Ako to mam vyriesit?

Príspevok v téme: Ako to mam vyriesit?
Ketrin12345

Moja mama nema pracu, vraj si hlada, ale velmi tomu neverim.Takze je zavisla od otca.Otec jej posiela na stravu a plati byt.Ja som sa vratila domov , kedze som prisla o robotu aj o priatela.Isla som domov, ze teda trochu sa zotavim a neskor si budem hladat robotu.Doma vsak boli problemy.Otec sice pracuje ale takisto pije, berie uvery a hraje automaty, obcas mame neposle na byvanie.Ked som prisla domov, mama sa tesila ze donesiem energiu, ale ja som domov isla s tym ze energiu potrebujem ja.Ked som videla ako to doma je, povedala som si, ze musim najst silu v sebe a zvladnut to sama.Lenze mama takyto postoj nezaujala.Den co den ma zacala zatazovat s tym, ze vraj minam vela vody, kurenia, plynu, ze byt neplatim a otec nanu potom bude kricat ze vela minula energií, ze neviem nakupovat, ze roztrepujem peniaze, ked som to ignorovala, jej nadavky, a uistila som ju ze nedoplatky jej uhradim, nestacilo jej.Byt som platit nemohla, lebo z coho? Paru penazi nasetrenych, a nevedela som co bude dalej.Co ked vsetko miniem, a potom co? Pojdem na ulicu? Na ulicu nie, byt by platili, ale na stravu by som uz nemala.Kto by ma trda zivil? Musela by som zobrat hocaku robotu lenze aku ked do fabrik som nemala spoje no a potraviny, vraj narobim v pokladni manká a nebudem ani vyplatu mat.Takto ohovorila mama kazdu pracu, lebo sama si robotu nevie najst a tak ma zmapované vsetky roboty.Niekde teda vraj beru len mladých.Lenze ide o nakupne centra , obchody kde ja robit nemozem lebo tam sa obvykle len stoji,mozno vyklada tovar, neviem ale neviem ci by som taku robotu dala teda stat niekde.Mama ma posielala tam ale ja som to nejak nevidela ze to je pre mna. Postupne,cim viac problemov mi na hlavu davala tym menej som sa z rozchodu nedostavala a postupne som uz aj stratila silu verit ze sa raz zamestnam.Vesala mi na hlavu veci ze kto sa v rodine obesil, kto pije, ze otec zalozi byt a budem splacat dlhy, atd...Takze este aj s otcom mam rozpravat co sa deje a ci ma.pozicky a co robi, pritom on mlci, a aj sa ho bojím kricat ponom, mama hodila na mna vsetky jej problemy zivotne aby som ich riesila , pomohla by som ale ako ked to nejde? Teraz nespavam lebo vsetky svoje sracky a zle veci prehodila na mna, a ja neviem to riesit a som vzdy nervozna.Bojim sa ze zacnem pit drogovat vztah a priatela ani radsej nehladam iba by som ublizila lebo by som ho zatazila problemamy, ako to teda riesit? Na koho sa obratit alebo co robit? Ignorovat to? Ci sa snazit nejak to riesit??? Chcem tiez zit, sporit si na auto vlastne byvanie, mat partnera ale pokial to bude v rodine takto je to vobec mozne???

swistica

ketrin - vela vela slov, no same vyhovorky. Stojis na jednom mieste a ak chces nieco zmenit, musis sa rozhybat a posunut sa dalej. Na to potrebujes pracu. Co robis preto, aby si ju nasla? Ako na sebe pracujes, aby si nasla lepsie platenu pracu? Nemusis pisat sem, staci ked odpovies sama pre seba. No bez vyhovoriek. Lebo obvinovanim rodiny (i ked asi mas pravdu) sa dalej neposunies.

Ketrin12345

Nebyt jej isla by som po strednej robit teraz by som uz mala mozno aj rodinu.Ona je vsak panská, v zivote by ma len urazala, ze nemam skolu, ze som hlupana, ake saty nosim.....Nikto nechce taketo slová od matky, kazda dcera chce pochvalu.Ked som nanu srala, na taku mamu, nedvihala som jej telefony, nech ma necha zit tak ako zijem, a nechvali sa co ona vsetko ma, nenadava mi aku robotu mam....Tak som mala 200 zmeskanych hovorov kazdy den.Nemozem sa jej zbavit, len mat sa dobre a tak sa nebáť jej telefonov, len je takze predstierat ze sa mate dobre ked mate minimalku.A klamat ju, ci seba, ja som sa uz pomiatla z toho vsetkeho.A inak aj priatel ma nechal, lebo mam len minimalku a nesnazim sa.Tazke zivotom odbitá.....Kam sa hrabem , ze...

