Vzťah s hendikepovanou osobou

Príspevok v téme: Vzťah s hendikepovanou osobou
jumbacisko

Ahojte, ľudia. Išli by ste do vzťahu s osobou, ktorá by mala nejaký hendikep? Napr. že by daný človek bol na vozíčku, chodil by, no bola by to krivá chôdza, bol by slepý, hluchý...Ktorý hendikep by ste "zvládli" a ktorý by vás odradil? Ak by ste takého človeka nechceli, čo by bol dôvod? Skúste dať nejakú všeobecnejšiu odpoveď, nie iba áno/nie. Ďakujem. :)

svk

ja sam som nedoslychavy skor nepocujuci a som sam a mam pocit ze kazdej dievčine vadi moj handicap len to nadavaju najavo.. viem ze komunikacia je zaklad vztahu ale aj tak sa vyhybaju..

rasto212

S niekým, kto je na vozíku a je schopný ako tak fungovať sám, by som žiadny problém nemal, keďže sám viem, aké ľahké je sa na invalidný vozík dostať....

mudrc

Takto, nežijem s takou ženou a popravde neviem, či by som to dokázal. Záležalo by od konkrétneho postihnutia, ale myslím si, že také ľahšie by som mohol zvládať.

Anonym222

Ja hendykep už mam ale mojmu mužovi to nevady velmi sito važim že mu to nevady velmi mi pomaha zo všetkim kazdy ma pravo na lasku. A aj po cas zivota človek može ostat napriklad na vozičku alebo aj ine... Ved sme kazdy ludia .

Sloniecko

no ak si uz dal trochu konkretnejsi pripad- ja osobne by som problem nemal, kebyze je ta osoba viac-menej samostatna. Keby osoba bola napriklad hluchonema alebo slepa, asi aj tam by to bolo este v pohode. Ale ten priklad, ktory som uviedol ja, tam by som si netrufol. A osobne si myslim, ze rovnako na tom je drviva vacsina ludi. Nema zmysel pisat falosne pokrytecke pseudohumanne recicky o tom, ze by to bolo v pohode. To je vidiet aj na tom mojom znamom. Bez asistenta by ani nevstal z postele.. treba ho davat do sprchy, pomahat mu s rannou hygienou, treba mu pomoct s umyvanim si zubov. Po velkej toalete mu vytriet zadok. A to vsetko s muzom, ktory je robustnej postavy, moze mat mozno tak okolo 90kg. Preto zeny ako asistentky ani nemoze mat, lebo ziadna ho neunesie a aj muzi maju s tym problem. Jediny pribad, kedy na 100% by som sa staral o tu osobu je ten, keby sa nedajboze nieco prihodilo. To som si uplne isty, ze by som pri nej ostal a staral sa. V dobrom aj zlom.
Predpokladam, ze aj ty si osoba s nejakym postihnutim. Nebudem sa pytat, ked aj tak sa o tom evidentne nechces bavit. Ale napis aj ty svoj nazor, nech to nie je len o tom, ze ty sa len pytas.

sunlight

Pokial by sa cokolvek stalo s clovekom ktoreho milujem, samozrejme by som s nim ostala. Co sa tyka noveho vztahu, za prikladu aky je popisany a keby sme si plne sadli inak v ostatnom...ano, viem si to predstavit.

jumbacisko

Vidíte, zatiaľ sú tu dva negatívne názory a nič si z toho nikto nerobí :D Je to názor, postoj k danej veci, ktorý ma zaujíma. A ak by niekto potreboval upresnenie, tak povedzme, že by daná osoba bola na vozíčku, no bola by do značnej miery samostatná (hygiena, obliekanie, varenie, upratovanie...) a vedela by v obmedzenej miere chodiť. Mentálne všetko v poriadku.

dobreuz666

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.