suseda šikanuje

Príspevok v téme: suseda šikanuje
susedka

Suseda, čo býva pod nami, ma, by som povedala, neprávom šikanuje.

Ja som typ, čo doma väčšinou len číta knihy, surfuje po internete a hudbu počúva zo slúchadiel. Nikdy som nerobila žúrky doma, maximálne som pozvala kamarátku na kávu. A celkovo som skôr tichý typ. Opätky skoro vôbec nenosím, ale botasky a doma mäkké papuče. Pritom mala ľahkú prácu niekde v kancelárii, sama sa preriekla. Teraz išla na dôchodok a všetko jej začalo vadiť.

A tá suseda ma začala upozorňovať, že vraj robím randal. Cez deň. Ako keď mi raz za mesiac niečo spadne vo dne v čase medzi 8-21 hod, hádam je to v poriadku? Alebo? Nemám nadprirodzené schopnosti a nie som dokonalá, aby som vedela zabrániť každému buchotu.

A keď nie ja, vraj môj pes, keď nie som doma. Lenže ja som si svojho psa viackrát natočila, keď som bola v meste. Akurát tam asi 2 minúty potichu zaknučal, nejaký čas pozeral na dvere a o ďalších 5 minút si išiel ľahnúť do pelechu a spal. Zobudil sa, keď som otvárala dvere a pribehol. To mi točilo pol hodiny až hodinu. Môj pes dokonca skoro nikdy nesteká. A dáva sa hladkať aj od cudzích ľudí v meste. Je veľmi priateľský. Ona sa však psov veľmi štíti.

A tajne chodí s naším domovnikom. Takže tu sa pomoci nedočkám. To mám chodiť vo vlastnom byte po špičkách? Pritom ona zdedila dom, nechápem, prečo nejde tam bývať, keď jej vadí, že niekto býva nad ňou.

Ako sa brániť?

Ďakujem.

swistica

My sme mali podobnu situaciu. Samozrejme sme sa snazili nerobit hluk, ale podobne ako ty levitovat nevieme. Pomohlo dosledne povedat, ze hluk nerobime a to co pocut patri k beznemu fungovaniu. A dalej uz nediskutovat. Ako niekto pisal, ked nie je odozva, prestane to ludi bavit. Ono ti dochodcovia za to asi ani nemozu. Ber tak, ze toto je ich jedina starost pocas dna. My tiez v ich veku asi ini nebudeme.

Funeral director

Citi sa na teba a vozit sa neprestane. Mas rada hudbu..? Po najblizsom blabote od susedy si ju pusti svoju oblubenu poriadne nahlas a na dlho. Potom to vypni a chod sa opytat ci je spokojna pretoze ty mas pravo stravit takto cely den a kazdy den. (Prebehni si trochu pravo aby si si bola vsetkym ista a neurobila chybu)
Ak si chces precvicit dalsie zvladnutie konfrontacie mozes ju poziadat nech to robia s domovnikom potichu pretoze ta to rusi.
Ladovy ton a emocie su nevyhnutnost.

Zuzulik8

Ja taketo osoby ignorujem, ak na mna kricia tvarim sa ze tam ani nie su, nehadam sa, nevysvetlujem (mozno raz na zaciatku). A vzdy sa po case skludnili a dali pokoj. Nemoze ti nic. Ignoruj, nevsimaj si ju. Ked nebude mat odozvu prestane ju to bavit.

susedka

Môže ma žalovať, keď bol ten hluk cez deň? A trval krátko, viete, ako keď vám niečo spadne alebo do niečoho sa udriete?