Mat deti ?

Príspevok v téme: Mat deti ?
Bezdetna

Zdravim vsetkych,
mam otazku, ktora asi vyznie hlupo, mozno divne ale zaujimalo by ma preco maju ludia deti a rada by som pocula hlavne nejake pozitivne priklady ludi ktori deti maju a su stastni. V mojom okoli su sami ludia, ktori sa na deti stale stazuju. Ze maju malo casu, ze su unaveni, ze si nic neuziju, .... a ja sa potom pytam, preco ich vlastne mali? Ludia ktori deti chceli a teraz ich maju mi hovoria, uzi si to, kym ich nemas. Tak preco ich mam mat ja?
Rozpravali sme sa so snubencom o detoch, on by ich chcel a ja uprimne neviem...kedysi som ani nepochobovala o tom ze ich chcem ale teraz mi to "nadsenie" upadlo...neviem ci je to tym ze mi vsetci plieskaju o nos len same nevyhody alebo...
ja osobne sa ani nebojim toho ze budem unavena, mat menej casu a pod...ja sa skor bojim toho co sa stane s nasim vztahom...poznam ludi ktorych vztah po tom ako sa narodili deti ochladol...uz boli "iba" rodicia a nie milujuci partneri...par muzov mi priznalo ze ich vztah k zene ochladol, ze dieta je pre nich akoby viac...
proste ma to uprimne zaujima...preco? co je na tom pekne a co sa stane so vztahom? Dakujem
(mimochodom ak mate niekto potrebu ma urazat, bolo by fajn keby ste si to vybili inde, ale nie som naivna, viem ze internet je plni...eh...zaujimavych ludi, a niektori maju proste silne neovladatelne nutkanie, ktore nevedia ukocirovat...len to prosim skuste aspon obmedzit)

Bezdetna

Dakujem vam ze ste si nasli cas napisat a hlavne, marek1251487.
Tak krasne si to napisal a to presne som potrebovala "pocut" (precitat), hlavne tu poslednu otazku. :)

marek1251487

s tym suhlasim. nie kazdy by mal mat dieta. tak ako nie kazdy by mal mat zbran, alebo vodicak. dieta ma vztah stmelit, nie rozbit. mnoho ludi vlastne ani nevie, preco ma dieta. lebo maju ostatni. ja osobne ti mozem povedat, ze ked mi priniesli moje vlastne dieta do ruky, ziadny krajsi pocit som nezazil a ani nezazijem. az vtedy mi zivot docvakol a dospel som. teraz viem, ze bez dietata by bol moj zivot akysi jednozmyselny, jednoduchy. az teraz sa citim plnohodnotne. ak dieta chces a tesis sa na neho. nebude dovod, aby sa vztah kvoli tomu rozpadol, alebo aby si ty trpela. ja dam vzdy prednost dietatu, pretoze pri nom zazijem naj emocie, city a pocity. tie mi nevynahradi ziadny kamarat, televizor atd. preto netrpim. a taktiez robime kopec veci spolocne. vobec sa necitim ukrateny a uz vobec nie, ze mi dieta marni cas. toto ked nejaky rodic povie, mal by ho automaticky vratit..

ved je to uzasne, ze v nasich detoch sa mozeme stat nesmrtelnymi. dat im vsetky nase skusenosti, vedomosti. pomoct im stat sa dobrym clovekom, uspesnym. bavi ma sa s dcerou rozpravat, travit akykolvek cas. a vzdy bavilo. je to uzasne stvorenie a robi mi v zivote najvacsiu radost. som pre nu vzorom, chodi si po rady a je z nej slusne dievca. nemachli sa, nechlasta. hra na klaviri, na jazykovom gympli mala aj teraz na vaasvedcku same jednotky. co take mi da xy dovoleniek a xy hodin pred televizorom? samozrejme pre hocakeho narcistu alebo egoistu je dieta pritazou. preto hovorim, ze je spravne, ak nie kazdy ma dieta.

a to ze sa dieta nevydari a je na obtiaz, nie je NIKDY chybou dietata, ale RODICA! a oni sa este stazuju? LOOOL. skor - tak im treba. neexistuje zle vychovane dieta, len zly rodic.

preco ta vobec zaujimaju nazory inych ludi? ak by si bola na planete sama s partnerom, tak co? by si sa ako rozhodla ci mat dieta? tak sa takto zamysli. si na planete sama. preco chces mat dieta? alebo preco nechces? a ano, aj na rodicovstve vidis, ci si si vybrala partnera spravne a nezobrala prveho schopnejsieho, sak sa to zmeni a bla bla. to nie DIETA vztah pochova. to PARTNER/I!! dieta je len skuskou spravnosti vztahu. ak si si ista svojim partnerom, nemas sa coho obavat, ale TESIT!

cize pozri sa na partnera a opytaj sa v duchu samej seba: mat deti?

nazor

Ty chceš mať deti, len teraz nemáš istotu vo vzťahu. Chlap má zabezpečiť rodinu keď je manželka na materskej "dovolenke", keď sa musí učiť s deťmi na ZŠ, keď sú deti choré a stará sa o ne. Preto musí byť ten pravý muž istotou na celý život, a preto je manželstvo na celý život.

Rodičovská láska k deťom je silnejšia a krajšia ako láska k manželovi/manželke. Až porodíš, pochopíš. Je to asi preto, že človek nežije večne, a deti sú tvoje pokračovanie, tvoj večný život tu na Zemi, tvoja pokrvná línia a krv nie je voda.

Petersohn

Deti treba mat hlavne na to, aby sa o nas mal.kto postarat na nase stare kolena a aby nam mal kto robit na dochodky. Ak sa vsetci rozhodneme, ze sa nechceme trapit s detmi, tak zomrieme, ked uz nebudeme vladat pracovat. Hladiet len na vlastne zaujmy je v tomto pripade dost sebecke. A okrem toho je s nimi sranda, ak ich nekomandujeme a nechceme, aby o nich bolo na 100% postarane, deti v pohode preziju aj ked bude o nich postarane len na 50%, rodicia si kvoli tomuto zbytocne robia stres a su z toho vycerpani.