Zákaz frajera v 16

Príspevok v téme: Zákaz frajera v 16
Medina

Mám 16 a už pár mesiacov si dopisujem, volám, videochaty s jedným 18 ročným chalanom ktorý býva do 80km odomňa.. do ktorého som sa zaľúbila a on do mňa tiež... Po skúšaných nevydarených stretnutí sme sa konečne stretli a cítime sa spolu naozaj šťastní a veľmi dobre si rozumieme. V ten deň "D" keď prišiel zamnou sme mali na pláne ísť stanovať na 1 noc aj s mojimi známymi ako partia. no všetko sa zvrtlo. ešte som sa ani len doma nezbalila pokial bol on umňa čo čakal pokiaľ sa nachystam a ideme, sa spustila hrozná búrka a trvala veľmi dlho. Obvolala som mojich rodičov či by nemohol u nas prespať keďže nema ist ako domov, pretože cestoval par hodin koli blbým spojom a späť mu už spoje nešli. Mama vybuchla hneď v telefóne a nakoniec prespal, dohod sa s ocom aj s mamou že ho nechajú teda prespať, tato mu dal "podmienku" s tým že hneď ako ráno vstane pobalí šunky a vypadne preč z našeho domu.. Ešte v ten večer.. Skoro noc tato prišiel odomov opitý a začal sa k nemu drzo správať, odfotil si jeho občiansky preukaz že ho chce mať pod kontrolou, jeho incialy že chce mat v rukach a také veci. Ja keď som do toho chcela vklude niečo povedať, povedal mi odporným "Drž hubu" asi dvakrát. Potom mu začal rozpravat ako môže ísť do basy ak budeme mat pohl.styk a také veci. Hneď mi v tom blysklo par vecí, napríklad že by šiel iba ak by ma znásilnil alebo keby sa udialo to že by som ostala tehotná.. Lenže obidvaja sme o tom oboznámení dosť dobre, a obidvaja máme za sebou vážny vzťah z ktorého sme prešli skúškami. Podľa môjho usúdenia sme dosť imformovaní o takíchto veciach a aj dosť zodpovední na naše povahy a vek.
.. Ráno sa išiel ocovi ten chalan ospravedlniť a chcel sa s ním v kľude porozprávať, no otec si stál za svojim, že pokial nemam 18 nebudem mať žiadneho chalana, že možem byť s ním len kamarátka, žiadny iný vzťah.keďže on mä 18 a ja 16, že som ešte školopovinná (pritom on je ešte tiež) .. Že semtam nech skočíme na kofolu ale že viac nič, že toto bolo prvý a posledný krát čo u nas prespal, že ani moje sestry si nedovádzali svojich chalanov v 16 domov.. Pritom to bola úplnä zhoda náhod. Ten chalan ešte v ten deň tej búrky chcel ísť domov lenže nemal ako a bolo mi ho dosť ľúto pretože ho ľúbim a určite ho nechcem stratiť tym že ho vyhodím z domu nech ide k sebe domov. A k tomu cestoval par hodin vo vlaku a busom len preto až ma konečne uvidí a je to proti mojej srsti tak som sa musela ooytat a presvedčiť našich nech prespí.. Keby neprišla tä búrka všetko by bolo v poriadku. Celú noc som nespala a stále len plakala a on tiež, bolo mi jasne že nebudeme moct spať v 1 izbe, lenže tato dostal výbuch a už som nemohla spať ami len vedla v izbe v mojej posteli ale na rozloženom gauči s mamou kde ona chräpala, mňa bolel chrbät a nespala som ani len 5 minút dokopy. Veľmi ma mrzí ako sa naši zachovali i keďnich z 1 strany chápem že sa vytočili, ale z druhej strany prečo nemajú kumne pochopenie že som mu zle nechcela a prenho tiež že nemal ako ísť domov. Že to bola nähoda všetko.. Ďalšia vec čo nás oboch trápi že nemôžme byť spolu, prečo mi ide otec zakazovať frajera v 16 ktory ma 18 chodí popri škole do práce čo si šetrí na auto až môže zamnou cestovať a snaží sa celkovo vo všetkom. Je velmi milý, je vychovaný, pekný. Neni žiadny grázel ani hajzel. :( nerozumiem prečo jeho nechcú prijať keď mojho bývaleho chalana prijali a to som mala 15 a on mal 18 a on bol anrozdiel od tohoto hajzel ktorý ma využíval a odkopol... Neviem čo mäme robiť som z toho hrozne zúfalá a smutná. On sa tak snažil s nim sa porozpravat v klude.. Lebo chce si s mojimi rodičmi dobre rozumieť lenže z tatovej strany o to niaky zaujem nieje... Počúvala som ich, ako rozprával chalan ocovi že mu na mne záleží, že ma ľubi a nechce mi ublížiťa ani ma stratiť že si spolu velmi dobre rozumieme a budem za nou chodievať. A oco na to odvrkol že to je v poriadku nehovorim ze si hajzel ale pokial nemä 18 a je pod mojou strechou poslúcha iba mňa. Chalan potom prišiel zamnou a rozreval sa mi rovno v náruči... Prešiel si niekto niečim podobne?.. Poraďte prosím

Pneumonia

Foter je blazon a opilec ten ti nema co hovorit nech sa pozrie na seba. Po osemnaske utekaj kde mozes ak bije mamu tak ho aj domlat v sebaobrane.

mjanik

nuž,keď som bol pred vojenčinou,otec nám povdal,(sme dvojíčky(že dievča si máme hľadať až keď budeme robiť a budeme schopný dievča uživiť.Aj sme to splnili.Prvú známosť som mal až po skončení vojny, keď som už bol zamestnaný.Tak premýšľaj....

