Neviem sa obliekat

Príspevok v téme: Neviem sa obliekat
Boris90

Ahojte, kedže sa snažím v poslednej dobe svoj život celkovo posunúť niekde inde, momentálne by mohlo prísť na radu oblečenie.
Môj problém je že sa vôbec neviem obliekať, moje maximum je v zime mikina a rifle, v lete krátke rifle a tričko... Nemám na to cit, ani ma to nebaví, rodičia ma nikdy ku tomu neviedli, veci nosím väčšinou až kým sa nerozpadnú...
Keď vidím vonku mladých chalanov ako sú pekne a štýlovo oblečení tak normálne z toho nechápem a len závidím...
Vie mi tu poradiť niekto (ideálne žena) ako a kde začať ? Ak sa to vôbec cez internet dá...
Pre info, mám 190cm a 27 rokov.
Ďakujem :)

Kikirik

Za mna osobne ti poradim aj ked ma tu urcite niekto napadne za moj vkus ale si v mojom veku tak snad viem ako vyzera pekny chlap a co sa nam zenam paci a ziaden z tychto nie je urcite skaredy napr David Beckham, magic_fox na instagrame, potom manzel bloggerky hello fashion blog, dalej Johannes Huebl, atd je kopec modelov

Kikirik

Nechapem co ti tu davaju za rady ze kasli na to ako sa obliekas ked teba to trapi ale k veci. Urcite si vyhladaj na instagrame pintereste a neviem este kde na nete co sa ti paci na muzoch ake oblecenie a tak najdes tych ktori sa podla teba obliekaju dobre a potom si uz len nakup podobne kusky a vybuduj satnik. Co sa tyka muzskeho oblecenia je to jednoduche existuje par zakladnych kuskov co musis mat a lahko sa kombinuju tzv wardrobe essentials alebo hladaj capsule wardrobe. Napr klasicke tricka biele cierne s kratkym dlhym rukavom v zime svetre, dobre sadnuce rifle svetle tmave a cierne, riflova bunda, kozenka, biele tenisky, nejake slusnejsie dobre padnuce nohavice a k nim topanky a taktiez biela kosela, klasicky pansky kabat, atd toto je len podla mna taky zaklad a lahko kombinovatelny pricom k neutralnym farbam si vyber farby co mas rad nie vela ale na farebne ozivenie. Zvysok uz len doplnky ako hodinky opasok a to mne staci nepacia sa mi rozne retiazky ale to je uz vec tvojho vkusu a zvysok vzhladu zabezpeci uces ak nevies aky v kadernictve poradia alebo zas najdi na nete co by si chcel a taktiez pories ci chces strnisko bradu atd skus co ti pristane a potom uz len cvicit aby si mal aj dobru postavu lebo ked mas dobru postavu vyzeras dobre nech oblecies cokolvek.

Annyejnji

Nesúhlasím s názorom, že proste sa obliekaj ako doteraz a kamaráť sa s ľuďmi, ktorí to neriešia. Veď ten človek chce byť lepšou verziou seba, robí to očividne v rôznych oblastiach a teraz sa tu pýta na oblasť obliekania, že chce pekne vyzerať.... prečo by to niekto nemohol chcieť? Prečo by to malo byť vždy jedno, keď on nie je spokojný?

Podľa mňa je fajn cítiť sa vo svojom tele dobre a oblečenie je súčasť nášho prejavu a človeku to môže dodať sebavedomie, keď sa mu páči, ako sa oblieka...

No a naozaj k téme:
Môžeš napríklad odpozorovať a zapisovať si, čo na sebe majú ľudia, ktorí sa ti páčia (teda ich oblečenie) a napríklad potom prídeš na spoločné znaky a môžeš si kúpiť čosi také :) príklad: máš tam celkom často spomenuté, že sa ti páči, keď človek nosí kockovanú košeľu, tak si môžeš kúpiť tú :)

a áno, módne časopisy/stránky s oblečením.... sú tiež dobrý nápad... niektorí ľudia sa tam síce tvária divne, ale to nič nemení na tom ,že môžeš nabrať inšpiráciu a obšíriť obzory, že čo by sa ti páčilo :)

Majka66666

Alebo sa vykasli na masy a obliekaj sa nadalej tak ako doteraz.A snaz sa byt dobry v tom v com si bol dobry doteraz.Oni su dobri v obliekani ale mozno nic ine nevedia.Preto takto pisem lebo som zena a riesila som podobne veci, ako tie zenske sa vedia zladit, doplnit.Snazila som sa im rovnat ale neslo mi to a akurat tak som bola z toho nestastna.A teraz? Obleciem si to v com mi je pohodlne , kaslem na modu a stretavam sa s ludmi ktory to tiez kaslú A je mi fajn :)))

VysokyTlak

Nemusis si hned mysliet, ze pozriet si modny katalog je nieco zavrhnutiahodne. Ale ked ty sa chces priblizit ku silnej mase, tak to potom aj tak vyzera.

pomocnica

Čisté vyžehlené oblečenie, v jednoduchosti je krása, také, aby sa ti to hodilo k typu postavy, zvýraznilo plusy a zatienilo mínusy. Obyčajná biela košeľa a bermudy, hodinky(ak ich nosíš) a je to pohodka.

ahjajjaj

Pozri si katalógy, napr. Klingel a bon prix, mužskú módu. Ale inak sa oblieka tak, aby si sa cítil dobre, hlavná vec je čistota.