Nepríjemná záležitosť

Príspevok v téme: Nepríjemná záležitosť
ahjajjaj

ahojte, dala som tému do vzťahov, lebo je to aj o nich. Bývam v 8 poschodovom činžiaku na 4. poschodí. Nebývame tu dlho, a v priebehu pol roka sa nám už dvakrát stala nasledujúca vec: prvýkrát sme našli psie exkrementy na našej rohožky, plus boli výkalmi zababrané aj naše vchodové dvere do bytu. Stalo sa to ráno pred odchodom do práce.
Druhýkrát som išla do práce nedávno, a do nosa mi udrel pred výťahom na schodiskovom priestore zápach, na schodoch vedúcim hore psí exkrement a bola ním potretá aj stena: pes nevie kresliť také čarbanice, určite to bol človek.
Je to veľmi nepríjemné, neviem, ktorý zo susedov to je, niekto z 9 bytov ktoré sú nad nami, susedov inak nepoznáme. Jeden určite nie, tam psa nemajú, ostáva 8. To z 8 by sa ako dalo zistiť, kto má psa a nejak ho zastrašiť, že ak sa to ešte raz stane, následkom sa stane niečo, čo by mu bolo veľmi nemilé?
Ako sa to dá riešiť? Mám na mysli mestskú políciu, nejaké oznámenie podať za znečisťovanie verejných priestorov a pod. Predpokladám, že sa to deje tak, že niekto si otvorí dvere od bytu a pes sa rozbehne von dolu schodmi, aby vnútri v byte nešpinil a nevydrží to, kým sa dostane pred činžiak a jeho majiteľ sa na to buď vykašle, alebo to po ňom ešte rozotrie - lebo mám vážne pochybnosti, že by pes zamazal aj dvere, aj stenu.
Na koho sa mám obrátiť? Napísala som dolu na výťahové dvere výzvu, nech to odstráni, ale žiadna reakcia. Nakoniec to zlikvidovala upratovačka, ktorá chodí upratovať do vchodu raz za týždeň. Ale takmer týždeň to tak bolo a páchlo.

swistica

Podla mna sa zameraj na tych susedov, ktori maju deti. Vek tak druhy stupen ZS. Dospely clovek by toto asi nerobil ak je psychicky ok.
Idealne by bolo to decko pristihnut pri cine a postrasit ho.

dobreuzisback

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.