Bolesť v pľúcach?

Príspevok v téme: Bolesť v pľúcach?
Kiko-Kris

Neska ráno som vstal a nato som bol pozorný, že keď dačo ťažké zdvihnem,tak ma tam zabolí pri pľúcach, a celé ma to bolí. A keď beriem veľký nádych aj vtedy ma tam bolí. Alergologička mi dala spirometriu, čo som musel do seba vzdichať to do seba, a nepodarilo sa mi to ani raz. Čo to môže byť? Dakedy ma dusí, ale beriem lieky zodac. Mal som hnačku, a obvodná mi predpísala taký liek, čo môže vyvolieť astmu, ale nedal som si to. Čo toto môže byť? Nenamáhal som sa včera ani neska, a z ničoho nič ma tam začalo bolieť. O týždeň idem na kontrolu. Iba vtedy bolí keď dačo dvíham. Čo toto môže byť podľa vás? Pomôžte mi prosím, strašne sa bojím

Kiko-Kris

Nevykaslievam krv
Schudol som, lebo som mal hnačku, a aj 38,5 horúčku ale horúčku len 1 dňový. 82kg som mal a už 78 mám.
Nebolia ma kosti
Nekaslem, nevykaslievam krv
Áno niekedy je bolesť pri dýchaní
Nie
Nie
Ako kedy

Nie nie nie.
Áno som alergicky ale žeby nebodaj astma? To mi vedia ako zistiť? Ako som spomínal že mi dala doktorka spirometriu a nepodarilo sa mi to.

ahjajjaj

vykašliavaš krv?
schudol si, nechutí Ti jesť?
bolia Ťa kosti.
kašleš dlhodobo a vykašliavaš krv
bolesť pri dýchaní
máš časté zápaly pľúc?
pri dýchaní hlasno sipíš?
si ustavične veľmi unavený?
napriek liečbe máš príznaky sennej nádchy

Charakteristický je kašeľ. Kašleš? Sipíš pri dýchaní, chripíš? Máš zápal pľúc a priedušiek?
Tak čo z toho? Tipujem ja: bolesti kostí a bolesť pri dýchaní, únava, senná nádcha s alergiami, nechuť do jedla zo stresu. To všetko hovorí stále o hrudnej chrbtici a alergii, astme. Nič viac a nič menej.

ahjajjaj

čo je to najhoršie, čo Ti môže povedať, podľa Teba, že sa toho bojíš?

Nejaký zápal že máš? Dostaneš liek. Poškodená platnička? Dostaneš liek a pošlú Ťa na rehabilitáciu.
Rakovina pľúc to určite nie je!

ahjajjaj

Čoho presne sa bojíš? Vieš popísať konkrétne obavy? Máš nejakú predstavu, že čo to je, a nechceš to počuť od lekára, alebo sa bojíš vyšetrení, lekára?

Kiko-Kris

Na neurológiu som chodil od malička ale keďže bolo všetko v poriadku už rok, 2 roky som nebol na kontrole. Strašne sa bojím. Cítim sa slabo bojím sa

ahjajjaj

Podľa mňa to nemusia byť pľúca, ale bolesť v hrudníku kvôli nervom, ktoré vychádzajú z hrudnej chrbtice. pozri tu: forum.zdravie.sk
ak máš problém s hrudnou chrbticou, nemusíš cítiť bolesť v chrbte, môžeš to vnímať ako bolesť pri dýchaní, pichanie pri srdci a podobne. Proste bolesti v hrudnej oblasti a pri pohybe.
Každopádne by som odporúčala aj neurologické vyšetrenie a RTG chrbtice.