Ja verím v Boha, Manžel nie

Príspevok v téme: Ja verím v Boha, Manžel nie
manzellka

Ja verím v Boha, Manžel nie
Ahojte mamičky, ešte som len v začiatkoch, ako budeme pristupovať k viere spoločne s manželom, ale už viem, že to bude asi problém. Máme doma 16 mesačnú dcérku, ktorá je samozrejme pokrstená, ale neviem, ako to bude ďalej. Doteraz chodím do kostola iba občas, lebo dcérka spí alebo zaspáva počas doby,kedy už je u nás omša, manžel ju nevie uspať, ešte sa kojíme :D On síce nemá problém ísť niekedy so mnou dokostola, ale behá tam s drobcom po vonku. Máme aj nedele kedy ideme k babke do druhého mesta a vtedy vôbec nemám čas, lebo ju aj tak musím uspať doobeda a kočíkovať. Mrzí ma, že nechodím do kostola pravidelne, ale dúfam, keď drobec už nebude spávať doobeda, tak sa to bude dať. Neviem, ako jej v budúcnosti vysvetlím, prečo sa Tatino s nami nemodlí, prečo s nami nechodí do kostola? Ešte by ma zaujímalo, s tým, ale tiež nič neurobím: Manžel fajčí, ja nefajčím ani nikdy nebudem, môže to ovplyvniť nejako naše zdravie, alebo, keď fajčí vonku a my sme neni pri ňom tak to nevadí?

ModraObloha

Nechcem ti do toho kecať, ale nebolo by lepšie keby necháš dieta samotné si vybrať či chce veriť v boha, či sa chce vybrať tou cestou ? Ja osobne som bol vychovávany tak že som nebol nijak "obmedzovaný" po tejto stránke a vlastne som mal tú možnosť sám si robiť názor na všetko, pretože mi do toho nik nekecal a som za to celkom rád.. pretože inakšie by som mal v hlave len neporiadok. Ďalšia vec je, to že chodíš do kostola z teba veriacu nerobí, človek nemusí chodiť do kostola a môže byť viac "krestan" či veriaci ako další čo tam idú akosi z pocitu viny , alebo z povinnosti, viera ma ist od srdca, ak maš vieru v srdci tak ju maš všade nie len v kostole. Dosť ľudí sa hrá na pokrytcov chodia do kostola, tváriac sa aký su oní dobrý krestania a vôbec sa podla toho ani neriadia.. nesprávajú, nekonajú, mimo kostola to ani neexistuje.. Osobne krestanskú vieru moc neuznávam, neuznávam to ovládanie ľudí pomocou strachu a obmedzovanie. Pritom stačí sa vyspovedať a máme čistý štít.. blbosť.. Viera ma človeka posúvať v pred a byť nádejou či oporou, má z nás robiť lepších ľudí. Preto si myslím že je blbé škatulkovať ľudí podla viery alebo mu vštepovať nejaký druh viery... veľa ľudí ma nejak automaticky v sebe ten pocit že je niečo viac a to stačí, stačí že to má v sebe a dokáže sa podla toho aj morálne rozhodovať, musti to byť prirodzené.. viera ma oslobodzovať nie zväzovať. Nech si každý myslí čo chce, toto mi príde o dosť prirodzenejšie, žiadne priame pomenovanie nadprirodzených bytostí a podobne. Proste len vnutorný pocit na základe ktorého človek sa snaží byť dobrý, konať dobro, uvedomovať si že by mal byť lepší, ťažiť z toho. To mi príde ako viera, nie chodenie do kostola s tým že keď z neho vídem tak mam "svoje odkrútené" a dalej ma viera bude zaujímať až za 7 dni a 23 hodín.. Samozrejme nechcem zdiskreditovať krestanstvo, myslel som to všeobecne na všetky tieto Naboženstvá. Keď sa to tak vezme krestanstvo je ešte jedno z tých lepších.

pomocnica

Myslím, že tvoj manžel robí kompromisy, keďže s vami aj skočí do kostola a nechal ťa malú pokrstiť. Keď nie je veriaci, tak nie je. Ak ti nezakazuje chodiť do kostola, ďalšie plus, ktoré svedčí o jeho rozume. Myslím, že malá sa rozhodne či bude, alebo nebude veriaca sama, keď bude staršia, neviem, či sa bude pýtať, prečo sa ocko nemodlí s vami, ak áno, tak povedz pravdu proste. Po tejto stránke sa jej jednoducho budeš venovať len ty sama.
Čo sa fajčenia týka, tak ak nefajčí pri dcérke a v byte a taktiež ak nemá nejako nepríjemne zafajčené oblečenie, tak myslím, žeby to veľmi nemal byť problém, ak to takto zostane aj naďalej, že bude fajčiť vonku a nie dnuka pri malej. ;-)

Pekný deň.

Kamka_SL

Ja by som v tom nehladala problem, hlavne to, ze si veriaca neznamena, ze aj tvoja dcera bude. Nas tiez k tomu viedli a uz sa ani nemodlime a kostol obchadzame.

Ediakara

Co sa tyka fajcenia ak by chcel manzel prestat fajcit odporucam mu liek Champix, nech si ho necha predpisat. Nie je najlacnejsi plati si ho sam ale kolko v konecnom dosledku usetri za cigy urcite sa to oplati. Redukuje abstinencne priznaky, sposobuje ze mu cigy nebudu chutit. Ja som s nim prestala fajcit.

Anonym222

Myslim si že s fajcenim problem nieje. Skoro každy treti človek fajči. Skus ho priviest k viere. Ale nenut ho ked nechce každy ma svoju slobodnu volu. Ale nechapem zrazu ti vady že fajči predtim nefajčil čiti to bolo jedno ?

Tomas 12345

Lenže človek by sa mal pokrstiť až ked sám uverí. Krst detí nie je biblický!

Manželovi dohovor ked je veriaci aby prestal s fajčením. Fajčenie aj pitie alkoholu je hriech pretože ničí telo. Veľa evanjelických svedkov ktorí mali videnie pekla podávalo svedectvo o tom že fajčenie je hriech, aj pitie alkoholu.