Ketrin12345

SofiaElla, zuzulik, switica:Mam vzdelanie, dokonca vysokoškolské.Nebudem tu pisat ako to slo z hladanim roboty a ake problemy som pritom mala, napisem len ako sa momentalne citim pri matke.Viem , ze rodicia niesu povinny zivit ma, pre mna bolo ale takze obdobie ked som skoncila skolu a robota pre mna nebola.Nebrali ma.Doma na mna ale coraz viac tlacili ze mam ist robit lebo peniaze niesu.Takze obchod , vyroba, jedno kam.A ja som robotna, sla by som aj tam, aj ked mi bolo luto ze nemám lepsiu pracu.Ked som 5r studovala.Kazdeho zamrzí.Lenze vies aky postoj matka zaujala? Vo vyrobe boli slabe platy, teda minimálky, z coho by som utiahla nájom, zivobytie a dost.Mame by som v jej problemoch nepomohla.Teda financnych keby teda jej otec nedal alebo nezaplatil byt.Sestru tym nezatazovala.Ta si zila, kupovala drahe saty, ale mama jej nepovedala o problemoch ani pol slova.Iba sa pred nou chvalila ako sa dobre má.Lenze mna zatazovala.Vraj mi platila skolu, bola som jej pritaz, taketo vycitky na mna vybafla.Dalej urazky typu ze bratranec pracu ma , ze co som robila na tej skole, 5 rokov ze nic neviem, len ponizovanie.Uz som jen mala pokrk.Ako pisete len odist do zahranicia a tam zarobit aby som mala aj pre seba a este aj pre nu.Len ja som sa tam sama akosi bala ist.Vies aku podporu by som mala od mamy? Teda povzbudenie ist tam? Ziadne.Iba negativity by som pocuvala aky ludia tam su ako zle skoncim naco som studovala ked idem dret.Navyse som mala trocha psychicke problemy teda stracala som lahko veci, aj penazenku , mobil, vzdy mi davala najavo ze nato nemám tam ist, a ja sa priznam niesom az taka silná ist proti nej. Vsetko preto by urobila len aby som tam nesla.Teda zacala by mi hadzat polena pod nohy.Ale este jedna vec tu je, na to odist potrebujete aj vstupne naklady, ja som bola bez koruny, teda ako? Mama by mi nedala ani cent kedze nechcela aby som sla.Proste ja som v tom zivote nevidela ine vychodisko len asi fakt robit kur.....Alebo najst nejakeho bohaca pripadne vplyvneho muza co ma bude zivit a teda aj mamu moju.Vybavi nam robotu, preco ale ja?? Mala si najst takeho ona , mala by lepsi zivot....Nasla si len otca, ten maka ale nikdy jej nieje dost dobry.Obcas uz ani silu nemá, tolko pracovat ale musí aby jej..vyhovel....A ja, keby som aj toho bohaca nasla, vkuse by ma matka len urazala ze som zlatokopka a ze som sla len na peniaze......Taku mam chut normalne sa odstrelit v tomto zivote.Ako s nou rady?

Sofia Ella

ehm prečo by brigádne nemohla robiť kurvu, alebo na čiastočný úväzok. Brigáda ako brigáda a nestojí sa pritom.

ehm

Sofia Ella, skutočne gratulujem za nainteligentnejší príspevok dňa, k tomu niet čo viac dodať.... Autorka, skús si na začiatok zháňať niečo na čiastočný úväzok alebo brigádne, to by si mohla vydržať aj v stoji a prinesie ti to aspoň nejaký príjem.

vysavac

predavaj na trhu zeleninu, opytaj sa v nejakom stanku, ci nevedia, ci niekto nepotrebuje alebo chod oberat jahody ako brigadnicka

Zuzulik8

Pripadas mi ako typ co ziadnu pracu nezoberie lebo ziadna mu nie je dost dobra a na vsetkom najde nieco. Len zrejme si sa nic nevyucila a tak si nemozes moc vyberat, nieco robit budes musiet, aj ked sa tam stoji alebo pod. Otec ta nemoze zivit do konca zivota a je to voci nemu i nefer. Ty si sa zrejme podala na mamku.