Riziková práca, zdravotné problémy, PNka, tehotenstvo

Príspevok v téme: Riziková práca, zdravotné problémy, PNka, tehotenstvo
Karkulka211

Ahojte, potrebujem radu neviem ako postupovať. Mám rizikovú prácu s chemikáliami ktorá mi spôsobuje kožné problémy. Chcela by som to začať riešiť s tým že sa nechám vypísať na určitý čas u lekárky kým sa mi to nezahoji, pripadne kým neostanem tehotná nakoľko sa snažíme o dieťa aby som mala plynulý prechod z prace na matersku lebo bez príjmu ostat nemôžem. Myslite že to bude dostatočný dôvod na PN? Bojím sa že má doktorka pošle preč že preháňam. Neviem ani ku komu mám ísť najprv k obvodnej? Ďakujem za každý nápad a odpoved

Bubliii

Tiez si myslim, ze obvodny. Mne tak moj vravel, ze PN moze vypisovat len obvodny a v pripade tehotenstva gynekolog, ini lekari nie.

Bubliii

Rovno ku koznej chod, nepotrebujes vymenny listok. Urcite pomoze, ked jej povies, s akymi konkretnymi chemikaliami pracujes.

Karkulka211

Preradenie na inú funkciu nehrozí ... takých u nás vyhadzujú a okrem toho všetko u nás je humus to by som musela dostať nejakú administratívnu funkciu ... mám ísť podľa vás rovno ku koznej alebo najprv sa poradiť k obvodnej? Pripadne alergológ? Myslím že niekde aj mám pofotene tie chemikálie

Bubliii

Neviem, ci si uz niekedy bola tehotna, ale ta ochranna lehota nastava az ked tehotenstvo pisomne oznamis v praci a musis k tomu dolozit tehotensku knizku, ta sa bezne dava az v 10-12.tyzdni, a tehotenstvo sa zvykne potvrdit skor (6-8.tyzden), takze tak ci tak by si to musela este par tyzdnov v praci vydrzat.. chapem ta ale nie je to tak lahke, ako si predstavujes. Skus zmenit rukavice, ja mam ekzem prave z nich, alebo pod ne nosit tensie bavlnene rukavice, sice sa clovek poti ako blazon ale mne to trochu pomohlo no a s liecbou zacni co najskor. Ale pokec so sefom o preradeni na inu poziciu mozes dat, nie? Hlavne ak budes mat v rukach lekarske spravy o tom, ako ten ekzem mas s chemikalii s ktorymi pracujes

swistica

Na PN sa daj teraz a liec pokozku. Zacni sa tiez rozhliadat po novej praci. Otehotniet mozes hned, alebo aj o tri roky,to nik dopredu nevie.
Dat vypoved po otehotneni je hlupost. Jednak mozes poziadat o inu poziciu,alebo byt doma s nahradou mzdy ako som uz pisala, ale hlavne na peniaze pocas materskej dovolenky mas narok, len ak si zamestnana. Tiez podpora v nezamestnanosti sa ti moze hodit skor po ukonceni rodicovskej dovolenky.Naco si teraz zbytocne vycerpat moznosti.