suseda šikanuje

Príspevok v téme: suseda šikanuje
susedka

Suseda, čo býva pod nami, ma, by som povedala, neprávom šikanuje.

Ja som typ, čo doma väčšinou len číta knihy, surfuje po internete a hudbu počúva zo slúchadiel. Nikdy som nerobila žúrky doma, maximálne som pozvala kamarátku na kávu. A celkovo som skôr tichý typ. Opätky skoro vôbec nenosím, ale botasky a doma mäkké papuče. Pritom mala ľahkú prácu niekde v kancelárii, sama sa preriekla. Teraz išla na dôchodok a všetko jej začalo vadiť.

A tá suseda ma začala upozorňovať, že vraj robím randal. Cez deň. Ako keď mi raz za mesiac niečo spadne vo dne v čase medzi 8-21 hod, hádam je to v poriadku? Alebo? Nemám nadprirodzené schopnosti a nie som dokonalá, aby som vedela zabrániť každému buchotu.

A keď nie ja, vraj môj pes, keď nie som doma. Lenže ja som si svojho psa viackrát natočila, keď som bola v meste. Akurát tam asi 2 minúty potichu zaknučal, nejaký čas pozeral na dvere a o ďalších 5 minút si išiel ľahnúť do pelechu a spal. Zobudil sa, keď som otvárala dvere a pribehol. To mi točilo pol hodiny až hodinu. Môj pes dokonca skoro nikdy nesteká. A dáva sa hladkať aj od cudzích ľudí v meste. Je veľmi priateľský. Ona sa však psov veľmi štíti.

A tajne chodí s naším domovnikom. Takže tu sa pomoci nedočkám. To mám chodiť vo vlastnom byte po špičkách? Pritom ona zdedila dom, nechápem, prečo nejde tam bývať, keď jej vadí, že niekto býva nad ňou.

Ako sa brániť?

Ďakujem.

Funeral director

Zakazat nic take nemoze. S tou loptickou v byte to je zabavna predstava.
Mala by si navstivit utulok a obehat susedov ci nechcu psikov. Nezabudni sa opytat aj jej.
Na fb by mali byt aktivne skupiny podobneho zamerania alebo len cisto psickari, mozno mas lepsiu sancu natrafit na niekoho uz s praktickymi skusenostami tvojho problemu ak sa opytas tam (?)

susedka

Zatiaľ žiadny, keby išlo len o mňa, tak nemám problém jej dať rázne najavo, nech si nedovoľuje. Ale bojím sa následkov, že zakáže v bytovke psov. Mala by právo to urobiť? Ale niekedy mám od zlosti chuť začať svojmu psovi hádzať loptičky aj doma, nielen von, nech vie, čo je to poriadny buchot.

Funeral director

Susedka

No ved to, pes je iba zamienka. To je aj dovod preco si myslim, ze ignorovanie ti nepomoze. Ak je slusny rozhovor nemozny, bud ju nejakym sposobom umravnis (vynadas a pod - aj ked toto asi pre teba nieje) alebo ju naucis ze vrcat na teba sa neoplaca a ze viac strati ako ziska. Tak ako psika.

swistica

Nic ti nemoze urobit. Myslim zakonnou cestou.Vies kolko je pripadov kde maju i 6 psov v malom byte a tie fakt robia bordel a nik s nimi nic nespravi a dalej terorizuju cely vchod. Davaj pozor aby si bola ticho pocas nocneho kludu a inak ignoruj. Prestane ju to bavit.

susedka

Byt je môj.

Práveže on skoro vôbec nesteká, ani keď ho nechám samého, tu sa nemá čoho chytiť. Tak jej začalo vadiť, keď pes sa prebehne z izby do izby. Že počuje, ako pes cupita. Ale to nie je, žeby behal nonstop. A cez koberce to počuje? Tá musí celý deň asi odpočúvať, lebo nemá čo na dôchodku robiť.

Veď môže štrikovať alebo ísť teraz niekde von k vode, ale ona nemá asi žiadne koníčky, a nič nevie robiť, okrem sťažovania sa a ponosovania.

Funeral director

Ak si v podnajme tak co ja viem, drzanie zvierat tam je zvycajne osetrene, ak nie, vyziadaj si pisomne povolenie predtym ako si s nou zacnes. Ak je byt tvoj a psa vencis s normalnymi slusnymi zasadami, neskuci od vecera do rana, tak ta nema za co chytit.

Urcitej konfrontacii s sa pri nej nevyhnes, pes je iba zamienka aby sa na tebe vozila. To ze je zadobre s domovnikom jej iba dava viac odvahy. Nebola by si nahodou aj schopna zmerat level decibelov vychadzajucich z tvojho bytu len pre to aby si sa uistila ci nerobis chybu?
Rob normalne to co robis, ak ti bude zvonit pri dverach tak ju posli na policiu ak na teba nieco ma alebo nech zmizne a neobtazuje. Kamaratku z nej nespravis. Ak sa prilis bojis, chyta ta paranoia alebo vies ze to z nej vystane, zozen si malu cctv (pero, klucenka) a maj ju pri tom zapnutu pre pripad ze si na teba nieco vymysli a poda na teba oznamenie za nieco co sa nestalo. Kazdy zaznam si stiahni a zalohuj aj ked sa nic nestalo. Ale pochybujem ze to zajde az tak daleko.
Ak sa to s nou neda slusne vydiskutovat, daj jej kuru 1h hlasnejsej hudby po jej kazdej navsteve tak na zaciatok.
Ignorovanim dovody pre ktore sa na teba zameriava nezmenis, ale ved skus, uvidis ci ta to dostane dalej ako doteraz

simdama

nic ineho len ignorovat. ak sa do toho nechas takto zatiahnut, ver, ze ti to nic dobreho neprinesie a budes mat len problemy

Zuzulik8

Jasne ze je zakon na tvojej strane vobec sa jej neboj, nemoze ti nic. Moze sa ist stazovat na lamparen a bude jej to prd platne. So mnou mala takto jedna suseda tiez stara zenska problem a furt mi za nieco nadavala. Ja som ju total ignorovala a casom ju to preslo. Je pravda ze som sa tiez bala ci sa mi nebude mstit takze ta uplne chapem, ale tito ludia maju vacsinou len reci a netrufnu si ublizit ti. Jej robi radost ked sa jej bojis, ked bude vidiet ze ju mas na haku prestane ju to bavit.