Ako to mam vyriesit?

Príspevok v téme: Ako to mam vyriesit?
Ketrin12345

Moja mama nema pracu, vraj si hlada, ale velmi tomu neverim.Takze je zavisla od otca.Otec jej posiela na stravu a plati byt.Ja som sa vratila domov , kedze som prisla o robotu aj o priatela.Isla som domov, ze teda trochu sa zotavim a neskor si budem hladat robotu.Doma vsak boli problemy.Otec sice pracuje ale takisto pije, berie uvery a hraje automaty, obcas mame neposle na byvanie.Ked som prisla domov, mama sa tesila ze donesiem energiu, ale ja som domov isla s tym ze energiu potrebujem ja.Ked som videla ako to doma je, povedala som si, ze musim najst silu v sebe a zvladnut to sama.Lenze mama takyto postoj nezaujala.Den co den ma zacala zatazovat s tym, ze vraj minam vela vody, kurenia, plynu, ze byt neplatim a otec nanu potom bude kricat ze vela minula energií, ze neviem nakupovat, ze roztrepujem peniaze, ked som to ignorovala, jej nadavky, a uistila som ju ze nedoplatky jej uhradim, nestacilo jej.Byt som platit nemohla, lebo z coho? Paru penazi nasetrenych, a nevedela som co bude dalej.Co ked vsetko miniem, a potom co? Pojdem na ulicu? Na ulicu nie, byt by platili, ale na stravu by som uz nemala.Kto by ma trda zivil? Musela by som zobrat hocaku robotu lenze aku ked do fabrik som nemala spoje no a potraviny, vraj narobim v pokladni manká a nebudem ani vyplatu mat.Takto ohovorila mama kazdu pracu, lebo sama si robotu nevie najst a tak ma zmapované vsetky roboty.Niekde teda vraj beru len mladých.Lenze ide o nakupne centra , obchody kde ja robit nemozem lebo tam sa obvykle len stoji,mozno vyklada tovar, neviem ale neviem ci by som taku robotu dala teda stat niekde.Mama ma posielala tam ale ja som to nejak nevidela ze to je pre mna. Postupne,cim viac problemov mi na hlavu davala tym menej som sa z rozchodu nedostavala a postupne som uz aj stratila silu verit ze sa raz zamestnam.Vesala mi na hlavu veci ze kto sa v rodine obesil, kto pije, ze otec zalozi byt a budem splacat dlhy, atd...Takze este aj s otcom mam rozpravat co sa deje a ci ma.pozicky a co robi, pritom on mlci, a aj sa ho bojím kricat ponom, mama hodila na mna vsetky jej problemy zivotne aby som ich riesila , pomohla by som ale ako ked to nejde? Teraz nespavam lebo vsetky svoje sracky a zle veci prehodila na mna, a ja neviem to riesit a som vzdy nervozna.Bojim sa ze zacnem pit drogovat vztah a priatela ani radsej nehladam iba by som ublizila lebo by som ho zatazila problemamy, ako to teda riesit? Na koho sa obratit alebo co robit? Ignorovat to? Ci sa snazit nejak to riesit??? Chcem tiez zit, sporit si na auto vlastne byvanie, mat partnera ale pokial to bude v rodine takto je to vobec mozne???

swistica

Ich dom a ich pravidla. Nebola ich povinnost ta ubytovat a stravovat. Takze velmi sa nemas pravo stazovat. Jedine riesenie je najst si staly prijem, aby si sa mohla odstahovat. Jedna moznost je hladat si pracu mimo bydliska aj s ubytovanim, mozno i v zahranici. Dalsia moznost je hladat si pracu v mieste bydliska spolu s mamou. Dohodnite sa, ze kedze nemate pracu ziadnu, nic stratit nemozete. Nebudete si navzajom hovorit negativne komentare o jednotlivych poziciach. Proste tam poslete zivotopis, pojdete na pohovor a ked vas zoberu nastupite. Plati to i pre pozicie pri pokladni a tie kde treba stat. Ak to bude naozaj zle, mozete skoncit v skusobnej dobe.