Problém s matkou

Príspevok v téme: Problém s matkou
Niniveee

Ahojte, trápi ma jeden problém, ktorý som si vyrobila viac-menej sama. Žila som v Anglicku, zoznámila som sa tam s mojím priateľom. Žili sme spolu 2 roky, potom sme mali nejaké problémy o ktorých som povedala aj mame, tá bola šťastná keď sme sa rozišli. Ale nakoniec sme sa nerozišli, zostali sme spolu. Jemu sa stal v práci úraz a zostali sme stáť pred rozhodnutím, ostať či odísť. Odišli sme spolu do Česka a žijeme tu už jeden rok. Mame som o tom ale vôbec nepovedala, vedela som aká by bola jej reakcia. Ona si stále myslí, že som v Anglicku. Ja už nechcem ďalej klamať, ničí ma to, neviem ako toho von. Čo mám robiť? Ako jej povedať, že sme stále spolu a navyše v Česku? Bojím sa jej reakcie, ona mala vždy prehnané reakcie, nevie sa kľudne ani rozprávvať hneď zvyšuje hlas, je nepríjemná... popravde nerada s ňou komunikujem. Stále ma len kontroluje, v minulosti keď som s ňou ešte žila mi otvárala poštu, kontrolovala pracovné zmluvy, chcela vedieť koľko peňazí mám na účte... to chce mimochodom vedieť aj teraz. Mám 28 rokov.

Niniveee

Áno žijem s priateľom, ono ma kontrolovala vždy už odmalička, pamätám si, keď som mala asi 7-8 rokov tak sme si s kamarátkami písali dopisy a dávali si ich do schránok, no mne matka otvárala listy a čítala a ešte si drzo. Keď prídem domov na pár dní a sme napríklad niekde v meste tak chce vidieť môj účet, alebo otravuje nech jej ukážem internetbanking. To isté so zmlovou, chce vidieť, že pracujem. Samozrejme ja jej poviem, či sa jej zdá normálne chcieť po dospelej dcére zmluvy a výpisy z účtu a ona sa urazí a začne bliakať a rozprávať, že určite nemám nič našetretné keď mi robí problém ukázať jej účet a ktovie či vôbec pracujem... A ja mám dosť...

grior

Ahoj, tak mna skor zarazila ta posledna veta, kontroluje ti peniaze na ucte? A pracovne zmluvy? A to co ona je inak v poriadku? Nic by som jej neukazovala ved si dospela zena! Skor nech sa ona spamata.
Co sa tyka tvojho problemu normalne jej povedz ze ste spolu a ze ste v cechach. A ked sa jej nebude pacit, jej problem. Vybavene.

petronneta

povedz jej, že ste prešli z Anglicka do Čiech s priateľom, a teraz ste v Čechách, inak sa máš fajn, všetko je v pohode. Veď telefonický rozhovor Ty a nie ona.