Ako si našetriť na vlastné bývanie?

Príspevok v téme: Ako si našetriť na vlastné bývanie?
hyposka

Ľudkovia, veľmi by mi pomohli Vaše názory. Mám 30 rokov, mám prácu kde zarobím cca 600 - 640 euro. Bývam v podnájme, ale chcela by som si zabezpečiť vlastné bývanie, podnájom je podľa môjho názoru vyhadzovanie peňazí von oknom. Bohužiaľ, nikde mi s mojím platom nedajú hypotéku. Navyše získať hypotéku je dnes už ťažšie, vraj musím mať 15 - 20 % z ceny nehnuteľnosti. Ako si mám tieto peniaze našetriť? Je to vôbec možné? Ako ste to vyriešili? Ja mám pocit, že som v začarovanom kruhu. Nekradnem a bohužiaľ z môjho platu nič neušetrím. Čo robiť?

DanteLE

Nasetrit si nedokaze nikto, je to prilis vela penazi, preto ma drviva väcsina ludi hypoteku. Inak to zial, nejde.

Anita S

Chlp18
Mladych a peknych je plno tych s peniazmi na byt nie. Ti su skaredy, stary, nedorobeny.
Zoberies co pride a o par mesiacov si za vodou.

Meridian

Na 100-tis potrebuješ platiť približne 300€ plus ostatné výdavky ....120 to je bývanie.
Samozrejme plus-mínus.a bežná réžia
Keď kúpiš byt za 75-tis tak splátka je 275 a keď nehnutelnosť vo výške 150-tis tak 450 € mesačne.
Ak si sama tvoj plat musí byť splátka plus výdavky aj na žitie .Ak ste dvaja je to ľahšie ale zase mâ to svoje iné úskalia.
Hypo dostaneš 75-80%nehnutelnosti ak si z čierneho balogu menej aj 50-či 40%všetko to súvisí od lokality aký je záujem o nehnutelnosti tam kde kupuješ plus iné faktory.
Ostatné môžeš dofinancovať niekoľkými spôsobmi.
Ak nemáš vlastné tak iný typ úveru ,len tu už je splátka povedzme 200€ na povädzme 10-15-tis € na krátke obdobie povedzme 1-2-roky ak ste dvaja sa to dá potom sa uver vloží do hypo....sice splatka stupne o 50 € ale nieje to 200 a viac.Druhá možnosť je dozaložiť rodičovský byt či dom a do piatich rokov je tu možnosť presunutia ťarchy na tvoju nehnutelnosť a tak očistiť rodičovskú nehnutelnosť aby vznikol priestor pre tvoju sestru či pokojný spánok rodičov.Samozrejme každá z možností v sebe ukrýva množstvo za aj proti .Našetrenie tak obrovského balíku peňazí je samo o sebe utópia.

parchant

ak nemas ziadne zavazky na sk,utekaj von,niekam na juh nemecka na rok dva a bud sa vratis(co by som ja neurobil)alebo si tam niekoho najdes a ostanes,nema zmysel zit na slovensku,pri plate 600 platit hypo,inkaso a este si nieco kupit do bytu.pri dnesnych nafuknutych cenach bytov no neviem neviem

nehnutelost1

Ja zase obdivujem ludi co ziju v podnajme a vyhadzuju rocne tisicee eur do vzduchu za nieco co nikdy nebude ich. Alebo ludi co ziju s dalsimi 5 cudzími na izbe a platia za izbu 200-300 eur mesacne. Vlastne byvanie je vec na ktoru by mal kazdy clovek mysliet. Je to uplny zaklad. Bez byvania si nikto nema pravo zalozit ani rodinu

denisaf

Nechapem preco sa vsetci tak bojite a odhovarate autorku od hypoteky . CO chcete vsetci cely zivot trcat mame na krku ? Stale sa tu kazdy ozyva ze co ked sa stane to a hento ale co sa ma cely zivot clovek bat co sa moze stat? Ved to by ste sa ozaj mohli zabetonovat doma a nevychadzat ani na ulicu. Aj ked sa nieco stane kazdy problem ma riesenie nehnutelnost sa da vzdy predat . Ja mam hypoteku tiez sama na seba a som rada keby som u rodicov kleplo by ma :-) Inak mne sa tiez ten tvoj plat nezda az tak maly kde si sa bola pytat na hypoteky ? a v akej cene chces byt?