Ako pomôcť obeznemu bratovi?

Príspevok v téme: Ako pomôcť obeznemu bratovi?
Janka699

Ahojte ako pomôcť môjmu bratovi ktorý má 124 kg pri výške 176 cm? Mám ho veľmi rada a mám oňho strach a taktiež mi je ho luto, on sa síce tvári že je ok ale ja vidím že nie je a trápi ho jeho váha ale nema pevnú vôľu. Má 27 rokov a ešte nikdy nemal dievča, ženy sa mu vyhýbajú a niektoré ho ponižujú a to aj také ktoré ani zďaleka nie sú chudé, napr naša sesternica, má 30 rokov a 80 kg a stále sa doňho naváža keď k nám príde a vždy začne tak že: " ja viem že ani ja nie som modelka ale tomas ty si už extrém, vyzeráš ako prasa" a hučí doňho asi hodinu a on chudák je len ticho lebo nevie čo povedať ale ja vidím že je nešťastný. On nemá ani kamarátov veľa len zopár z dediny ale poslednú dobu ani s nimi nechodí von a keď ma voľno tak je len doma za počítačom. Prosím poraďte mi ako mu pomôcť veľmi ma to trápi.

dobreuz666

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

dobreuz666

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Mirka303

Nijako. Ked sa raz vyzral uz takto ostane. A ani sa necudujem, ze nema priatelku ani ako 27 rocny. Ved, ktora normalna baba by chcela chodit s tucnym prasatom? Ved taky chlap nevie ani rodinu poriadne zabezpecit. Ved sa zadycha aj pri sprxhovani. Fuj zaludok sa mi zdviha z takych ludi.

divocina1

No a sme doma byvate na dedine ze? Tam je to len same mastne tazke tucne jedlo hody , oslavy a zakusky. Idealne miesto na priberanie. Preto tolku ludi z dediny ma cukrovku a srdcove choroby kazdy si tam na sebe nesie kila navyse . Treba radikalne zmenit stravu ranajkovat vela a najmenej zjest vecer. Mne to zabralo a krasne som schudla :) a Janko ty sa mi nesmej uz zacinam byt kocka :)

schudlasom

ahoj vsetko je to strava pohyb tiez ale 80% je fakt o strave. Aku pracu ma tvoj brat a neje nahodou velmi vela vecer a v noci? To je totiz zarabanie si na kila...

hartak

pozdravujem,za tymto jeho problemom su velmi silne neg.energie jeho blizkych pribuznych..,ak sa toho nezbavi,neni šanca,robim to každy den...pomaham inym,ktorym môžem...neda sa každemu...

Tomas12345

No väčšinou obéznych ľudí donúti motiváciu k chudnutiu až vzniknuté zdravotné problémy. Ak nebude vládať prejsť pár desiatok metrov, a bude pri tom dychčať a cítiť sa zle, potom si uvedomí že je lepšie cítiť sa zdravý a odoprieť si svoje oblubené jedlo, než byť chorý a jesť čo chcem.

petronneta

pri negatívnej "motivácii", ako je strašenie zdravotným kolapsom a podobne nie je isté, že bude ochotný so sebou niečo robiť. Ja som bola napríklad citlivá na akékoľvek impulzy zvonka, brala som ich zásah do môjho osobného života. Odhodlanie prišlo zvnútra, teda že som si bola skúšať v obchode oblečenie a žiadne mi nesedelo tak, aby som mala z toho dobrý pocit. A potom to, že ma opustili psychické príčiny, ktoré viedli k tomu, aby som jedla. Teraz keď som doma a idem ku chladničke sa cestou zastavím a sama seba spýtam: a som naozaj hladná? A jem iba vtedy, keď naozaj hladná som. Kúpila som si ten riadne tmavý celozrnný chlieb. Z toho sa veľa nezje, nie je až tak chutný.