Mat deti ?

Príspevok v téme: Mat deti ?
Bezdetna

Zdravim vsetkych,
mam otazku, ktora asi vyznie hlupo, mozno divne ale zaujimalo by ma preco maju ludia deti a rada by som pocula hlavne nejake pozitivne priklady ludi ktori deti maju a su stastni. V mojom okoli su sami ludia, ktori sa na deti stale stazuju. Ze maju malo casu, ze su unaveni, ze si nic neuziju, .... a ja sa potom pytam, preco ich vlastne mali? Ludia ktori deti chceli a teraz ich maju mi hovoria, uzi si to, kym ich nemas. Tak preco ich mam mat ja?
Rozpravali sme sa so snubencom o detoch, on by ich chcel a ja uprimne neviem...kedysi som ani nepochobovala o tom ze ich chcem ale teraz mi to "nadsenie" upadlo...neviem ci je to tym ze mi vsetci plieskaju o nos len same nevyhody alebo...
ja osobne sa ani nebojim toho ze budem unavena, mat menej casu a pod...ja sa skor bojim toho co sa stane s nasim vztahom...poznam ludi ktorych vztah po tom ako sa narodili deti ochladol...uz boli "iba" rodicia a nie milujuci partneri...par muzov mi priznalo ze ich vztah k zene ochladol, ze dieta je pre nich akoby viac...
proste ma to uprimne zaujima...preco? co je na tom pekne a co sa stane so vztahom? Dakujem
(mimochodom ak mate niekto potrebu ma urazat, bolo by fajn keby ste si to vybili inde, ale nie som naivna, viem ze internet je plni...eh...zaujimavych ludi, a niektori maju proste silne neovladatelne nutkanie, ktore nevedia ukocirovat...len to prosim skuste aspon obmedzit)

Nooo

Presne tak, tie deci NIE SU POVINNE zostavat pri rodicoch cely zivot. Co je to za hnusnu opiciu lasku? Poznam x pripadov, kde rodicia nicili zivot decku, lebo sa chcelo osamostatnit. A ked sa mu to podarilo, tak nakoniec sposobili rozvod decka s partnerom. Co ta tema kde sa jeden z rodicov zabil, lebo mladi sli za hranice zarabat? Taki ludia by nemali mat deti!

Angelika3

Marek tiež nechápem kde si nechal ženu a mám pocit, že svoje dieťa staviaš na hrozne vysoký piedestál. Deti s nami aj tak nezostanú donekonečna, ale aj keď nie som veriaca v zmysle aký sa bežne používa, súhlasím s citátom z biblie niečo v zmysle- muž opustí svojho otca a svoju matku a pridržiava sa svojej manželky a stanú sa jedným telom. Lenže to tak väčšinou nie je a je naopak hrozne veľa rozpadnutých vzťahov, rozvodov, alebo spolu ľudia ostávajú iba kvôli práve tým deťom, či len tak naoko kvôli nejakým iným výhodám.
Tak aká je tam potom láska... iba samé keci.

Inak autorka príspevku videla si film "Radostná udalosť"? Ak nie, tak odporúčam ak riešiš momentálne takúto dilemu :-)

marek1251487

noo: jak kde mam zenu? no predsa po svojom boku :) nemal som pocit, ze by som bol o nieco ukrateny co i len v posteli kvoli dietatu.

Nooo

Marek a preco nespominas zenu? Ta kde zostala, za dverami? Presny priklad toho, ako nechcem dopadnut. Porodim decko a muz na mna zabudne a bude ma vidiet iba ako osobu, ktora mu porodila bohynu. Nadherne vztahy, len co je pravda. A uvrestane decka nemusia mat zlych rodicov, to je co za blud? Staci, ze to posles do skolky a vrati sa ti domov maly satan, ktoremu sa z ust sypu nadavky od vymyslu sveta a zacne ti doma skriekat, ze chce mobil a tablet, lebo ved aj ostatne decka maju. Ja sa vobec nedivim, ze sa dnes tolke vztahy rozpadaju ked pride decko. To uz nie je ako za cias nasich starych rodicov. Do dnesnej doby priviest decko len preto, aby sa mal o mna kto postarat? Samovrazda.

Alica81

Treba si uvedomiť, že deti nie sú povinnosť. Na Slovensku sa k tomu síce tak pristupuje, ale reálne nám všetkým bude lepšie keď nás tu bude menej. :D

marek1251487

nazor: maribela ma slobodnu volu. robi sluzbu sebe, aj spolocnosti. pretoze tie "uvrieskane deti" o ktorych pise, su presne deti takychto rodicov. ak sa na deti neciti, pre nu a pre tie deti by ich mat, bolo to najhorsie, co by mohla urobit. cize je vsetko v poriadku. deti nemusia chybat kazdemu. hlavne pre svojich vlastnych zlych skusenostiach, alebo nedostatkom z detstva. vidis ten rozdiel.

ja davam vsetky volne peniaze na dieta. mam ich pre seba dost. aj s dietatom mam pracu, ktoru som si vysnil. bol som (aj s dietatom) na viacerych kontinentoch/dovolenkach a nevrestalo mi poza usi :) naopak prezivali sme to spolu. mam dostatok casu aj pre seba. moje hobby. tiez sa mi v zivote podarilo kopec veci. dosiahol som mnoho cielov, mam dalsie. nemam pocit, ze s alebo bez dietata by to bol rozdiel. naopak. s dietatom rozvijam aj sam seba. urcite by som dnes nebol tym clovekom, akym som. od neho sameho sa mozem ucit byt lepsim a mudrejsim clovekom. je to predsa obojstranne..

Maribela

Ja som žiadne decká nikdy nechcela a ani ich nemám. Načo si zbytočne komplikovať život? Radšej som sa sústredila na to, aby som v živote dosiahla to, na čom mi záležalo a aj sa mi to podarilo. Vyštudovala som na VŠ odbor, ktorý ma zaujímal, našla som si dobrú prácu s výborným platom a už onedlho si kúpim svoj vlastný byt :) našťastie som nedávno aj zdedila poriadny balík peňazí, takže vlastný bytík v Bratislave nebude problém :) Vo voľnom čase sa venujem sebarozvoju a svojim záujmom, a do tejto idylky mi teda žiadne decká nechýbajú. Už len keď vonku počujem ten detský vresk tak mám dosť, nieto ešte aby som to mala 24h denne doma!!
Ale ty sa rozhodni, ako chceš, veď TY tie decká budeš mať stále na krku, nie my :)))