Nepríjemná záležitosť

Príspevok v téme: Nepríjemná záležitosť
ahjajjaj

ahojte, dala som tému do vzťahov, lebo je to aj o nich. Bývam v 8 poschodovom činžiaku na 4. poschodí. Nebývame tu dlho, a v priebehu pol roka sa nám už dvakrát stala nasledujúca vec: prvýkrát sme našli psie exkrementy na našej rohožky, plus boli výkalmi zababrané aj naše vchodové dvere do bytu. Stalo sa to ráno pred odchodom do práce.
Druhýkrát som išla do práce nedávno, a do nosa mi udrel pred výťahom na schodiskovom priestore zápach, na schodoch vedúcim hore psí exkrement a bola ním potretá aj stena: pes nevie kresliť také čarbanice, určite to bol človek.
Je to veľmi nepríjemné, neviem, ktorý zo susedov to je, niekto z 9 bytov ktoré sú nad nami, susedov inak nepoznáme. Jeden určite nie, tam psa nemajú, ostáva 8. To z 8 by sa ako dalo zistiť, kto má psa a nejak ho zastrašiť, že ak sa to ešte raz stane, následkom sa stane niečo, čo by mu bolo veľmi nemilé?
Ako sa to dá riešiť? Mám na mysli mestskú políciu, nejaké oznámenie podať za znečisťovanie verejných priestorov a pod. Predpokladám, že sa to deje tak, že niekto si otvorí dvere od bytu a pes sa rozbehne von dolu schodmi, aby vnútri v byte nešpinil a nevydrží to, kým sa dostane pred činžiak a jeho majiteľ sa na to buď vykašle, alebo to po ňom ešte rozotrie - lebo mám vážne pochybnosti, že by pes zamazal aj dvere, aj stenu.
Na koho sa mám obrátiť? Napísala som dolu na výťahové dvere výzvu, nech to odstráni, ale žiadna reakcia. Nakoniec to zlikvidovala upratovačka, ktorá chodí upratovať do vchodu raz za týždeň. Ale takmer týždeň to tak bolo a páchlo.

drevolub

toto byma veru vytocilo. psydo bytu nepatria. ani ine zvery za mna osobne. kameru do kukatka a hotovo. urcite sa da taka kupit. potom vycaipit niekde fotecku s popisom co ten clovek robi a vybavane. pripadne ho konfrontovat a dat mu cez drzku.

ahjajjaj

Problém je ten, že susedov nepoznám. Keby som ich poznala, bolo by to iné. Pri najbližšom výskyte to však určite zistím, spýtam sa domovníčky a oznámim polícii.
Vo všeobecnosti sa v tomto vchode vyskytujú aj iné javy. :-( Niekto tam kľudne dolu pri schránkach nechá sáčok so smeťmi celý týždeň a nevynesie. Pri zadnom vchode pri pivnici je sáčok s psími výkalmi - nevyhodený niekoľko dní. Nie som zameraná proti psom v byte, je to každého osobná vec, keď to zviera netýra. Patrí k tomu aj zodpovednosť za čistotu. Ďakujem Vám za príspevky, budem to nabudúce riešiť za pomoci mestskej polície a zistím si, kto to vlastne vo vchode býva, aj keď som zrejme o veľa neprišla, keď sú to takíto ľudia.

swistica

Ak budes volat pri opakovanom vyskyte policiu, tak skus apelovat na infekcnost a ohrozenie verejneho zdravia. Toho by sa mozno chytili.
Kazdopadne to urcite podrazdi väcsinu susedov, ktora s tym nema nic spolocne. Ak si zuzila vyber na rodiny s detmi a so psom, kolko rodin ti zostalo?
U nas pomohlo povedat danemu decku, ze sme ho videli (aj ked sme nevideli, ale vydedukovali sme, ze danu vec by dospely nerobil) a ked sa to zopakuje, dame rec s rodicmi. Sice tvrdil, ze to on nie, ale odvtedy dana vec vo vchode prestala.

antizvieratka

Ja to hovorim stale pes do bytu nepatri na psov by mala byt uvalena velmi vysoka dan a poplatok aby si to kazdy rozmyslel. Aj u nas mal sused psa co stal po vchode aj do vytahu strach a hroza. Najhorsie je ze slovaci su psou diagnózou posadnuty . Katastrofa aka je doba. Pes nema v bytovke co robit nech si to ludia kupuju do domov.

antizvieratka

Ja to hovorim stale pes do bytu nepatri na psov by mala byt uvalena velmi vysoka dan a poplatok aby si to kazdy rozmyslel. Aj u nas mal sused psa co stal po vchode aj do vytahu strach a hroza. Najhorsie je ze slovaci su psou diagnózou posadnuty . Katastrofa aka je doba. Pes nema v bytovke co robit nech si to ludia kupuju do domov.

Bohatier

Ahjajaj, na temu "facebook" pamatas? (mimochodom bola za "tri minus"!). :)) Na psa by som sa nehneval (nevie ze nieco urobil zleho) u ludi to plati rovnako a mozno si prave nasla dalsieho ziaka! :)) Preto by som napisal nieco velmo jemno vtipneho (naozaj len naznak ironie) a vycapil to do zorneho pola studenta dole vo vchode aby sa mohol niecomu novemu od teba priucit!? :))

ahjajjaj

nemáme nepriateľov. Mám tu bývalého študenta vo vchode, on mi doniesol svoju sestru, či by som jej s nemčinou nepomohla, a máme spolu veľmi dobrý vzťah, mala som ho rada aj v škole. Potom ešte jeden, ten mi nadšene rozprával, čo robí a podobne, kde pracuje a že rád spomína na staré dobré časy. Deti sa chodievajú hrať na vzdialené ihrisko, tu sa s nikým nekamarátia, ale nie sú ani nepriatelia. A z nejakej pomsty, že by sa zavše zabudli pozdraviť, alebo pozdravili príliš ticho to nepripadá do úvahy. Myslíte, že tá úvaha s mestskou políciou, aby každého nad nami bývajúceho majiteľa psa upozornili, že znečisťovanie verejných priestorov je priestupok je chybná? Vysmejú ma policajti, ak by som im to pri najbližšej príležitosti oznámila?