som prelietavá?

Príspevok v téme: som prelietavá?
katarina90

ahojte, je mi jasne že ma tu niektorí ukamenujete a niektorí možno aj vynášajú do ....
ide o to, že mám problém sa usadiť a byt v jednom vzťahu na cely život, aj ta predstava že budem s jedným človekom do konca života mi príde zvláštna. aj som mala 2 a 4 ročný vzťah ale nemozem si pomôcť, mám potrebu chodit na rande, prezivat to zamilované obdobie, vypisovať si s niekym novym, neviem ako to lepšie opísať, jednoducho mat niekoľkoročny vzťah kde vyprší ta zamilovanosť je pre mna nuda. nechcem to robiť, ale mám potrebu hľadať a dobíjať nového muža, mat ,,motyliky v brušku,, spoznávať sa navzájom. nejde ani tak o sexuálnu stránku ale o to pekne obdobie. obcas si prídem ako chlap... je to nejaká psychická porucha? alebo to mám v povahe a nikdy sa to nezmení? da sa s tým nieco robiť?
(samozrejme keď som mala partnera tak som sasnažila ovládať a nikdy by som ho fyzicky nepodviedla ale láka ma pisat si s niekym novým)

Prelet

Jedna sa o narcisticku poruchu osobnosti, nevyspelost. Bavi ta muzov namotavat a odkopnut, dokazovat si svoju uzasnost.

pomocnica

ahjajjaj-súhlasím.

Lebo zamilovanosť, ktorú ty tak rada prežívaš(chápem ťa) a láska, to, že skutočne miluješ človeka, je niečo iné. Musíš si nájsť niekoho, kto ťa neprestane nudiť a u koho ťa niekto atraktívnejší a vtipnejší nepresvedčí, že je čas ukončiť aktuálny vzťah. Musíš byť zamilovaná do osoby ako takej, aby si bola schopná s ňou stráviť zvyšok života a keď takého nenájdeš, tak musíš hľadať. V niektorých vzťahoch tá iskra zostáva aj po 20tich rokov, no vo väčšine nie. Potom tu zostane to, že ťa tvoj priateľ vzrušuje, ale väčšinu času ho berieš ako rodinu, frajera a najlepšieho priateľa v jednom. Už v škole mi učiteľka hovorila, že rada v oblasti sťahov je najlepšia táto:Nikdy sa nevydávaj, keď si len zamilovaná. Lebo ten prvotný pocit vyprší a potom zistíš, že s daným človekom si nemáš poriadne ani čo povedať. ;-) Keď zamilovanosť prejde, ale stále budeš nadšená z času stráveného s danou osobou, potom je to ono.
Toľko asi. Uvidíš, či príde niekto, pri kom budeš chcieť byť navždy a aj po 15tich rokoch sa ti zachveje bruško keď s ním budeš ležať a nahne sa k tebe. ;-)

Pekný deň.

ahjajjaj

mirec tu písal, že človek, ktorý mal viacero partnerov, si stanovuje ako ideál niečo ako mix viacerých partnerov.
Myslím však, že to tu nehrozí. Ide o to, že v trvalom vzťahu nedominuje zamilovanosť ale reálna láska ako rozhodnutie nie ako pocit. Teda rozhodnutie konať skutky lásky. Pocit sa vytratiť môže ale Ty budeš stále pracovať na tom, aby tam prítomný bol.
Takže to vyprchanie je asi o tom, do akej miery si Ty ochotná na vzťahu pracovať. Vzťah nie je len o tom dostávať, ale aj dávať. Podporu a pochopenie toho druhého. Spoločné riešenie. Nielen motýliky v bruchu a príjemné strávenie voľného času, ale konkrétne život a riešenie problémov.

odlet

Je to normalne, kazdi sme ini a nie kazdy je stavany na jeden vztah na cely zivot, usadit sa a zit do smrti monotonny nudny zivot niekto potrebuje zmenu a zmena je zivot :D
Zober si ze muzi sa takto bezne spravaju, jedna baba im akoby nestacila.