Zdravo a rychlo

swistica

omacka - no predstav si, hoci je tatarska omacka bielej farby, tak je bez mlieka :-) Vsak pozri zlozenie - olej,vajce,ocot ... Ale ako pisem, su to kalorie navyse, zdrava iste nie je

dobreuz - ono i keby som mala problem len s laktozou, tak by som si asi dost zistovala akymi procesmi laktozu z mlieka odstranuju. Nejako sa mi nechce verit, ze ak sa takto do mlieka zasiahne, je to cele koser. No neviem. Viac info o tom nemam, len mam pochybnosti.

swistica

bublii - idem teda dnes na tu cuketu :-)

Dalsi napad: - ako priloha k mäsu varena brokolica alebo karfiol - osolit a dlhsie varit - 25 minut, potom bude mäkky a po premiesani lyzickou vznikne nieco ako pyre. Da sa to este ochutit lyzicou horcice alebo tatarskej omacky,ale tak to uz su kalorie navyse

Bubliii

Za mna jednoznacne zeleninove jedla, hocijaku cuketku, patizon nakockovat, trochu okorenit, zlahka opiect na panvicke a k tomu rychla priloha ako kuskus ci pohanka.. :)

swistica

Nie, nie - intolerancia na laktozu a intolerancia na mlieko su rozdielne veci. Laktoza je len jedna zlozka mlieka a ta mi prave vysla v testoch ok. Obcas si dam ovci alebo kozi syr,no inak bezmliecna strava, co je dost narocne, lebo mlieko kedze je lacne, pchaju skoro do kazdej potraviny :-(
A specialne to kravske, kedze kravy krmia tak ako ich krmia, je cisty chemicky a hormonalny koktail.