Low Carb strava

ModraObloha

Ja som na lowcarb/ketogenickej strave (viac keto) za den mam v priemere tak 60-70g sacharidov.. ale hlavne idem keto.. Na začiatok je to trošku naročné prejsť na tu stravu, zaleží ako si sa stravoval doteraz.. ak si sa stravoval kvalitne.. že si si vedel dat aj slaninu.. nejake mastne kvalitne jedla (tuky) pomalšie sacharidy (nízky glykemický index, ale hlavne glykemická nálož) tak nebudeš mat moc problémy prejst na tu stravu a vpodstate zameníš pár vecí a si v tom.. ak ale si sa stravoval aj 500+ gramov sacharidov (vo veľa prípadoch je to viac) Tak ti chvílku bude trvať zvyknuť si na to, zabehnúť sa.. spraviť z toho dennu súčasť.. Ak ti mám poradiť tak ak máš pevnu vôlu chod do toho aj hned a nie postupne, možno zo začiatku budeš citit nejake zmeny ale po chvilke si zvykneš. Rýchle a rafinované sacharidy nahraď kvalitnými ako zelenina, prípade iné veci, hlavne nech to je čo najprirodnejšia forma, kludne aj zemiaky a ryžu ale tam si sleduj množstvo a Glyk. nálož.. aby si zbytočne nezvyšoval krvný cukor.. Skús fermentované potraviny, klíčiť si nejake veci, viac strukoviny a tak.. proste vyhýbaj sa pšenici.. lepku a celkovo týmto srágorám ako nejake koláče (možu byt aj kvalitné ale myslím to všeobecne) nejake buchty atď.. pridaj kvalitné tuky (hlavne take kde neni vela omega 6, čiže menej rastlinných) a samozrejme bielkoviny tak ako si zvyknutý.. do tých 1,5gramu na kilo aktivnej telesnej váhy (váha bez tuku) Ak by si chcel ist na keto a niesi zvyknutý tak počítaj s tým že nastanú určite zdravotné "komplikácie" do doby než si telo zvykne na metabolizmus tukov, ale ked si zvykneš a zabehneš sa v tom čo a ako zvykneš na stravu.. tak nemáš problém.. dokonca aj ked si hladný si v pohode :D ja to tak mám.. občas nejem celý den len si dam do kávy kokosový olej a najem sa až večer a nejaký nedostatok cukru atď nepocitujem, občas kus hlad ale není to ten pažravý hlad pri ktorom sa cítiš že umieraš.. proste taký prirodzený hlad, potom ti aj viac chutí.. celkovo sa cítim viac slobodný čo sa týka jedla.. pretože sa nemusím báť že potrebujem každe 3 hodiny dávku inak "neprežijem" to je pre mna skutočne vyhodné.. je to oslobodzujúce.. Skúšal som napríklad aj frutarianstvo a tam mi vadilo že som neustále musel byť "pri jedle" nepohybovať sa daleko inak "umrem" toto je presný opak.. ale samozrejme zo začiatku chce trochu pevnej vôly.. Ked som začínal tak som si hovoril že sa časom vrátim k tej strave - halušky, pizza atď.. ale teraz si tak hovorím že asi sa nevrátim :D maximálne si spravím 1-2 cheat day kde sa prejem týchto hovadiniek a potom zase na par mesiacov na tuto stravu..

marek1264861

ja som na tukovej strave. cize malo sacharidov. nie som zastanca ze sacharidy vytlacit uplne. ale viac konzumovat tuky, ako sacharidy. ja zjem za den 100 gr sacharidov max. taketo stravovanie nie je problem. ziadne stravovanie nie je problem, ak je strava pestra. nemam ziadne zdravotne a ani traviace problemy. osobne mi viac vyhovuje na obed zjest viac masa+kopec zeleniny ako menej masa a prilohu. lebo to je clovek za dve hodiny hladny a vlastne zje toho nakoniec za den viac.

jem trikrat denne a staci to. sacharidy jem LEN vecer, kedze vtedy to ma vyznam. aby siel zaludok spat prazdny. cize vecer si dam nejaku cestovinu, ci ryzu, zemiaky.

ale to je dost obsirna tema. skus sa opytat konkretne otazky. ja sa tak stravujem roky. velkou vyhodou je, ze clovek usetri na potravinach a hlavne necitim pocas dna velky hlad. akurat prazdny zaludok. ale nemam potrebu hned utekat do spajze/chladnicky.