Vzťahy sú tu z určitého dôvodu

Príspevok v téme: Vzťahy sú tu z určitého dôvodu
Neo40

Dobrý deň, ahojte,
V poslednom čase toto fórum celkom so záujmom sledujem. Pred určitým časom som sem tam prispel pod nickom Man_76 a ešte v jednej téme pod iným, ale z určitých dôvodov som sa rozhodol že budem aktívnejší, budem sa snažiť aj pomôcť, pokiaľ budem vedieť. Preto som sa zaregistroval a budem používať len tento nick.
Bol by som rád, keby sa diskusia rozprúdila, hlavne keby každý vyjadril svoj relevantný názor, prečo tu vlastne sme.
nepáči sa mi totiž jedna vec. Keď niekto napíše svoj problém s ktorým si už nevie rady, prečo je hneď, ku..., ko..., sršia naňho ohne pekelné. Príklad. Nedávno tu založila slečna tému, že potrebuje byť zaľúbená. Normálna ľudská potreba. A akých odpovedí sa jej dostalo? Prečítajte si.
Zamyslime sa nad sebou. Napríklad ja. Keď som vo vzťahu, som verný, žiadna iná pre mňa neexistuje, ale keď nie som... Som chlap, mám rád ženy, mám sexuálne potreby, a keď je na tom aj žena podobne, prečo si nedarovať navzájom aspoň tú trochu lásky, vášne, príjemne strávených chvíľ?
Predpokladám, že sa zase ozvú tí, čo spomínajú iba pohlavné choroby, nedostatok viery v Boha a pod.
Ale to je život. Keď som bol ešte na strednej tak som sníval o jednej jedinej láske na celý život. Žiaľ, postupom času ma realita priviedla inde.
Sú tu aj veľmi rozumné názory, ale žiaľ, aj úplne scestné.
Pripadá mi to tak, že sem vypisujú ľudia, ktorí nemajú absolútne žiadne životné skúsenosti, alebo takí, čo sa vo vzťahoch popálili a neviete to prekonať.
Tu si máme predovšetkým radiť a podporiť sa.
Osobné útoky jeden na druhého je kapitola sama o sebe.
Vyslovene mi to pripadá, že Vás zaujímajú skôr témy, či ženy a muži sú spolu kvôli sexu, ako to, že niekto je vo vzťahu zúfalý a potrebuje pomoc.
A aby som uviedol na prvú mieru informácie o sebe. Som relatívne úspešný v zamestnaní, VŠ technického smeru, žiadny puberťák (okolo 40), vysoký, vraj príťažlivý pre nežné pohlavie, žiadnymi komplexmi určite netrpím, ale ako každý, niekedy prechádzam životnými krízami.
Dúfam že nás je tu takých viac, ale som tu prioritne preto, aby som pomohol.

analyzator

Neo40...musel si byť vo veľkej depresii keď si písal tento príspevok. Vzťahy sú tu z určitého dôvodu. To je predsa jasné...zamyslel si sa nad tým, aký je vekový priemer ľudí na tomto fóre? Prečo niektoré vlákna majú cez 700 príspevkov, nemajú konca a zakladateľ si nič nevybral. Nemá ich kto zamknúť. Už dávno sú neaktuálne. A potrebuje niekto skutočne Tvoju pomoc? Alebo je vôbec ochotný a schopný ju prijať? Ak niekto založí vlákno na nejakú tému, je to jednostranný pohľad a čo druhá strana? Čo vieš o tom? Nejaký psychológ porátal odlišnosti v povahách a narátal ich 17 000. Športka kedysi mala 49 čísiel a mala milióny kombinácií. Čo 17 000? Kto vyberie tých správnych ľudí k sebe? Akú máš pravdepodobnosť, že tvoju pomoc niekto prijme? Že bude tú istú situáciu prežívať tak ako Ty? Človek prežíva svoj život podľa charakteru svojej osobnosti ktorá sa s nim vyvíja celý život. Preto ani žiadny psychológ Ti nemôže pomôcť. Môže Ťa zmanipulovať cez emócie, takže po sedení od neho odídeš v eufórii, ale po pár dňoch budeš v tom istom srabe ako si bol ak nie v horšom. Nemôže totiž ovplyvniť Tvoju povahu. A ak to človek neurobí sám zvnútra, pod tlakom prirodzenej brzdy, svedomie, empatia atď., nikto zvonku ho neovplyvní. Ani anjeli z neba. Akokoľvek by mu chceli dobre. No...šlo by to do nekonečna. Tiež som tu prišiel pre nejakú informáciu ktorá bola dosť nezvyklá... našiel som hodne, ale pre mňa bola zaujímavá len jedna žena, ktorá to prežila. Bolo to správaníe vo zvláštnej situácii. Niečo veľmi netypické. No a tak občas niečo čítam a niečo napíšem. Nakoľko je vekový priemer ľudí na fóre nízky, tak tomu zodpovedá aj naivita príspevkov. Tak by bolo dobre, keby sme si vedeli pomôcť sami sebe. Ale skúšaj...čo keď budeš prvý čo dokáže pomáhať... ja som za to, nech si fórum žije svojím životom. Skutočný život vie omyly a ľajdáctvo veľmi tvrdo zrátať.

zena32

Noe mas 40 a ty osobne mas priatelku(frajerku) ked mas rad zeny a sex alebo ich pouzivas len cisto na sex a ides za dalsou?
Ak vztah nemas tak preco ho nemas?
Nieje chyba v tebe a ides tu obhajovat vlastne seba ze mas rad sex ale vztah je zbytocny?

