Vie mi niekto pomôcť?

Príspevok v téme: Vie mi niekto pomôcť?
Lara8888

Prosím vás vie mi niekto povedať čo mi je? Pred 1 rokom som začala mať problémy s chrbticou hrudnou a krčnou tlak do hlavy krku brady a hrude silné bolesti, pred tromi mesiacmi som začala byť strašne unavená z ničoho nič som si musela ľahnuť, o týždeň neskôr som mala 1. záchvat ťažko sa mi dýchalo dostala som panický strach z toho že sa nemôžem nadýchnuť bolo mi na odpadnutie, šklbalo mi v hlave, ďalšie dni sa dostavilo krútenie hlavy, pocity na vracanie, doktorka ma dala na pn s diag. unavový syndróm, začalo šklbanie svalov, únava, sťažené dýchanie pocit tlaku v krku, nízky tlak, pocit že mam tak nízky tlak v tele že nemôžem dýchať, nasledovala neurologia tam povedala že to bude tetania a poslali ma na mr mozgu, tetania to nie je, mr čakam, vyšetrenie ct mozgu dobre, očne dobre, ušne dobre, začala som naberať energiu vratila som sa do prace, začali mi trpnuť nohy ruky, v noci uplne odkrvenie, v spanku zašklby pocity padania krutenia hlavy kde sa vždy okamžite zobudím, začala som chodiť k fyziterapeutke odstranila mi krutenie hlavy a tlak v krku jedným ťahom, cvičím, navštívila som gynekologičku novú predtým som mala 9 rokov zápaly krčka maternice, mykozy atď. urobila mi testy na infekcie mám ureaplasmu mám tekutinu v maternici, liečim sa silnými antibiotikami, pokračuju zašklby iba v spanku, trpnutie, uplna neznašanlivosť alkoholu (samozrejme mimo antibiotik) aj deci vina mi zahmlieva mozog nedá mi dýchať, tuhnutie svalstva, bolesti klbov, svalov, šliach,hlavy zahmlievanie zraku, sťažené dýchanie, pocity padania počas spanku, extrémna unava tlak v hlave bola som v pohode ale už je to 3 mesiace je to ťažké a naročne psychicky prosím názory?

Lara8888

tak aby toho nebolo málo pridal sa mi problém s čiernymi bodkami v očiach akoby špinkami, keď pozerám vo svetle alebo niečo biele vidím ich úplne, keď sa na to sústredim vidím že sú to také šnurky pokrutené malé a je ich veľa

ahjajjaj

ahoj Modrá obloha. Jedna možnosť je ozónoterapia. Používa sa pri hernii disku, ľudovo: vyskočenej platničke.
Inak ten viditeľný nález na chrbtici sa zmení málokedy. Môžu sa však posilniť svaly cvičením,.... dlhým a vytrvalým pravidelným cvičením. Ním sa dosahujú také výsledky, že kto predtým fičal dlho na analgetikách, zrazu na nich už nefičí a vie so svojou chrbticou spolu žiť.
Ak máš nejaké pohybové stereotypy, ktoré sa podieľali na vzniku ťažkostí, treba ich zmeniť. Napr. ja som zvykla ležať na bruchu, opierať sa o lakte a čítať...aj dlhé hodiny, alebo som zvykla čítať v ľahu na boku. Teraz to už nerobím. Ďalej som zvykla nosiť ťažkú tašku v jednej ruke, alebo si ju prekladať z ruky do ruky. Naučila som sa nosiť ruksak, a vlastne nenosím už ťažké tašky.
Zmenila som obuv na také, aby tlmila nárazy na chrbticu.
Zvykla som chodiť zhrbená, naučila som sa, že hrudník má byť rovnako široký ako chrbát a čoraz častejšie som sa narovnávala, až som sa naučila byť rovno ako svieca. Zvykla som dlho vysedávať pri Pc, teraz keď si pred pc sadnem, tak nie na dlho.
Okrem pravidelného cca 20 minútového cvičenia a príležitostného plávania som zaradila do režimu dňa aj časté uvoľňovacie cviky. Napr. zdvihnúť ruky nad hlavu, krúžiť pažami, otáčať sa na striedavo na jednu a druhú stranu, mierne krúženie hlavou, otáčanie hlavou do strán, hore a dolu, vytáčanie trupu na jednu a druhú stranu a pod....
Takže: ráno: zohrievam si mlieko v mikrovlnke: dovtedy cvičenie na ruky a krk a tým pádom na krčnú a hrudnú chrbticu cca: 2-3 minúty, keď prídem domov z práce, oddych, kvôli môjmu zdravotnému stavu, potom znova cvičenie na uvoľnenie, v kľaku vystieranie rúk a nôh, McKenzieho cvik, spinálne cviky, večer cca 20-30 minútové cvičenie.
Plávanie: na chrbte. Znak so striedaním rúk pri záberoch. Vtedy sa precvičujú chrbtové svaly po celej dĺžke chrbtice.
Potom prsia.... ale neovládam tam dobrú techniku, teda aby som nemala príliš zdvihnutú hlavu...
Kraula a delfína plávať neviem, ale ešte som zvykla napr. aj cviky na nohy vo vode...
Cvičením sa dá dosiahnúť eliminácia bolesti.

ModraObloha

Tak už keď sme pri tej chrbtici tak čo ju môže dať dohromady ? Niesom zastanca operácií a podobne.. verím že cvičením to ide tiež ale aké ? Tiež mám problémy s chrbticou, cvičím už pár rokov rôzne cvičenia a výsledok žiadny.. stále tie isté problémy.. maximalne sa udržiavam v rovnakom stave ale zlepšenie žiadne... cvičil som jogu,SM systém, rôzne cvičenia na posilnenie svalov, plávanie, behávanie, cviky čo mi dali na rehabilitácii teraz poslednú dobu autotrakčné lehátko čo kusok vie uvolniť napätie a občas pekne pretiahnuť ten chrbát ale tiež to není žiadný zázrak, takže sa pýtam čo robiť ? Na youtube som videl videa kde ludí s mega skoliozou dali dokopy a ja mam miernu deformáciu ktoru si neviem dať dokopy... Máte vy nejaký tip alebo známeho ktorý sa dal ako zázrakom dokopy a akým spôsobom? Chrbtica môže za veľa problémov ale ako ju naozaj dať doporiadku to je fakt dobrá otázka..

Lara8888

ahoj, áno tiež si myslím že som z chrbtice dostala panicku poruchu, teraz sa mi toho ale nakopilo a už neviem čo k čomu patrí