Rozdiel v inteligencii partnerov?

Príspevok v téme: Rozdiel v inteligencii partnerov?
VS43

Mam VS technickeho smeru, manzelka ma ucnovku. Je mila, starostliva, sikovna, poriadkumilovna a strasne sexy. Ja mam 43, ona 35.
Teraz mi pisala 17-rocna neter, ktora studuje na gymnaziu, ze zajtra pisu pisomku, ze ci jej mozem poradit nieco ohladom kvadratickych rovnic a goniometrie. Skypovali sme spolu, lebo som jej aj nieco v ramci vysvetlovania kreslil a ukazoval. Manzelka bola vo vedlajsej izbe a pocula to. Ked sme skoncili, bola strasne nastvana a zacala mi vykrikivat blbosti typu, nech si idem za neterou, ze ona ma mudru hlavu, ze si s nou budem rozumiet. Ja tomu nechapem, nikdy som manzelke nic ohladom vzdelania nevycital. Ja mam svoju pracu v IT a ona pracuje v oblasti kozmetiky. Komunikujeme o beznom zivote, nic vedecke a pod., i ked je pravda, ze obcas ma niecim prekvapi, ze nevie, ale myslim tym beznu vec, napr. naposledy sa ma opytala, ze ake su to parne a neparne tyzdne, ona vobec netusila, ze tyzdne v roku sa rataju. Ona takychto veci nevie voac, ale ja jej to vzdy iba vysvetlim a nerozoberam s nou, preco to nevie. Mate aj vy problem s rozdielnou inteligenciou vo vztahu? Ako to riesite?

UciteI

Swistica, nemas pravdu. Ked clovek nema dost vysoke IQ, nie je schopny vtlct si do hlavy vedomosti. V skole su ziaci vzdelavani za tych istych podmienok a vidis, ake rozdiely v znamkach dosahuju. Cize IQ a ziskavanie vedomosti velmi uzko suvisia.

swistica

IQ je vrodene a je to schopnost rozumiet veciem, clovek svoje IQ velmi neovplyvni. Vedomosti su ziskane studiom v skole alebo samovzdelavanim. Chybajuce vedomosti mozno zvycajne pomerne lahko doplnit.

Zuzka8

A to je aký rozdiel medzi získanými vedomosťami a IQ, Swistica?

Autor, ja som nevedela do 27 r., že sa týždne rátajú, myslím 1.,2.,3.....
Neviem aké mala detstvo, ale ak máš rodičov, ktorí nedbajú, tiež priateľov, ktorí sa radi flákajú, a zrovna moc neľúbiš čítanie, tak sa to nazbiera a vieš proste priemer.

Ja keď som sa učila, tak mi to trvalo. Ale zas viem kresliť.

Wtfb

citi sa menejcenna ked ziarli na neter. Ono to tak byva, clovek co ma problem sam so sebou tak zvykne ziarlit na cloveka, co je lepsi, uspesnejsi, krajsi atd... paci sa mi, ze svojej zene nedavas najavo ze ma nizsie vzdelanie a ze ju v tomto smere nijako nepodcenujes. Mal by si sa s nou ale na temu ziarlenie porozpravat. Ked takto vela veciam nerozumie, nechape, tak jej vsetko treba vysvetlit narovinu, polopatisticky