Problém s matkou

Príspevok v téme: Problém s matkou
Niniveee

Ahojte, trápi ma jeden problém, ktorý som si vyrobila viac-menej sama. Žila som v Anglicku, zoznámila som sa tam s mojím priateľom. Žili sme spolu 2 roky, potom sme mali nejaké problémy o ktorých som povedala aj mame, tá bola šťastná keď sme sa rozišli. Ale nakoniec sme sa nerozišli, zostali sme spolu. Jemu sa stal v práci úraz a zostali sme stáť pred rozhodnutím, ostať či odísť. Odišli sme spolu do Česka a žijeme tu už jeden rok. Mame som o tom ale vôbec nepovedala, vedela som aká by bola jej reakcia. Ona si stále myslí, že som v Anglicku. Ja už nechcem ďalej klamať, ničí ma to, neviem ako toho von. Čo mám robiť? Ako jej povedať, že sme stále spolu a navyše v Česku? Bojím sa jej reakcie, ona mala vždy prehnané reakcie, nevie sa kľudne ani rozprávvať hneď zvyšuje hlas, je nepríjemná... popravde nerada s ňou komunikujem. Stále ma len kontroluje, v minulosti keď som s ňou ešte žila mi otvárala poštu, kontrolovala pracovné zmluvy, chcela vedieť koľko peňazí mám na účte... to chce mimochodom vedieť aj teraz. Mám 28 rokov.

Niniveee

niektoresusvine práveže vobec nie. Ona ma nechce mať pri sebe, ona len má pocit, že musí byť po jej, teda že musím šetriť peniaze ako o dušu a ona ato chce vidieť, že si šetrím, ako to tu spomínala swistica ona to nemyslí zle, ale rozhodne to nie je normálne čo robí. Neskutočne ma to s.erie že stále jej musím niečo dokazovať, už na to nemám nervy ani chuť a ani náladu, nepotrebujem ju k životu, bohužiaľ, mrzí ma že to píšem ale ona by nebolaa ani dobrá babička podľa mňa. Som šťastná a uvoľnená keď som od nej ďaleko.

niektoresusvine

ninive vyzera to tak ze ano. mne moja znicila komplet vsetko, ale dnes prichadzam na to ze nie ona ale dovolila som to
ked pride dieta bude horsie, davaj si pozor aby si neprisla aj o partnera (matky vedia ake taktiky pouzit ver mi) aby ta s dietatom dostala ku sebe a mohla tebou manipulovat..to je zaciatok konca..nepocuvaj obvinujuce reci typu, ale vsak je to tvoja matka..urcite ti chce dobre, nieje to tak!!!! preco sa ku tebe ako ku dcere ktora uz ma partnera, zivot a zazemie nechova slusne? ona len preto ze ta porodila iste veci proste nesmie robit, musi ta respektovat..je to cele zle obmedz snou kontakt na minimum-sms k sviatku, maximalne hovor..mozno uz ani to..sama pises ze sa necitis dobre ked si snou, ja to mam tak isto
tvoje telo a instinkt ta varuje..preco sa pytas tu na fore ked vies ze je to cele zle a dobre vies co mas spravit..ona ta uz ovlada ! netahaj do toho dieta kym si toto nevyriesis

alica111

Vôbec nič jej neukazuj ani jej nič neodkazuj. Žiješ predsa mimo domov, platíš si účty, nájom, jedlo a všetky ostatné výdaje sama? Tak nech sa nestará, aj keby si bola nezamestnaná a mala dlhy, je to len a len Tvoj život. Odstrihni sa od nej.

