Ako si našetriť na vlastné bývanie?

Príspevok v téme: Ako si našetriť na vlastné bývanie?
hyposka

Ľudkovia, veľmi by mi pomohli Vaše názory. Mám 30 rokov, mám prácu kde zarobím cca 600 - 640 euro. Bývam v podnájme, ale chcela by som si zabezpečiť vlastné bývanie, podnájom je podľa môjho názoru vyhadzovanie peňazí von oknom. Bohužiaľ, nikde mi s mojím platom nedajú hypotéku. Navyše získať hypotéku je dnes už ťažšie, vraj musím mať 15 - 20 % z ceny nehnuteľnosti. Ako si mám tieto peniaze našetriť? Je to vôbec možné? Ako ste to vyriešili? Ja mám pocit, že som v začarovanom kruhu. Nekradnem a bohužiaľ z môjho platu nič neušetrím. Čo robiť?

Vase prezyvka

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Aurina

V tejto dobe horko ťažko. Darmo mi bude niekto tvrdiť, že peniaze nie sú dôležité, keď človek zarába málo a nemôže si dovoliť ani vlastný byt.

pupavka18

Bývanie v podnájme, ale s viacerými osobami=nizsi nájom=šetrenie

Inak sa nedá, disciplína,že mám cieľ...
Alebo ísť robiť do zahraničia pár rokov

Parker

Tvoj plat síce nie je moc vysoký (ano ja viem, že je to 2 roky starý príspevok), ale dá sa to, moja sestra s nižším platom získala hypo, ale tiež je to už pár rokov a dala sa zohnať garsónka za 30K. Problémom sú predražené byty, ktoré sú výsledkom zlyhania štátu, ktorý pre bytovú politiku nespravil za 30 rokov absolútne nič. Už aj to stavebné sporenie, ktoré pred 20 rokmi bolo ešte ako tak celkom zaujímavé, je v dnešnej dobe okresané torzo, ktoré nikoho nezaujme a štát ťa akurát podporí smiešnou sumou 70€ ročne, ktorá nestačí ani na nájom,
Jediným riešením je hneď od začiatku, ako človek začne zarábať, investovať. A poriadne, nech dáva koľko sa dá. Dnešná generácia mladých má tú výhodu, že v dnešnej dobe je veľa možností ako peniaze zhodnocovať a keď sa investuje dlhodobo, tak postupne sa to s úrokmi nabaľuje a časom z toho vznikne veľmi zaujímavá čiastka, ktorá postačí možno aj na polovicu bytu. A keď banka vidí, že klient má už niečo našetrené, tak ľahšie odklepne hypotéku.

Danielkaa

Mě to prostě nedá, ale jak se tak na to dívám, tak před těmi 2mi lety (a samozřejmě ještě před koronou) byly ty ceny bytů a celkově nového bydlení úplně někde jinde realitymix.cz Je to mazec, ale vzrostlo to opravdu hodně a pokud to bude růst ještě dál, tak je každý kdo má vlastní bydlení opravdu šťastný člověk :)

Matyo

Hyposka s tvojím nízkym platom by bola hypoška veľkým rizikom ak si teda bez partnera, keďže v príspevku žiadneho nespomínaš. Podľa mňa by si musela mať plat aspoň 900€ netto, aby sa ti to vyplatilo, 600 je málo...

Clelia1

Keď si sama, tak ti asi nezostáva nič iné, len naďalej bývať v podnájme alebo u rodičov. Vzhľadom na to, že nemáš ani nič našetrené, je nereálne, aby ti pri terajšom plate dali hypotéku. Veď by si ju nesplatila ani do dôchodku, keď máš už 30 rokov. Ja zarábam 700 eur v čistom a keďže si chcem brať úver sama, požičajú mi max. 30 000 eur. Našťastie som zdedila vysokú hotovosť, takže kúpa bytu nebude problém. Nie je totiž nič lepšie ako byť jedinou vlastníčkou svojho bytu a mať v ňom svatý pokoj !! Len nie každý si taký luxus, t.j. bývať sám vo VLASTNOM byte, môže dovoliť :))