Keď budem prajný, bude mi dopriate. Veríte tejto vete?

Príspevok v téme: Keď budem prajný, bude mi dopriate. Veríte tejto vete?
DenisAch

Som dlhodobo osamelý, zatrpknutý a nešťastný chlap veľmi krátko pred tridsiatkou a istá známa ma obvinila, že to všetko mám len preto lebo neprajem ľuďom a desne mi týmto ide na nervy a že ešte preto mi je zle, lebo nemám rád zvieratá a neteším sa zo šťastia iných. Ale čo ja mám s inými? Čo je na tom, keď ma nerobí šťastným šťastie iných?
Veríte týmto názorom mojej známej?

ModraObloha

Nezáleží na tom či to platí alebo nie, doležité je že tak pôsobíš, ak si naozaj zatrpknutý tak to vedia aj ludia vicítiť.. povedz mi, myslíš že keby zrazu niesi osamelý tak by sa vyriešili všetky problémy ? Pokial niesi v pohode sam so sebou tak pochybujem že to další človek napraví za teba.. jasne môže ti pomôcť ale treba na sebe pracovať a nečakať na modré z neba.. Skús ako ti pisali, najst si nejaké hobby, prípade aspon kusok byť pozitívny... však aj keby máš partnerku tak myslíš že to mrzutostou a zatrpknutostou by si vo vztahu niečo docielil? Tieto problémy obvykle za teba nevyrieši niekto druhý, pracuj na sebe, kludne aj so psychologom a časom sa to dostaví.. Ludia si všimnu nejak podvedome asi tu zmenu.. že nebudeš taký uzatvorený.. depresívny ale "otvorenejší" alebo aktivnejší.. a ak nie tak budeš mat svoje hobby, nežijeme pre niekoho ineho, čiže treba sa naučit žit aj sam so sebou.

doprajHLAVNEsebe

Ono je to myslene asi tak, ze zavist ti zozere kopu energie, ktoru by si inak mohol investovat aj do niecoho zmysluplnejsieho, nez porovnavat sa s druhymi.

Nesquikforte

Nemusis nikomu priat, ci nepriat stastie. Staci, ked budes zit to svoje a chranit si ho, lebo 99% ludi inym nepraje. Za tvoje nestastie ini nemozu a tvoje stastie je ako vyhra, kazdy ti ho bude chciet vziat.

ozoon

oson
Odkial beries istotu ze nechce , je mozno len introvert a potrebuje povzbudit nie urazat ako ta co pise ze ho obvinuje , moj nazor ze je to zlomyselna osoba , rada ublizuje a nejde tak o radu akoby sa zdalo.Napisem moj nazor ked ludia maju deti, su stastny deti im robia radost a naopak vtedy to funguje, ale staci choroba , zla nahoda dieta dostane rakovinu , trapi sa trpi je nestastne a rodicia tiez a nikto nikomu nic zle nepraje , naopak praju si iba stastie ale choroba vsetky snahy zmaze , vsetci trpia asu nestastny aj ked si praju iba dobre. A prikladov zo zivota je vela co toto tvrdenie ze ked budes prajny budes aj stastny, neverim tomu, ludia su zlomyselny.

oson

ozoon, tieto typy ludi pohrdaju dobrymi prajnymi osobkami, oni nechcu, aby k nim druhi boli dobri, nechcu, nevazia si to, pohrdaju takymi