swistica

neznamy - vobec nevidim problem, ak sa mlady clovek bude ucit vztahove veci napriklad az po dvadsiatke. Navyse sa to bude "ucit" uz s rozumnejsimi ludmi, ktori si skor uvedomia dosledky svojho konania. V sestastich sa moze ucit napriklad ako vychadzat s kamaratmi, ako riesit situacie v kolektive a az potom prejst do vztahovych problemov.
Samozrejme nie je teda ani problem, ak by vztah mala uz teraz. Len reagujem na tvoje expresivne reakcie, ktore tu stale vkladas.

neznamy1986

Zuza_Petrankova: Čo je lepšie, ako mladému všetko zakkazovať aby keď bude starší nič nevedel, lebo sa to nemal kde naučiť

Zuza_Petrankova

vies, tvoji rodicia vedia co robia, kedze este mas fakt malo rokov..treba sem-tam pocuvat rady starsich, aj ked mi je jasne, ze ty si teraz zalubena a nevies ich pochopit..

klaksima

nemali by ti ho uplne zakazovat ale tak chcu ti asi dobre. mas este len 16 rokov, cely zivot pred sebou. ale tak skus sa s nimi o tom porozpravat, normalne im to vysvetli a uvidis.

ahjajjaj

Dcére by som o sexe povedala, že je to emocionálna väzba pre ňu (pre chlapa nie), na ktorú treba mentálnu zrelosť. Kebyže sa rozídu a sex nebol, bude to znášať lepšie, ako keď aj sex bol.

a_dr1a

Ahoj média. Tak neviem, ale to by som si ani ja v mojom veku netrúfla že sa s niekym osobne stretnem 1x v živote a chceš ísť s nim hneď stanovať na noc. Ono je jedna vec písanie si volanie a pokec cez web ale druhá vec je prvé osobne stretnutie a hneď spoločná stanovačka? :D však cez písmená volanie kameru nevieš odhadnúť vo svojom veku charakter osobnosť príp hrozby rizika co ti z toho môžu pramenit. Išli by ste stanovať spoločne so známymi síce (no už nepíšeš ani ich vek ci tiež dáky pubosi ai) ale tak oni by zrejme boli v 1stane a ty s tým svojim chalanom v druhom stane. Máš 16 on 18 asi by ste puzzle celú noc neskladali) a zrejme si aj klamala rodičov lebo pochybujem ze o tej vašej spoločnej stanovačke s dotyčný tušili už podľa reakcie keď mal u vás prespať spoločne aj s nimi v dome. Nieto ešte na stanovačke) takže tiež je tu isty rozpor co tu píšeš a až taká svätá nebudeš.
Ďalej. Sama píšeš, že si mala od 15r známosť a dotyčný sa k tebe spatne choval využíval ta a odkopol ta. Sama si ho nazvala hajzlom. Takže sa nedivím vašim že po takejto skúsenosti sú aspoň už rodičia obozretni. Však kukaj ako si si blbo sama vybrala na prvý raz. Maju ta rodičia radi tak už ťa chcú zrejme od podobnej skúsenosti uchrániť. O opaku ich môžete presvedčiť iba vašim ďalším správaním a až budúcnosť ukáže co a ako. Pozri. Ja tu problém nevidím. Lebo stretávať sa predsa môžete. Takže budujte si vzájomný vzťah s priateľom. Stretávate sa. 80km nie je zas až tak veľa ste študenti tak využívajte cesty vlakom zadara alebo zľavy na busy a stretávajte sa. Vycestujte za sebou uz ráno aby ste mali na seba čas a aj čas sa vrátiť v pohode zas domov. Zas tie prespavacky chápem ze nechcú rodicia povolovat mladej 16tke. V podstate si ešte decko aj keď už s telom ženy. Ale emocionálne mentálne si ešte stále dieťa. Ešte stále zrejes učíš sa a vyvíjas sa. Nechci všetko hneď urýchľovat. Dospelosti sexu vzťahov ai si ešte užiješ za život celé kvantum. Tvoja jediná povinnosť je v tomto veku sa učiť a pomahat vašim doma. Zas nerob z vašich despotov. Vidíš predsa ako si dopadla keď si si nasla sama frajera a aký magor sa z neho vykľul. Neviem kam sa tak zenies. Užívaj si prázdniny mladosť bezstarostnost ai. Nič nestrácas tak si užívaj vzťah a spoznávajte sa s priateľom navzajom. V 18tke sa kľudne zbal a pod s nim žiť ak vám to dovtedy vydrží a budete na to finančne mat. Ale to ze máš od 15tich občiansku ešte z teba dospelú nerobí.

naivny

mam 21. Kebyže mám 16 ročnú dcéru, nepustím ju na stanovačku. Kebyže privedie chalana, ktorý nemá kde prespať, tak jasné, že prespí u nás, ale nie v izbe, kde je moja dcéra a tiež s tým, že sa to stalo prvý a posledný krát. To, aby sa s ním kamarátila, by som jej nezakázal. A od neho by som očakával, že ju bude podporovať v tom, aby sa venovala dostatočne veľa škole, alebo keď nie priamo škole, tak, aby sa venovala aktivitám, vďaka ktorým sa neskôr v živote bude vedieť uplatniť.

Guga12

ešte som nad tým rozmýšľala. Malé deti by aj bez vysvetľovania mali poslúchať na slovo. Nekopať do stola v reštaurácii, nevybehnúť na cestu. Vidím to na malom bratrancovi. Keď ide na schody, treba povedať stoj, aby nespadol. Našťastie poslúcha. Niekedy je nebezpečenstvo a vtedy nie je čas vysvetľovať.
Väčšie deti, ktoré sú už rozumnejšie by sa mali zákazy a predpisy rozumne vysvetliť, že prečo.