Nepríjemná záležitosť

Príspevok v téme: Nepríjemná záležitosť
ahjajjaj

ahojte, dala som tému do vzťahov, lebo je to aj o nich. Bývam v 8 poschodovom činžiaku na 4. poschodí. Nebývame tu dlho, a v priebehu pol roka sa nám už dvakrát stala nasledujúca vec: prvýkrát sme našli psie exkrementy na našej rohožky, plus boli výkalmi zababrané aj naše vchodové dvere do bytu. Stalo sa to ráno pred odchodom do práce.
Druhýkrát som išla do práce nedávno, a do nosa mi udrel pred výťahom na schodiskovom priestore zápach, na schodoch vedúcim hore psí exkrement a bola ním potretá aj stena: pes nevie kresliť také čarbanice, určite to bol človek.
Je to veľmi nepríjemné, neviem, ktorý zo susedov to je, niekto z 9 bytov ktoré sú nad nami, susedov inak nepoznáme. Jeden určite nie, tam psa nemajú, ostáva 8. To z 8 by sa ako dalo zistiť, kto má psa a nejak ho zastrašiť, že ak sa to ešte raz stane, následkom sa stane niečo, čo by mu bolo veľmi nemilé?
Ako sa to dá riešiť? Mám na mysli mestskú políciu, nejaké oznámenie podať za znečisťovanie verejných priestorov a pod. Predpokladám, že sa to deje tak, že niekto si otvorí dvere od bytu a pes sa rozbehne von dolu schodmi, aby vnútri v byte nešpinil a nevydrží to, kým sa dostane pred činžiak a jeho majiteľ sa na to buď vykašle, alebo to po ňom ešte rozotrie - lebo mám vážne pochybnosti, že by pes zamazal aj dvere, aj stenu.
Na koho sa mám obrátiť? Napísala som dolu na výťahové dvere výzvu, nech to odstráni, ale žiadna reakcia. Nakoniec to zlikvidovala upratovačka, ktorá chodí upratovať do vchodu raz za týždeň. Ale takmer týždeň to tak bolo a páchlo.

swistica

Treba aj porozmyslat, kto by na to mohol mat dovod. Popytaj sa aj svojich deti, ci nemaju ,,konflikt,, s rovesnikom vo vchode, pripadne si spominala raz, ze ci pracovala ako ucitelka, tak ci aj odtialto nefuka vietor. Exkrement mohol niekto aj priniest zvonka.

nazor

Rušenie nočného kľudu je flexka o polnoci, alebo diskotéka opitých pubertiakov. Nie rozbitý pohár, to sú trapošiny čo skúšajú znudené susedky. Rušenie kľudu sa prakticky nedá dokázať. Jediný spôsob je ak to podpíšete. najnovšia finta policajtov je dať podpísať poučenie, a na tej istej strane je aj priznanie sa k deliktu.

nazor

Podpisom dávate súhlas s čímkoľvek čo je na papiery. Napríklad že ste sa dopustili priestupku, aj keď ste sa ho nedopustili. Máte právo nikdy nič nepodpisovať.

Jednoduche riesenie je kamera do kukatka na dverach, kupite za par drobnych cez internet, má to kopa ľudí, ani neviete kto vás nahráva. Tá kamera je nato aby ste vedeli komu rozbiť hubu. Takéto trapošiny sa nedávajú na súd, ale je dobré si nahrávku archivovať.

ahjajjaj

mala som na mysli jednoduchšie riešenie. Pred pár mesiacmi bola u nás v noci mestská polícia, vraj za rušenie nočného kľudu. No hej rušila som ho, lebo sa mi v kuchyni podarilo rozbiť pohár s vodou, a potom som to zametala a umývala podlahu, medzitým došiel manžel čo sa stalo, a začal nadávať....jeho spôsob ventilácie stresu. Tak a potom prišla mestská polícia, a "napomenula" nás a my sme podpísali napomenutie. Tak keď nás mohli napomenúť za cca 15-20 minútové rušenie kľudu, tak by mohli napomenúť všetkých, ktorí bývajú nad nami a vlastnia psa.

nazor

Ak máte rozumných susedov, nie len že dajú súhlas na kamerový systém, ale ho aj zaplatia z fondu opráv. Treba to navrhnúť na domovej porade. Inak že budete požadovať od všetkých vlastníkov náklady na vyčistenie a dezinfikovanie, plus zaplatia súdne poplatky a zadosťučinenie.

nazor

Zase tie sprostosti so zákazom nahrávať? To je zákon pre SISku a nie pre občanov. Na začiatku zákona je vždy napísané na účel je zákon. Kameru dajte do kukátka dverí, rybie oko zoberie celú chodbu. Bez súdneho príkazu vám nemôžu vstúpiť do bytu. Máte právo nevyjadrovať sa k otázkam typu či máte kameru alebo ako ste získali dôkaz.

Zuzulik8

Ak niekto rozmazava hovna po stenach tak je to psychopat bez ohladu na to ci je to decko. Normalne decko nieco taketo ani nenapadne.

dobreuzisback

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

naivny

Defcon písal:
" INFORMACNO TECHNICKY PROSTRIEDOK POUZIVANY UTAJENYM SPOSOBOM NA VYHOTOVANIE OBRAZOVYCH, ZVUKOVYCH A INYCH ZAZNAMOV NESMIE POUZIVAT ANI VLASTNIT FYZICKA OSOBA."
Ale dalo by sa tak, že UTAJENE by sa urobil videozáznam, vyňala by sa fotografia, a vylepila by sa na viditeľné miesto, kde sa vo vchode dávajú oznamy, aby táto osoba - a fotka tam, láskavo po svojom psovi upratala, alebo ak je to decko, tak, aby rodičia tohoto dieťaťa láskavo upratali, čo tam ich decko veľkoryso nechalo.

Bubliii

Tiez si myslim, ze pravdepodobne psa venci decko, ktoremu je bud trapne doma priznat, co sa stalo, alebo ak je uz vacsie (teenager) tak na to asi kasle, vsak sluchatka do usi a ideme dalej, co tam po h*vne.
Alebo obehni susedov so psami a nadhod tento problem. Drzim palce