Vegetariánstvo - áno alebo nie ?

Táto diskusia patrí k článku: Vegetariánstvo - áno alebo nie ?
Vegetariánstvo  - áno alebo nie ?

Otázka zrejme vyvolá vlnu viac, či menej „odborných“ názorov. Pokiaľ ide o vegetariánske stravovanie, nejde o nič nové. Najstaršie zmienky pochádzajú zo starovekej Indie a Grécka. Spájali sa s nenásilným konaním voči zvieratám.

marek1251487

Cokolvek telu odopries, sa niekde neskor objavi v podobe chorby, ci komplikacie. jednoducho ked telo nedostava vsetky makro a mikronutrienty v rovnovahe, na dochodku mas problem. to sa tyka ako vegetarianov, tak aj ludi, co jedia dookola len krkovicku, alebo zemiaky. toto sa neda obabrat. jedina zdrava strava je PESTRA strava. cize aj slaninu, aj zeleninu, aj ryby, aj rezen, aj semienka. samozrejme sa mozes stravovat zdravo aj ako vegetarian. len to chce jest mudro. sledovat co si v strave vynechal a cim to doplnis. a toto sa podari malokomu. a nikto sa na dochodku nepochvali, ze bol vegetarian. bud ma nejaku mentalnu poruchu, alebo uz nie je. alebo vyzera ako po troch svetovych vojnach.

tymto neodsudzujem vegetarianstvo, len sposob stravovania. na rovnako potapajucej sa lodi su aj chronicki prezieraci, ktori jedia vsetko. mam dve zname. veganka a vegetarianka. Vyzeraju ako stareny. vlasy, oci, pokozka. fuknes a polamu sa. takto nevyzera zdrave telo. zdrave telo ma svaly, optimalne percento tuku, pohyb.

ale kazdy dostal jedno telo a moze si s nim robit co chce.

BJ 2

som vegetarian uz 10 rokov, (s obcasnymi padmi, som 0ka krvna skupina, takze obcas je chut na maso a ked mi pod nosom niekto navari obcas neodolam), ale som si isty, ze keby som tu trochu masa za rok nezjedol, nic by sa nezmenilo.

Shaolinski mnisi boli tiez povacsine vegetariani, som si isty, ze sa da na tomto druhu stravy fungovat zdravo, bez vsetkych tych strasiakov, co lekari a maso-jedi stale siria.