Život so slovenským platom

Príspevok v téme: Život so slovenským platom
slovenskyplat

Ľudia ako žijete z Vášho platu? Dá sa to vôbec? Ja pracujem vo výrobe, plat nie je až tak zlý, zarobím mesačne tých 800 euro. Zatiaľ bývam v prenájme, na hypotéku si zatiaľ netrúfam. Chcela by som viac cestovať, viac si užívať ale akosi ten plat na to nestačí. Navyše mám veľkú rodinu, takže stále ma niekto narodeniny, meniny, svadby a neviem čo všetko. Takže keď už konečne niečo ušetrím, zase to vrazím do druhých. Máte aj nejaké koníčky mimo prácu? Celkovo mám pocit, že sa v živote nudím, len práca a práca a domov prídem vyčerpaná, unavená a už nemám chuť na nič. Tak si prečítam knihu alebo si niečo pozriem, nejaký film. Navyše ešte aj pracujem na smeny. Ako vy šetríte peniaze? Mne sa to nejak nedarí :(

slovenskyplat

Ďakujem za názory. Veru keď tak rozmýšľam tak dosť míňam na oblečenie, ale nemôžem predsa chodiť v tom istom stále dokola. Keď si z výplaty odrátam nájom a jedlo tak mi zostane okolo 400 euro. Ale nedá sa takto žiť, veď to nie je život, nič si nekúpiť, nikam nejsť.... Áno ušetrila by som niečo, ale za akú cenu? Že budem len doma pri telke?

Zuzka8

Aj v SR sú dosť pekné miesta na dovolenku.

Môj uhol pohľadu je aj taký, že keby sme napr trochu okúsili väčšiu biedu, tak by sme videli čo máme. Samozrejme treba to zažiť alebo vidieť. Vtedy sa človek trochu zastaví.

katikaluz14

Jax-tak ako si napísal. Vyšší plat neni riešením.Čím viac získame tým viac budeme mať tendenciu míňať.

slovenskyplat

Mne slovensky plat priniesol minuly mesiac 1700 eur v cistom a tom som este spravil na ucte 500 eur minus za jul. :D

jax

Vobec to nie je o plate, ale o tvojom rozhadzovani. Schvalne si pozri vypis z uctu kam si tie prachy zahodila.
Zaklad je spravit si trvaly prikaz kedy ti napr. 100e automaticky odide na sporiaci poducet a tych sa nedotknes.
Hospodarit budes len so zbytkom a budes si podrobne sledovat, na co minas a kde sa da usetrit. Iba takto sa naucis hospodarit s peniazmi. Inak ti nebude stacit ani 8000

tomasbot

to máš ešte dobré lebo si žena a u vás to vôbec nevadí a neberie sa to tragicky keď zarábate málo.

lenže ja som chlap a tým pádom ma spoločnosť ako tak celkovo odsudzuje na úplný okraj... hroší odomňa sú už len c!gáni čo nepracujú a len si chodia po dávky...

ja robím v tescu a zarobím okolo 550€ podľa toho kedy a koľko robím.. bývam s rodičmi a priateľku samozrejme nemám... čo už no.. tento svet je postavený len pre víťazov a my porazení musíme znášať všetky ho vná ktoré nám z výšky padajú na hlavu... už som viac krát aj rozmýšľal nad tým že ukončím život a to mám len 24 rokov :(

janicka765JE

tak to mas velmi dobry plat na to, ze si zena a pracujes vo vyrobe. ja pracujem v kancli a taky plat nemam. no mam stastie, ze mam chlapa, ktory dobre zarobi a tym padom si mozme dovolit sem-tam aj nejaky vylet ci dovolenku. no cez tyzden tiez chodime len do roboty, sem-tam si ideme zabehat na korcule ale ten vikend si snazime uzivat.

Dennnyy

Kazdy ma ine naroky, iny zivotny komfort. Ja som rok zarabala 580 eur v cistom (s VS vzdelanim), z toho 185 mesacne slo na najom (s priatelom sme platili napoly prenajom v 1 izb. byte) a dokazala som si usetrit 2000 eur na hypoteku a dokonca mi zvysila pekna suma aj na dovolenku pri mori. Setrili sme tym stylom, ze jedlo sme si varili. Oblecenie som si kupovala v second handoch, ale ziadne polorozpadnute veci, dnes vies najst v sekacoch aj super kusky za par eur. Ak chces cosi usetrit, musis si urcit priority. Pekne darceky sa daju kupit aj za par eur. Musis sa zamysliet nad tym, na co utracas najviac penazi a ci by sa s tym nedalo nieco robit. 800 eur v cistom na slovenske pomery nie je plat na zahodenie.

Lilusha

Fakt nechapem ako dokazes vyžiť z takeho platu!
Ja som zarabala 460e lebo východ a bola som rada. Zijem s rodičmi lebo do podnájmu sama asi ťažko pri takom plate. Odvadzala som im 100 eur a davala stravne listky a aj tak sa mi podarilo nasetrit okolo 2000 eur, teraz som pol roka bez prace a stale mam na ucte 800 eur.
Ak vies hospodarit s peniazom nepotrebuješ najnovšie značky a vymozenosti tak si nešetris.
Kks mat taky plat uz som davno za vodou

MonikaIka

To mas celkom fajn 800€, vies kolko ludi zaraba minimalku? Ja mam 640€ a robim na poste. Ten zastup ciganov ked si pridu po davky nikomu neprajem ani chovat sa nevedia.