Ja verím v Boha, Manžel nie

Príspevok v téme: Ja verím v Boha, Manžel nie
manzellka

Ja verím v Boha, Manžel nie
Ahojte mamičky, ešte som len v začiatkoch, ako budeme pristupovať k viere spoločne s manželom, ale už viem, že to bude asi problém. Máme doma 16 mesačnú dcérku, ktorá je samozrejme pokrstená, ale neviem, ako to bude ďalej. Doteraz chodím do kostola iba občas, lebo dcérka spí alebo zaspáva počas doby,kedy už je u nás omša, manžel ju nevie uspať, ešte sa kojíme :D On síce nemá problém ísť niekedy so mnou dokostola, ale behá tam s drobcom po vonku. Máme aj nedele kedy ideme k babke do druhého mesta a vtedy vôbec nemám čas, lebo ju aj tak musím uspať doobeda a kočíkovať. Mrzí ma, že nechodím do kostola pravidelne, ale dúfam, keď drobec už nebude spávať doobeda, tak sa to bude dať. Neviem, ako jej v budúcnosti vysvetlím, prečo sa Tatino s nami nemodlí, prečo s nami nechodí do kostola? Ešte by ma zaujímalo, s tým, ale tiež nič neurobím: Manžel fajčí, ja nefajčím ani nikdy nebudem, môže to ovplyvniť nejako naše zdravie, alebo, keď fajčí vonku a my sme neni pri ňom tak to nevadí?

petronneta

dieťaťu jednoducho oznámiš, že ocko tak neverí, ale že Vám to toleruje a aj Vás v tom podporuje a pomáha Vám, aby ste sa do kostola dostali.

dalsia

to ste si akože nevydiskutovali pred svadbou? alebo hladaš problem tam kde nie je.. brali ste sa kde? iba na urade alebo v kostole?
ked fajčí mimo vás tak to je ok...
dalsia vec, to ze fajčí si nevedela pred manželstvom ked ti to vadí?
ako vysvetlíš malej ze otecko nechodí do kostola...???
normálne, že je to každeho osobna vec... a to ze niekto nechodi do kostola kde tetky chodia klebetnice iba ohovarat, neznamena ze ten clovek je neveriaci...

mate59

Je pekne vidno,ako ťa manžel toleruje.Ty si v kostole,on čaká vonku.To je správne.Deťom jednoducho vysvetlíš, že tatko do kostola nechodí,oni ak pôjdu s tebou a manžel to bude tolerovať,to tiež bude v najlepšom poriadku a deťom to príde prirodzené od mala.Bolo by dobré,keby prestal fajčiť, nenúť ho,ale mu pripomeň,že to ničí zdravie,smrdí to,v byte fajčiť nedovoľ,ale vonku dym odíde preč,tak to nevadí.V otázke viery ho nepresvedčíš,ale fajčiť sa dá prestať.