Rozdiel v inteligencii partnerov?

Príspevok v téme: Rozdiel v inteligencii partnerov?
VS43

Mam VS technickeho smeru, manzelka ma ucnovku. Je mila, starostliva, sikovna, poriadkumilovna a strasne sexy. Ja mam 43, ona 35.
Teraz mi pisala 17-rocna neter, ktora studuje na gymnaziu, ze zajtra pisu pisomku, ze ci jej mozem poradit nieco ohladom kvadratickych rovnic a goniometrie. Skypovali sme spolu, lebo som jej aj nieco v ramci vysvetlovania kreslil a ukazoval. Manzelka bola vo vedlajsej izbe a pocula to. Ked sme skoncili, bola strasne nastvana a zacala mi vykrikivat blbosti typu, nech si idem za neterou, ze ona ma mudru hlavu, ze si s nou budem rozumiet. Ja tomu nechapem, nikdy som manzelke nic ohladom vzdelania nevycital. Ja mam svoju pracu v IT a ona pracuje v oblasti kozmetiky. Komunikujeme o beznom zivote, nic vedecke a pod., i ked je pravda, ze obcas ma niecim prekvapi, ze nevie, ale myslim tym beznu vec, napr. naposledy sa ma opytala, ze ake su to parne a neparne tyzdne, ona vobec netusila, ze tyzdne v roku sa rataju. Ona takychto veci nevie voac, ale ja jej to vzdy iba vysvetlim a nerozoberam s nou, preco to nevie. Mate aj vy problem s rozdielnou inteligenciou vo vztahu? Ako to riesite?

swistica

momentik - ten priklad doktor - sestricka - to myslis vazne, ze tam moze byt taky inteligencny rozdiel, ze by spolu mali problem komunikovat? Ved uz aj sestricky musia mat VS. No neviem, mne sa nezda ze by pracu sestricky mohli robit jednoduchsi ludia.

momentik

ja by som nemala nervy vysvetlovat jej elementarne veci, obdivujem ta a hlavne tvoju trpezlivost. nikdy som nerozumela muzom, co si beru taketo zeny. trebars doktor sestricku a pod. to iste tvoj vztah. mne by praskli nervy, mohla by byt akokolvek sexy.
mozem sa ta spytat, ked uz mam moznost, co rozhovory s nou, ako ta naplnaju alebo kde si to kompenzujes? vdaka za odpoved

Zuzulik8

Povedz jej, ze ju mas rad prave preto ze je tak blba. Ze tym padom pri nej viac vyniknes a nejaku vzdelanu by si nechcel lebo by ti konkurovala. Plus tie veci co si pisal, ze je sexi, poriadkumilovna a pod. Nech sa ukludni a nech je hrda na to ze je blba.

swistica

Ano, podstata je o inom. Ale je dolezite ci maju nezhody lebo ona je v porovnani s nim ,,blba,, a tym padom maju problem vobec komunikovat alebo preto ze on ma vyssie vzdelanie, kedy sa komunikovat da, daju sa dovysvetlit veci, pripadne sa da pracovat na odstraneni pocitu menejcennsti ze nema VS.

swistica

Ucitel - nuz mam pravdu :-) Napisal si len ciastocny pohlad na vec s predpokladom, ze vsetci tvoji ziaci maju motivaciu ziskavat vedomosti. Druhy pohlad je ten , ze cast ziakov, mozno i väcsina nema zaujem ziskavat vedomosti. Ta druha cast moze mat pokojne vysoke iq, no ak o vedomosti neprejavi zaujem - neuci sa, nepocuva na hodine, tak tie vedomosti mat nebude.

Konkretne by tejto teme nevieme ci je problem s iq - cize ci pani ma problem rozumiet veciam alebo vo vzdelavani/vedomostiach - ze pani mala ine priority ako studovat vs. Skor mi to vsak pride na vzdelanostny nesulad. To vsak uz musi objasnit zadavatel temy.