Neskutocna ziarlivost

Príspevok v téme: Neskutocna ziarlivost
ManzeI

Prosim pomozte mi, ja som v koncoch, neviem co mam ribit s neskutocnou ziarlivostou mojej zeny. Mozete jej kazdy den vraviet, ze ju milujete, milovat sa s nou, chvalit ju, byt na nu mily, posielat jej zamilovane sms, travit s nou vsetok cas, nevsimat si ine zeny a aj tak neskutocne chorobne ziarli.
Priklad, idem tak, ze sa pozeram do mobilu a pritom nechtiac vrazim na chodniku do neznamej zeny a v tom laku jej poviem : Jezismaria prepacte, fakt som nechcel, velmi sa vam ospravedlnujem, dufam, ze sa vam nic nestalo.
A manzelka vedla mna mi zacne vycitat, ze no uz sa len nezblazni, ze si vrazil do nejakej zenskej.
Alebo sme na obede v restike, pozeram sa do taniera, lebo jem a nevsimam si inych ludi, lebo viem, ze jeden pohlad na nejaku zenu a je zle a zrazu manzelka vstane a zacne kricat na nejaku zenu, ani neviem a ani netusim ktoru : No co hladis ty pi.a!
Ja uplne v soku, hanba na 100 rikov, vobec ani nedvihnem hlavu, aby som sa pozrel, na ktoru zenu zas chytila nervy.
Kontroluje mi mobil, hrabe sa mi v mojej taske (preriekla sa, ked som nieco hladal, ze to mam v bocnom vrecku mojej tasky), pozera si v mojom aute historiu navigacie.
Ja uz fakt neviem, ubija ma to a velmi nici. Neda si povedat, zdovodnuje to tym, ze ma velmi miluje a ze kto naozaj miluje, tak ziarli. Ja som jej vravel, ze takto ma skor strati. K odbornikovi ist nechce. Co by som mal urobit? Nestranny nazor potrebujem.

ManzeI

Nando, no stalo sa, ze chytila nervy a tresla do mna pastou, sme spolu 10 rokov + 2 roky pred manzelstvom sme spolu chodili.
Ahjajjaj, no to mi vycita, zevraj som prilis moc mily k druhym ludom. Ale ja som taky, ze sa vzdy ospravedlnim alebo pomozem, ked niekto bud poziada alebo to sam vidim. Ludia ma maju za to velmi radi, aj v praci, aj znami.

ahjajjaj

tiež mi to nepripadá ako pravdivá story, ale inak:
"idem tak, ze sa pozeram do mobilu a pritom nechtiac vrazim na chodniku do neznamej zeny a v tom laku jej poviem : Jezismaria prepacte, fakt som nechcel, velmi sa vam ospravedlnujem, dufam, ze sa vam nic nestalo."
takto prehnane sa nereaguje, keď do niekoho vrazíš. :-) Tam stačí obyčajný pardon.
Takže ste sa so svojou ženou našli, vrana k vrane. Veľa šťastia.
:-)

Nando

Toto su chori ludia, stavim sa, ze ta aj bije. Je to mile, ked raz za rok ti partner spravi scenu a prehlada mobil lebo od ziarlivosti nemoze spat, ale robit to kazdy den to uz je sikana.No myslim, ze tu uz ide o kontrolu a egoizmus, vsetko sa musi krutit okolo nej a obmedzovanie osobnej slobody druheho, to nema s laskou nic spolocne Lubi ta vobec? Zdihla uz ruku ns teba? Hlavne sama seba strapnuje.Ako dlho ste spolu? A ako si to vydrzal vobec?

Riia

Je pravda, ze kto lubi, ziarli. Ale je rozdiel tak trochu ziarlit v ramci medzi a ked je dovod.. a ine je to, co ti predvadza manzelka - to je chorobna ziarlivost.
Osobne by som s takou osobou nevedela existovat. Robi ti zo zivota peklo, neustale ta kontroluje.. to sa len tak nezlepsi. A aj keby, tak len na urcitu dobu.
Neviem, co si tu chces precitat. Myslim, ze ti nikto nenapise, ze mas pri sebe dobru manzelku v tomto ohlade. Je len na tebe, ci jej to budes trpiet alebo od nej odides..