Suhlasim

Neo40: Tak ja s tebou uplne suhlasim.Tiez som tu dala zopar prispevkov a niektore rady ma este viac odrovnali , skor akoby mali pomoc.Problem je, ze do vztahov sa montuju aj ludia co nikdy ziaden nemali, a ti davaju rady ako mame zit.Ja ked som sa snazila pomoct tak len na zaklade vlastnej skusenosti a teda ludom ktory mali nejaky podobny problem, ktory som zazila.Dalsia vec ale je , ze na zaklade jedneho prispevku sa tiez uplne dobra rada neda dat, ked ste u psychologa, tak s Vami urcitu dobu rozprava a tak pomoze, a nie hned, ludia maximalne mozu napisat svoju skusenost, ale nie prezentovat svoje nazory ako nejake najlepsie riesenie.Pripadne tu druhých sudit,aki su blbi.Radsej potom nech do takych tem neprispievaju.

Funeral Director

Preco ich nepotapat este viac..? Vela ludi stoji za tvrdenim ze je potrebne klesnut az na dno.

Robim si srandu. Je mi jasne, ze to musim dodat. Teda ak to tak nemyslim.

Neo40

Takže aby som to uviedol na pravú mieru.
Keďže sa zdá, že moja téma bola pochopená nesprávne, bola myslená takto" TÉMA VZŤAHY SÚ TU Z URČITÉHO DÔVODU".
To jest, pomáhať ľuďom, ktorí pomoc potrebujú. Ľuďom, ktorí sú na dne pomôcť sa z toho dna zdvihnúť a nie ich ešte viac potápať.

Funeral director

Mne sa nepacia ludia ktori chcu diskusiu, ale este pred jej zaciatkom chcu urcovat pravidla ktorymi by sa mala riadit a kto sa jej moze zucastnit.
To je tvoj prvy den  na internete?
Priklad: "srsia nanho ohne pekelne" - neviem si sa mam smiat alebo plakat alebo aka ina normalna ludska potreba prevladne

Ja sa nad sebou zamyslam sposobom, ze ak zacnem o tom, ze aky som velmi verny a vo vstahu, nepokracujem s informovanim potencialnych zaujemkyn, ze ak moj terajsi vstah skonci, tak mam samozrejme sexualne potreby a ze ak je na tom zena rovnako, preco si to nerozdat, pardon, nepodarovat lasku a vasen a bla bla bla

"ale to je zivot" - tvoja hlboka zivotna mudrost ma polozila. Po tom ako som uistil ludi okolo mna ze inak som v poriadku a len som si nieco zabavne precital, pripajam sa k tvojmu sudu o niecom rozumnom, niecom scestnom a niecom so zivotnymi skusenostami.

Tvoja naivna predstava k comu vacsinou sluzi toto (a kazde ine) forum nevyhnutne vyusti do nepochopenia existence osobnych utokov.

Pokracovanie predstavenia privalom privlastkov zameranych na vyhladavane hodnoty hlavne taborom slobodnych zien zacina byt trochu okate a tvrdenie o komplexoch by ich mohlo vyplasit. Celkovo by si vsak mal najst nejake zaujemkyne so zaujmom o spolocne prechadzanie tvojich zivotnych kriz.

Vela stastia

Tutanchamon_xD

Čo sa týka vzťahov, tak je to bežná a normálna vec, ktorá patrí do života. Ak si niekto hľadá vzťah, tak na tom nie je nič zlé, ak má čisté úmysly a nehľadá si partnera len preto, aby náhodou nezaostal za rovesníkmi a nebol tým pádom "čudákom".

Ak si chce človek nájsť vzťah, tak by sa mal rozhodovať rozvážne a mal by vedieť, čo chce. Niekedy však ľudia padnú do vzťahov príliš rýchlo a potom nastáva zlom, že si nerozumejú a v podstate zisťujú, že sa vôbec nepoznajú tak, ako by mali. V tedy ten vzťah upadá a končí rozchodom. Preto by sa mali dvaja ľudia veľmi dobre poznať, aby zvážili, či sa im oplatí ísť do vzťahu a či im to bude spolu klapať.

Samozrejme, ak si niekto hľadá nasilu vzťah len preto, aby neostal sám a konečne zažil chémiu, ktorá pracuje medzi dvoma ľuďmi a konečne okúsil sex a všetko, čo k tomu patrí, tak to nie vždy dopadne dobre. Taký človek si k sebe pritiahne niekoho s kým nebude šťastný, pretože ten vzťah bol vynútený a neprišiel prirodzenou cestou.

Poznám pár ľudí, ktorí mi jednoducho niekedy povedali, že oni na silu niekoho hľadať nebudú, že keď to príde, tak to príde. To som bol ešte v takom stave, kde som ja hľadal na silu vzťah. Niekedy som si ale spomenul na tieto slová a som rád, že som si ten vzťah ani nenašiel, keď som ho ešte hľadal, pretože by som asi dopadol zle. Toľko asi ku vzťahom.