Ako priviest 40 rocneho brata k rozumu?

Príspevok v téme: Ako priviest 40 rocneho brata k rozumu?
jehosestra

Zdravim ludia,
Mam brata po 40tke, slobodny a ako ho zmenit aby sa koncne zacal spravat zodpovedne k zivotu. Jeho zmyslom zivota je uzivat si, cigy, alkohol, baby a zabava.
Uz sme mu vybavovali druhu pracu lebo v prvej sa ulieval ako sa dalo a sefovi praskli nervy. V druhej robi nieco podobne. Co sa tyka penazi, rozhajdaka ich velmi rychlo. Byva s rodicmi. Co sa tyka vztahov je strasne vyberavy. Zaujemkyne ma ale jemu ide o krasu tela a aj ked ho chce baba s dobrou povahou tak ju zacne podvadzat a zanedbavat. Uz sa mu kvoli tomu rozpadlo niekolko nadejnych vztahov. Stale riesi len krasu tela nie povahu a dobre srdce. Ked ma krasku aku chce zisti ze od neho taha peniaze, ked ma fajn babu zanedbava ju a tak stale dokola.
Ide mi na nervy aj to ako skaredo sa sprava k rodicom. Hraje velkeho frajera ale bez nich by bol nula. Len otec mu dvakrat vybavoval pracu. Aj na auto mu prispel. Ani to si n

zampana

pokial si to neuvedomi sam, ze chce zacat zit iny zivot tak len zbytocne mu vy budete dohovarat. on je uz dospely clovek a moze si robit co chce

pouvazujte

tomu uz nic nepomoze, rodicia ho rozmaznali, dostal vsetko o co si zareval a teraz babo raď.
Uz ma po 40 tak je mala ale velmi mala sanca ze sa to zmeni. Stareho psa novym cvikom nenaucis len steňa.
Jemu uz niet pomoci. Robi frajera zo seba ale len vdaka rodicom je tam kde je.

momentik25

to je tak.. vieš, dobrí chlapi, ktorí zarábajú, majú vlastné auto a byt ale nemajú toľko sebavedomia a nie sú hluční, tak takých baby prehliadajú... ale takýto sprostí ko ko tkovia ako je tvoj brat, čo nič nemajú okrem veľkého ega stále majú baby, lebo tie baby sa nechajú nachytať na drzé a sebavedomé vystupovanie.. tento svet je proste na ruby

nemu by mali rodičia poriadne utnúť a potom nech je frajer až keď sa bude vedieť o seba sám postarať... ja už si od 20 sám zarábam na veci a je mi trápne si pýtať od rodičov peniaze a keď mi chceli kúpiť auto tak som odmietol lebo by mi to bolo trápne, mať auto od rodičov ale takéto čudo bez kúska hanby že až... ako písali ostatní, tento musí dostať poriadnu facku od života, inak sa neuvedomí

ahjajjaj

sestra, ak máš deti, ber to ako ponaučenie a odstrašujúci príklad, ako ich nevychovávať. To je všetko. Ostatné je vecou Tvojích rodičov a brata, ne Teba.

baddog

je zaujimave, ako sa pytas na radu a potom sama napises pricinu toho problemu, on sa sprava tak, ako sa sprava, lebo nedospel este a pretoze moze, to prve moze aj nemusi nastat, to druhe je, lebo si ho tak naucili rodicia, takze bud dohovoris jemu, alebo rodicom, aky zmysel by to malo si musis vyhodnotit sama.....

Bubliii

Tak myslim, ze si si tymto aj sama odpovedala.. jemu to vyhovuje, rodicia sa nestazuju, tak preco by mal nieco menit. Chapem, preco to tebe ide na nervy, ale nizsie ti dobre radia - staraj sa iba o seba a svoju rodinu, tam uz nic nezmenis.. Akurat ta neskor cakaju problemy, ked uz vasi budu starsi a potom neskor pri dedeni, ale tak tomu sa vyhne malokto..

jehosestra

Tak ja mu frajerka nedohadzujem, jemu sa skratka pacila, pytal sa na nu, a on jej tiez nebol lahostajny. Slovo dalo slovo nadviazali kontakt, dali rande a slo to ale zakratko ju zanedbaval a obhanal aj ine baby. Myslela som ze ked sa zamikuje tak zmudrie ale ako vidim on ani nevie sa zamilovat len uzivat si.
A nie, nebyvam s nimi. Mam manzela a byvame inde ale cjodievame casto na navstevy. Rodicia mu vsetko dopriali uz od detstva. Ja som bola ta co mala konat povinnosti zatial co on sa vsetkemu vyhybal a rozmaznavali ho. Uzival si pohodlie a bolo mu dopriate. Ja som uz od mala bola vyhovavana k zivotu zodpovednejsie a rozvaznejsie. Asi preto lebo otec bol toho nazoru ze chlapci sa maju viest k uvolnebejsim mravom a baby k cudnejsiemu(slusnejsiemu) spravaniu
A tu je vysledok...

Bubliii

No a ty byvas s nimi v jednej domacnosti? Ci z coho vznikla tvoja potreba zrazu mu napravat zivot?
Netvrdim, ze je to nemozne, ale velmi nepravdepodobne. Ako sa k tomu stavaju rodicia? Pisala si, ze zije s nimi, tak by mali byt urcene nejake zakladne pravidla a ak si nerespektuje, tak potom to riesit. Ina vec je, ak im jeho spravanie nevadi. Vtedy si mozes ist akurat tak piskat. Tvoj brat je proste nezodpovedny a ocividne neschopny sa o seba postarat sam, ale myslim, ze ty mozes akurat tak sa pokusit o rozhovor, nic viac.