Danielllita

Klamstvo je to najhoršie, ničí to medziľudské vzťahy. Určite by si jej mala povedať, že žiješ s priateľom inde. Celkovo mám dojem z tvojho príspevku, že máš z mamy strach, je to tak? To nie je celkom normálne, inak aký máš s mamou vzťah teraz a aký si ho mala aká malá a potom v puberte? Bola prísna Tvoja mama? A čo otec? O ňom nič nepíšeš. Bola si probémové dieťa alebo nie? Toto všetko má vplyv na jednu aj druhú stranu. K tej druhej časti tvojho príspevku sa vyjadrím jednoduchým NIE. Nie, nie je normálne narúšať súkromie, nie je v poriadku čítať listy, chcieť zmluvy a výpisy z účtov. Nie je v poriadku takto sa vyjadrovať o deťoch. Aká k Tebe bola mama keď si bola dieťa? Bola milujúca? Alebo si sa necítila milovaná? A teraz? Máš ju rada?

marryQUEEN

Tak ja to za problem rozhodne povazujem a so mnou drviva vacsina ludi. Vyhladala som si podobne temy s problemom ktory riesis ty a 99 % ludi to za problem povazuje. Aby mi matka sliedila v dopisoch, otvarala postu, chcela vidiet ucet?? To je predsa nemyslitelne a to aj v pripade ze s autorkou boli problemy. Je to dospela zena, samostatna a zodpovedna sama za seba. Problem nemas ty autorka ale tvoja matka. A to ze ona nechce aby si mala deti? Tak to mam chapat? Tak k tomuto sa vyjadrovat uz nejdem, zbytocne.

swistica

Tak ja zase nepovazujem za problem, ak sa mama pyta kolko mas nasetrene alebo ci pracujes. Podla mna to robi v dobrom, lebo chce aby si si setrila a mozno ma s tebou i zle skusenosti z minulosti (nevieme aky mas vztah k praci, zdravotne problemy a pod.) Samozrejme nemal by byt problem ani opak. Ak sa ty budes pytat na jej peniaze, tiez by ti mala odpovedat.
Kedze ta klamstvo nici, treba to cim skor vyriesit. Dobra rada uz padla nizsie. Zavolaj jej a ty ved telefonicky rozhovor kde jej povies, ze s priatelom pracujete v CR. Na fore je tu tiez vela podobnych tem o problemoch s matkou, tak si popripade mozes nieco este pohladat.

Niniveee

niektoresusvine myslíš, že je to aj prípad mojej matky? Bohužiaľ, nerada s ňou trávim čas, nerada s ňou komunikujem. Neviem čo ďalej, ako to riešiť. Navyše s priateľom plánujeme dieťa, chceme veľkú rodinu, no neviem s predstaviť matku keď jej poviem, že čakám dieťa. Ona to asi neprežije. Sama prehlásila, že deti sú príťaz nech si radšej užívam život. Že keby ona mala pred rokmi rozum ako má dnes, ani ja ani moji súrodenci nie sme na svete, že by si užívala život a mala peniaze...

niektoresusvine

ty nedovol jej aby sa tak spravala a jednala s tebou ! kontroluj si to ty sama ako daleko si ochotna ju pustit a radim ti uz ked takto s tebou jedna odstrihnut ju a viac nepustit k sebe..ver ze bude hrat polepsenu "matku" zmeni len verziu a taktiku, ty si davaj riadny pozor pretoze mas problem! pamataj, ona je schopna znicit ti vztah aj teba (uz teraz ta nici vedome) je tisice pripadov ako matka tyra uz dospelu dceru a znici jej aj jej detom zivot. nikde som ani ja nenasla odpoved preco ale su matky ktore to robia bezdovodne a idu cez mrtvoly aby dcera nemala, nedosiahla viac ako ony, ano je to chore ale realne

Linda112

Prepáč, ale mne to príde akoby Tvoja mama bola psychicky chorá. To nie je normálne chcieť po dieťati zmluvy a stav účtu. Pochopím, keď decko začne pracovať a ide do prvej práce, ok... Ale dospelej žene/mužovi? Poslala by som ju kade-ľahšie a bolo by mi celkom jedno čo si bude myslieť. A keď Ti nabudúce povie, že určite nepracuješ a nemáš peniaze, povedz jej.. nie nepracujem, živí ma priateľ. To je psycho.