Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Zarábate niekto minimálnu mzdu?

SociaI

Rasto212, mas pravdu, stat ti da stejne minimalny dochodok, ktori dostanu aj ti, ktori makali. Je jedno ci robis a odvadzas vyssie alebo nizsie odvody, na dochodku si budeme takmer vsetci rovni. A neboj, nenecha ta nik bez penazi na starobu, ved ak by su umrel od hladu, bol.by to medzinarodny skandal. Novinari by z nas urobili raz dva neschopny stat, ktory sa nevie postarat o svojich obcanov vo velkej nudzi.

Bubliii

Len pozor rasto aby si neobabral aj sam seba, minimalne odvody su zaroven aj minimalnym dochodkom, ja to mojej mame hovorim stale, takze treba si setrit aj pomimo v tomto pripade

smoulinkaHC

Kopa ľudí zarába minimálku. Ono by to nebol problém keby tá minimálka bola aspoň 1000 eur, teda aby človek neživoril a nejedol suché rožky týždeň pred výplatou. Moja mama pracuje vo faurecii, poslednú výplatu mala okolo 800 euro, ale s nadčasmi a samozrejme sobotami povinnými, práca na tri smeny. Takže tých 800 eur je na úkor sobôt a voľného času. Môj otec pracuje ako automechanik v jednej firme už 15 rokov a plat? Minimálka na papier, zvyšok na ruku, dookopy 800 euro. Aký bude mať dôchodok?

rasto212

Ja zarábam minimálnu mzdu, teda minimálku si vyplácam oficiálne kvôli odvodom. Ostatné mám len tak bezodvodovo :D

Kaviarnicka

Ja som si otvorila kaviaren, zamestnavam jednu zenu tiez za minimalku a preco? Lebo na to, aby si u nas ludia dali kavu, musi stat 1 euro, inak nic nekupia. Denne predame asi 100 kav, cize trzba je okolo 2.200 eur. Z toho musim zaplatit najom, energie, cistiace potreby, tovar (kavu) a ostane mi asi 1.100, eur. Za minimalku 530 eur musim este zaplatit odvody zamestnavatela 160 eur a mne zostane 600 eur, z toho si musim ako zivnostnicka zaplatit 200 eur odvody do poistovni a ostane mi tiez minimalna mzda. Keby ludia od nas kupovali kavu ako v Nemecku po 2,50 eur, tak mame obidve aspon po 1.000,- eur, ako to maju aj v Nemecku a ja by som si tym padom mohla kupit inde tiez drahsie veci a prispiet tak na vyssie vyplaty inym ludom. Len bohuzial, my vsetko chceme lacno a preto to tu takto vyzera. My nie sme rozdielny s Nemeckom, co sa tyka pracovneho vykonu, ale sme rozdielni, lebo Nemci vedia, ze vyssie ceny=vyssie mzdy a toho sa drzia na rozdiel od nas. Je jedno, ci chlieb stoji 1 euro pri 500 eurovom plate alebo 2 eura pri 1.000 eurovom plate, cloveka to vyjde rovnako, akurat pri tej druhej moznosti uz bude rovnocenny s nemeckym zamestnancom...