Co pomoze na cukrovku?

ModraObloha

Cukrovka vzniká keď bunky v tele su "nasytené" cukrom a prestavaju reagovať na inzulín, telo preto vylučuje ešte viac inzulínu aby uskladnilo "natlačilo" cukor do buniek a tým znižilo toxické hranice glukozy v krvy. Totá sa nazýva aj ako predcukrovka, alebo inzulinová rezistencia. Keď to pokračuje ďalej, tak Telo už ani pri tak vysokých dávkach inzulínu nedokáže natlačit všetok cukor do buniek, pretože bunky presytené nan reaguj velmi slabo, su necitlivé. Potom vznikne cukrovka. Najväčší vynníci cukrovky su logicky cukry :D Neviem či by človek na cukrovke mal hneď meniť stravu na nizko sacharidovu alebo dokonca ketogenickú ale skôr velmi velmi pomaly, pretože si môže spôsobit hypoglykemický šok alebo aj horšie veci.. Cesta ako sa dostat z cukrovky za mna existuje a to je vhodnou upravou stravy, to je minimálne nejest velke množstvo sacharidov (curky) nie len sladkosti, ale aj pečivo, zemiaky atď.. našutdovať glykemický index,a nálož, jesť menej sacharidov a len tie ktoré maju z hladiska Glykemickeho indexu a nálože dobre hodnoty, samozrejme vhodne ich upraviť... niesom odborník ale odporúčam ti ak ta zaujíma ako si pomôcť s cukrovkou študovať stravu a pomaly ju aj celoživotne meniť až si vytvoríš optimalnu zdravu stravu. Skús si pozrieť na youtube dokument liečba hladovkou, samozrejme ti to teraz neradím že maš s tým začať, ide o to aké je naše telo schopné seba regenerácie keď ma možnosť sa regenerovať a čo dokáže v podstate ketogenická stáva alebo "tukový metabolizmus" Cukrovka neni ani tak choroba ale skôr dôsledok nespravnej životosprávy a výživy.. keď sa upraví jedno tak aj to druhe, samozrejme cukrovka poškodzuje rôzne časti tela čiže niečo už vratné byť nemusí.

Pag

Kazdy den cvicit osem kusov brokatu (neopierat jazyk o horne podnebie) 15 minut, kazdy den a nie ze to sa nema, to sa nesmie, to treba inak, nie!, to, co poviem ja, plati a bude platit!!! Ako, aj ja mam s tym asi problem, lebo nohy som si konecne uz umyl, po 1 roku, hoci spina po tyzdni spina opada, ale malicek na pravej nohe zostal stale cierny a neviem preco?? Co sa to do kelu deje?? Ako mi pomoze lekar na chirurgii, ked tam zajtra zabehnem?? Teraz sa ja pytam. Poprosim len o rozumne odpovede a Ty Divocina mi neskac do reci, zober si kriedu, pod k tabuli a pis a pis!! Ziadna 6. vecera! Dost!

Tomas 12345

Jeden užívatel tu minule napísal velmi trefný dôvod prečo vzniká cukrovka - je to pre vysoký obsah geneticky modifikovaných potravín a rôznych chemických aditív, umelých sladidiel, zvýraznovače chute (napr. benzoan sodny) Vsetko toto sú latky ktoré sú ludstvu známe len velmi krátky čas a organizmus človeka si na ne ešte nestihol navyknúť. Slinivka slabších jedincov zareaguje na tieto látky prehnane - cukrovkou.

Riešením v liečbe cukrovky je teda zcela sa vyhnúť hore uvedeným látkam, alebo aspon viditelne zredukovať ich príjem. Jedným z geneticky modifikovaných potravín je aj pšenica. Pšenica je potravina s najvyššou spotrebou u obyvatelstva. Nečudo teda že ludia ktorí sa postupne vzdali múčnych jedál hlásia neobyčajné výsledky. Toto potvrdzuje i kardiolog Wiliam Davis vo svojej knihe "Zivot bez pšenice". Odporúčam túto knihu prečítať.