Palenie zahy a nevolnost

thespecialone

Dakujem za vsetky rady, urcite mi nieco aj pomohlo. Som rad ze je hrdlo v pohode. Uz len doliecit ten capik. Inak uz nie je hrdlo cervene vobec.

thespecialone

Ahojte vidim ze tato tema uz kus umrela no i tak som sa sem rozhodol este napisat. No priznaky co sa tyka hrdla a krku ustali, cervene tam uz nemam no stale mam chyteny ten capik, je cerveny a mierne citlivy, hlavne pocas dychania v ustach. Lekarnik povedal ze uz nemusim brat ani doritricin zeby to postupom casu mal sa ten capik upokojit ze az tak keby ze to dlhodobo ostava ist sa poradit ku dr.
Btw, mam otazku, teraz po tyzdni trapenia by som mohol pri bozkavani nakazit svoju partnerku ci doporucujete bozkavanie este na niekolko dni vynechat? Chyba mi to a nie nie som 16r pubertiak :D

thespecialone

No hrdlo ma uz neboli ani neskrabe ale medzi prieduskami a krkom citim stale palenie, zajtra idem ku lekarovi. Len sa modlim aby to nebolo nic vazne, taku cudesnu chorobu som este nezazil...

thespecialone

Panikarim, lebo sa mi este nikdy nic take neprihodilo. Napriklad dnes to uz vyzera ze lepsie, no iba ciastocne, resp takto, ked lezim v posteli (ci uz na bruchu, na boku alebo chrbte) tak je to pomerne pohode, ten vlas vtedy necitim, prehltam bez starosti, miestami ma pali na hrudi. Lenze ked uz dlhsie stojim alebo sa dlhsie pohybujem tak zas sa ozve to skriabanie v krku,lieky beriem samozrejme tak ako doteraz. Hrdlo som si dnes pozrel iba raz, cervene to je vyrazne menej no na zadnej stene hrdla som si objavil malu bielu okruhlu bodku ako keby vyrazku. Je to dalsi problem, pricina preco ma to skrabe (ta biela vec), povlak alebo sa iba zbytocne stresujem a normalne ma to prejde? Kazdopadne nech je ako je mas pravdu, v pondelok skocim ku doktorovi nech ma normalne prehliadne

swistica

Ved ak budes mat v pondelok stale problemy, tak pojdes k lekarovi. Preco panikaris? Zdravotnemu stavu by iste prospelo aj keby si sa menej pozoroval.

thespecialone

Teraz po uziti joxu prezmenu to skrabanie ustupilo, podarilo sa mi strek na to postihnute miesto no odvtedy citim prisernu kyslost pri prehltani...ma porazi, by som si nikdy nepomyslel ze kvoli banalnemu hrdlu budem mat tak uzasny tyzden......

thespecialone

Ahoj ano mam o tom vedomost. Lenze nemali by mi zaberat uz pocas toho ako ich beriem, ci ako to vlastne je? Ono vlastne po prvom atb sa zdalo ze kus lepsie ale inac je to furt rovnake,stale si na zadnej stene vidim cervenu ranku ked pozriem do zrkadla, zacal som uzivat doritricin, som si spomenul ze este to by mohlo teoreticky zabrat...
Cize moja zasadna otazka znie,ked to neodide behom vikendu tak robit paniku? Mal som aj horsie bolesti pri chripkach ale tam hrdlo odoznelo za vacsinou dva, max tri dni. Nechcem ist na pn kvoli tomuto...

thespecialone

Caute, no uz som vybral vsetky 3 antibiotika a mam s celeho tohto blby pocit. Ide o to ze kus sa to zmiernilo ako som pisal v predchadzajucom prispevku ale zial vyzera tak ze to nezabralo uplne. Stale mam na zadnej stene hrdla cervenu oblast asi ako hrasok a furt ma to tam skriabe (nie suvislo) a nutka ma kaslat. Beriem okrem atb stoptusin, jox, kalciovy sirup a vzhladom k tomu ze som veril ze dneska to budem mat za sebou a nemam zacal som davat aj doritricin, druhy den je moj stav taky isty, nic nepomaha, uplna ulava zatial doslova prilezitostna? Je podla vas dovod na paniku? Uz s toho zacinam mat nervy, myslim si ze ak s tym pojdem zajtra az to nahodou neprestane na pohotovost tak ma odbyju a v pondelok bude nutne ist k doktorovi? Podla neho to je iba bezny zapal hrdla a od anginy to ma daleko a ma to definitivne ustupit za 5 az 7 dni ale aj tak ma to znepokojuje, na to ze sa ma jednat len o mierny zapal na to ze som vybeal vserky atb a ze do seba davam vsetky lieky ktore mi obycajne hned zaberu v zime pri chripke to na moj vkus trva prilis dlho aj ked je to uz lepsie ako prve dni v tyzdni