Vie mi niekto pomôcť?

Príspevok v téme: Vie mi niekto pomôcť?
Lara8888

Prosím vás vie mi niekto povedať čo mi je? Pred 1 rokom som začala mať problémy s chrbticou hrudnou a krčnou tlak do hlavy krku brady a hrude silné bolesti, pred tromi mesiacmi som začala byť strašne unavená z ničoho nič som si musela ľahnuť, o týždeň neskôr som mala 1. záchvat ťažko sa mi dýchalo dostala som panický strach z toho že sa nemôžem nadýchnuť bolo mi na odpadnutie, šklbalo mi v hlave, ďalšie dni sa dostavilo krútenie hlavy, pocity na vracanie, doktorka ma dala na pn s diag. unavový syndróm, začalo šklbanie svalov, únava, sťažené dýchanie pocit tlaku v krku, nízky tlak, pocit že mam tak nízky tlak v tele že nemôžem dýchať, nasledovala neurologia tam povedala že to bude tetania a poslali ma na mr mozgu, tetania to nie je, mr čakam, vyšetrenie ct mozgu dobre, očne dobre, ušne dobre, začala som naberať energiu vratila som sa do prace, začali mi trpnuť nohy ruky, v noci uplne odkrvenie, v spanku zašklby pocity padania krutenia hlavy kde sa vždy okamžite zobudím, začala som chodiť k fyziterapeutke odstranila mi krutenie hlavy a tlak v krku jedným ťahom, cvičím, navštívila som gynekologičku novú predtým som mala 9 rokov zápaly krčka maternice, mykozy atď. urobila mi testy na infekcie mám ureaplasmu mám tekutinu v maternici, liečim sa silnými antibiotikami, pokračuju zašklby iba v spanku, trpnutie, uplna neznašanlivosť alkoholu (samozrejme mimo antibiotik) aj deci vina mi zahmlieva mozog nedá mi dýchať, tuhnutie svalstva, bolesti klbov, svalov, šliach,hlavy zahmlievanie zraku, sťažené dýchanie, pocity padania počas spanku, extrémna unava tlak v hlave bola som v pohode ale už je to 3 mesiace je to ťažké a naročne psychicky prosím názory?

ahjajjaj

Lara, predovšetkým sa teším spolu s Tebou, že Ti vylúčili SM. Ja som na tom bola obdobne, mne nález MR mozgu hranične spĺňal kritériá pre SM, ale z lumbálky sa to nepotvrilo, ale išlo o dačo bakteriálne, tak či tak mám časť mozgu poškodenú, takže ako zdravý človek fungujem len podmienečne.
Môže to mať u Teba dosť veľa príčin, najpravdepodobnejšie chrbtica....a na to by bolo dobré nakriatnúť neurológa aby Ťa poslal na MR chrbtice, ale vlastne stačí aj CT alebo RTG. No a samozrejme testy u imunológa.

Tomas12345

Lara8888 :

To trpnutire ti moze sposobovať i nedostatok horčíka, histaminova intolerancia, alebo aj tetanický syndrom ktorý je rozšírený u mladých ľudí.

Lara8888

Po dlhých mesiacoch strachu zo sklerozy multiplex mi bola diagnoza mr vylúčená. Konečne po 4 mesiacoch nevoľnosti a desiatkami problémov idem na obyčajné krvné testy intolerancii a infekcií. Všetci čo sa bojíte tejto diagnózy, nestrácajte nádej lebo ja som prestala vidieť na polovicu oka, trpnutie ruk nôh bolesti hlavy unava, problémy s nervom v nohe, pocit že mam dutu nohu, zapchy, tlak v hlave, bolesti nervov pod zubami a neviem čo sú všetko prejavy tejto choroby a ja ju NEMÁM. Určite mi niečo je ale predstava život ohrozujúcej choroby je nepredstaviteľná. Viem, že sa nedá toho nebáť keď vám hrozí takáto diagnóza ale verte že to nemusí byť ono.

Lara8888

ahjajaj ďakujem ti za tvoje rady určite pomôžu, ja nie som človek čo by na to kašľal a budem robiť všetko preto od cvičenia po stravu aby sa mi stav zlepšil, máš pravdu naše zdravotníctvo ak vylúčia mozog čo dúúúúúfam lebo sa strašne bojím tej sklerózy ale zatiaľ mi nič neznecitlivelo, tak potom zasa budem 3 mesiace čakať na mr krčnej a 3 mesiace na zvyšok to tak u nás býva :(

ahjajjaj

chápem. No super inak. :-( Keď už dávajú MR mozgu, tak nemôžu dať aj krčnú a vlastne celú chrbticu. Toť naše zdravotníctvo.
V podstate ak to nemáš od mozgu, je to chrbtica, a skôr než presná diagnóza by si potrebovala recept, čo s tým robiť aby to bolo lepšie, nie?
Pri akútnych problémoch: ako máš teraz, keď je veľmi veľká bolesť, injekčná alebo infuzionálna liečba kortikoidmi a Millgammou.
Keď akútne silné bolesti pominú, začať pomaly s cvičením, MC Kenzieho cviky - cvičenie trvá asi 2 minúty, podľa možnosti cvičiť každé dve tri hodiny...
a hneď si ešte nájdem link na príspevok inému diskutérovi, kde som rozpísala čo a ako.....

ahjajjaj

ahoj Lara, to MR vyšetrenie chrbtice bude smerodajné. Určite nejaké platničky a iritácie nervov. Poradila by som Ti McKenzieho cviky zatiaľ. Sú veľmi nenáročné, nezaťažujú, a pomáhajú.

Lara8888

povedali že chrbtica môže robiť čokoľvek a u každého človeka je to iné. Momentálne zasa riešim s fyzioterapeutkou silnú bolesť nervu v nohe od zadku po chodidlo, čakajú na to mr aby vedeli prečo mam poškodenú nervovú sústavu, či je to ochorenie mozgu alebo chrbtice ale to by bolo celej prípadne infekcia, nemôžem robiť nič len cvičiť a čakať

Tomas12345

Lara8888 :

No a čo z toho opisu RTG vyplýva ? A môže to teda pôsobiť i na srdce ? Co ti na to povedal doktor ?