťastie záviselo od toho čo si o nás myslia iný ....budeme nešťastný.
Ako som naznačil na úvod rovnaké prostredie môže u dvoch ľudí vyvolať rozdielne postoje častokrát zlé pristredie človeka dovedie do záhuby,alebo naopak naštartuje k napredovaniu.
Je na tebe ako naložíš z reflektovaním iných smerom k tebe.
Ak by si verila,že to čo sa nám v živote deje ,len zrkadlí naše vnútro ,že všetko je na niečo ,že to nieje náhoda a máme sa naučiť zvládať aj takéto situácie ....možno by si to zvládala ľahšie.Alebo aspoň vedela prijať a zaujať postoj .Tvoj postoj na základe ktorého sa môžeš ďalej odraziť a ísť.
Môže sa stať ,že budeš dvakrát tak lepšia a oni to ani nezbadajú,ale urobíš niečo pre seba.
Možeš sa vzoprieť a povedať dosť !je mi to nepríjemné ponižuje ma to a nebudem terčom vašeho porovnávania aj ja mám srdce robím svoju prácu z láskou som tam kde momentálne mám byť vo svojom živote a vâžim si svoj život ,prácu a kto hovorí z neúctou k mojej práci či k životu na moju osobu neváži si ma a tak nemôžem s ním zdielať jednu miestnosť dovidenia....