Ako pomôcť obeznemu bratovi?

Príspevok v téme: Ako pomôcť obeznemu bratovi?
Janka699

Ahojte ako pomôcť môjmu bratovi ktorý má 124 kg pri výške 176 cm? Mám ho veľmi rada a mám oňho strach a taktiež mi je ho luto, on sa síce tvári že je ok ale ja vidím že nie je a trápi ho jeho váha ale nema pevnú vôľu. Má 27 rokov a ešte nikdy nemal dievča, ženy sa mu vyhýbajú a niektoré ho ponižujú a to aj také ktoré ani zďaleka nie sú chudé, napr naša sesternica, má 30 rokov a 80 kg a stále sa doňho naváža keď k nám príde a vždy začne tak že: " ja viem že ani ja nie som modelka ale tomas ty si už extrém, vyzeráš ako prasa" a hučí doňho asi hodinu a on chudák je len ticho lebo nevie čo povedať ale ja vidím že je nešťastný. On nemá ani kamarátov veľa len zopár z dediny ale poslednú dobu ani s nimi nechodí von a keď ma voľno tak je len doma za počítačom. Prosím poraďte mi ako mu pomôcť veľmi ma to trápi.

Pag

Co je pre jedneho utrpenie, pre ineho je pozitok. Pochybujem, ze sa mi podari dostat na ideal.vahu 160 kilo (moja vysniv.vaha), lebo mam rad aj pohyb a ten mi to dost, ale ze dost kazi (8 ks brokatu, neopierat jazyk o horne podnebie, inak je to casom znat), aj faj.ma svoje poz.ucinky, to nemoze nikto popriet, aj cuker klesol, co nepijem-dalsi minus. Kolko rockov mas, tolko cig.denne vyfaj..i. Lutujem tych, kt.maju 100 rockov, uudene dlhsie vydrzi, aj to je pravda, nie, nie, to nie je zvuk pistalky, lez priedusiek. Ale do skupiny sa obcas zide aj pistalka, casom sa mozno vypracovat az na fujaru alebo aspon na gajdy. Divocina, ty mi neskac do reci!, nie, teraz uz kos nepojdem vynasat. Uz nam konci 6.hodina, zober si este kriedu, pod k tabuli a pis! Mama ma Emu...

ModraObloha

Zdravím Janka, v prvom rade nestraš brata, treba ho nejak motivovať aby sám chcel, nie nadávať mu a podrývať psychiku .. to mu nepomôže maximálne zniži sebavedomie a vzniknú depky a socialna fobia... proste nejak pekne mu naznačiť že mu chceš pomôcť, že budeš chodiť s ním.. dať mu najavo, že ti na nom zaleží.. Je potrebné aby si potom vypestoval nejaký návyk, potom mu to už ide samo.. dieta nemusí byť zlá ale skôr by som odporučil celoživotnú zmenu, dieta je dočasná a je len za účelom toho aby sme sa mohli zase dostať do bodu kedy s tou dietou budeme musiet začať znova, v skratke ludia chudnú aby mohli žrať zase tie kraviny ktoré ich tam doviedli.. (jasne nie všeci.. ) treba vylučit najhoršie veci v strave, upraviť jedálniček, najlepšie low carb do 150 gramov alebo sa postupne k tomu približovať... zaradiť pohyb (nemusí byť nutne šport a beh neodporúčam pri takej váhe..) Najlepšie zmeniť životo správu, vybudovať mu návyk na pohyb a aj na tu zmenu stravy, potom to nebude brať ako povinnosť či nutnosť, ale ako niečo čo chce robiť on sám a ako prirodzenú súčasť.. pevnú vôlu treba hlavne na začiatku.... a samozrejme musí chciet aj on ale snaď není k sebe až tak lahostajný.. však možno chce v hlbke len to nejak naštartovať.. prajem veľa štastia..

Matyo

V TV už bolo množstvo relácií na túto tému, tvoj brat by musel kompletne zmeniť prístup k životu. Na začiatok by mal navštíviť obezitológa nech mu nastaví jedálniček, ktorý bude musieť dodržiavať. Pokiaľ žije ešte u matky, ktorá mu aj vyvára, tak aj ona to bude musieť rešpektovať, že synáčik už nebude jesť bôčik, rezne alebo segedín s 10 knedľami...

dobreuz666

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Riia

Podla mna by potreboval motivaciu, nejakeho cloveka, ktory by mu ukazal, ze to ide a dokopal ho k tomu.. lenze aj tak musi najprv chciet a zatat sa ON... A ked ty aktivne sportujes, vytiahni ho na dlhsiu prechadzku, do posilky, na plavaren.. Skus mu to sama navrhnut najblizsie, osmelit ho a uvidis podla jeho reakcie, ci to ma, alebo nema zmysel.

Janka699

Momentik vďaka.. mate: no lenže ja chudnúť nepotrebujem, ja celý život športujem a on to vidí a nikdy sa nepridá.

mate59

Najprv musí chcieť on sám.Ak nemá motiváciu,nič z toho nebude.Navrhni mu, že budeš chudnúť s ním, spolu zmeníte stravovanie a začnete s pohybom, napr. predlžujúcimi sa prechádzkami a postupne intenzívnejším cvičením.Robte to spolu,veďte si záznam, porovnávajte aktivity,intenzitu,váhu a podobne.Nesmie sa vrátit k starým návykom.Bude to na dlho,ty sa zúčastníš s ním,ale on musí mať silu vydržať.