Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

suseda šikanuje

Príspevok v téme: suseda šikanuje
susedka

Suseda, čo býva pod nami, ma, by som povedala, neprávom šikanuje.

Ja som typ, čo doma väčšinou len číta knihy, surfuje po internete a hudbu počúva zo slúchadiel. Nikdy som nerobila žúrky doma, maximálne som pozvala kamarátku na kávu. A celkovo som skôr tichý typ. Opätky skoro vôbec nenosím, ale botasky a doma mäkké papuče. Pritom mala ľahkú prácu niekde v kancelárii, sama sa preriekla. Teraz išla na dôchodok a všetko jej začalo vadiť.

A tá suseda ma začala upozorňovať, že vraj robím randal. Cez deň. Ako keď mi raz za mesiac niečo spadne vo dne v čase medzi 8-21 hod, hádam je to v poriadku? Alebo? Nemám nadprirodzené schopnosti a nie som dokonalá, aby som vedela zabrániť každému buchotu.

A keď nie ja, vraj môj pes, keď nie som doma. Lenže ja som si svojho psa viackrát natočila, keď som bola v meste. Akurát tam asi 2 minúty potichu zaknučal, nejaký čas pozeral na dvere a o ďalších 5 minút si išiel ľahnúť do pelechu a spal. Zobudil sa, keď som otvárala dvere a pribehol. To mi točilo pol hodiny až hodinu. Môj pes dokonca skoro nikdy nesteká. A dáva sa hladkať aj od cudzích ľudí v meste. Je veľmi priateľský. Ona sa však psov veľmi štíti.

A tajne chodí s naším domovnikom. Takže tu sa pomoci nedočkám. To mám chodiť vo vlastnom byte po špičkách? Pritom ona zdedila dom, nechápem, prečo nejde tam bývať, keď jej vadí, že niekto býva nad ňou.

Ako sa brániť?

Ďakujem.

baddog

zakon je postaveny tak, ze by si nemala obtazovat susedov nadmernym hlukom ani cez den, dokazne bremeno je na nej, ale vseobecne sa tieto susedske prava na slovensku tazko uplatnuju, takze keby tvoj pes aj cele dni stekal prevdepodobne nema realnu moznost ti ho nejako zakazat.....

susedka

Jasné, že nie. Ja ani nie som fanúšik bujarych osláv. Ale už sa mi vyhráža cez môjho psa. Toho sa bojím.

Minule sa dokonca sťažovala, že robil hluk v istý deň a to som v ten deň s ním bola celý deň na výlete von pri vode. Začínam si myslieť, či nemá halucinácie.

Je rozvedená, aj domovnik je rozvedený, neviem, nemusia to tajiť, veď aj tak to už skoro všetci vieme. Ale mne to môže byť jedno, ja sa do života iných veľmi nestarám, ale s tým sťažovanim a vyhrážkami ma naštvala, ale chcem vedieť, či je zákon na mojej strane.

kolaria

Desaťkrát by som sa mohla na ňu vykašľať, čo je ju do toho? Pokiaľ tam nemáš o 12 v noci bujaré párty tak ti nemôže nič

kolaria

Desaťkrát by som sa mohla na ňu vykašľať, čo je ju do toho? Pokiaľ tam nemáš o 12 v noci bujaré párty tak ti nemôže nič

susedka

Ja sa bojím, aby sa nepomstila na mojom psovi. Ona totiž psov hrozne neznáša. Pritom môj pes je veľmi priateľský, dá sa hladkať aj od cudzích ľudí a zašteka možno raz za týždeň, aj to na 5 sekúnd, inak je stále ticho. Je to pes, kríženec pudlika. Je z útulku a hrozne vďačný.

Mohla by urobiť petíciu alebo ísť na úrad a zakázať mi ho? Dá sa proti petícií brániť? Lebo jej vadí aj to, keď sa pes cez deň prejde či prebehne z izby do izby, v noci spíme, maximálne sa pôjde napiť. Pritom všade okrem chodby máme koberce, čiže musí to trochu tlmiť.

Nado mnou býva rodina s 2 malými chlapcami a tí sa často naháňajú a padajú im hračky, keď sa hrajú a mne je to jedno. Jej vŕtanie susedov nevadí, jej vadí môj pes a ja.

berca

Najblizsie ked sa bude stazovat jej povedz, ze ked jej vadia susedia nech ide byvat do domu a uz sa k tomu dalej nevyjadruj proste, nech si hovori co chce a zi normalne

ajtaksada

ako mozes byt takato submisivna a pokakana pred pridrbanou susedou? tiez by som este len zacala s hudbou nahlas, a metalom a neotvarat, ked ti pride zvonit. cez den si mozes robit co len chces, nielen ticho prezivat v kute. a zacala by som s prerabkami, vrtanim, pekne si dala do poriadku byt.

swistica

Funeral - hlboko sa ti teda ospravdlnujem, ze som si dovolila napisat prispevok do tejto temy a pokazit dojem z tvojho prispevku