Protrúzia L5S1, SM cvicenie a bolesti

Príspevok v téme: Protrúzia L5S1, SM cvicenie a bolesti
Chrbatik

Ahojte, prosim Vas zabera SM cvicenie na vyskocenu platnicku? Tlaci mi na duralny vak, mam velke bolesti. Elektro liecba, ultrazvuk, ani parafin nezabrali. Beriem Dorsiflex 3x denne a Diclovit 1x. Dnes som mala prve cvicenie, postoj - zatlacanie brucha, lopatiek, zadku, tahanie hlavy nahor. Bolesti ako fras. Vraj to je normalne prvy krat, ale ak do 2 dni neprejdu, je problem. Dalsie cvicenie stvrtok rano. Operacie sa velmi bojim, ale tie bolesti su hrozne. Odporucaju mi skusit akupunkturu. Mate s touto diagnozou skusenosti? Da sa vyliecit bez operacie?

Chrbatik

Injekcie Movalis, normalne u lekara, nie akupunktura, na tu som sa vykaslala. O dva tyzdne idem na reumatologiu, lebo neurolog tvrdi, ze tam je nieco viac nie iba platnicka, ale CT nic ine neukazalo, na magneticku ma nik neposlal. A potom k neurologovi som zvedava na ten ozon, ci mi ho ponukne, alebo si ho sama vypytam. No ale muzovi nepomohol, a taku bolest este nezazil vraj takze ma to netesi. Co dovtedy budem robit, asi ma porazi. Cele tyzdne na tabletkach. Tie injekcie mali zabrat, muzovi pomohli na extruziu. Nechapem preco nic nezabera. Mozem mat pri platnicke bolesti kolien a bedrovych klbov? Dokonca cely zadok ma bolieva.

Peter 50

Chrbatik : ved som Ti pisal, ze akupunktura neriesi tvoj problem .. zistovala si si moznost ozonoterapie, pred operaciou je toto este jedine mozne riesenie.....

Chrbatik

Ahojte skusila som akupunkturu a velmi sa mi pohorsilo. Bola som u liecitela, hodinka a pol, napravil ma. Bolest mam vsak stale, lebo tam je zapal. Obklady davat a caje budem musiet este pit. Dam vediet ako pokracujem. Zatial bolesti :(

Peter50

Chrbatik: Pochybujem ze Ti nejake cvicenie pomoze, prave ze si mozes, ak to budes robit nekvalitne a neodborne, este prasknut platnicku - extruzia disku. Ani akupunktura neriesi problem, znizi sice bolest - oklame nerv na ktory tlaci vyduta platnicka, ale len do casu, pokial sa este viac platnicka nevyduje a este viac nebude tlacit na ten nerv. Asi jedine rychle riesenie je ozonoterapia. Vysusi sa trciaca cast platnicky ktora tlaci na nerv, a tym zmizne aj bolest. Potom mozes cvicit a posilovat chrbtove svalstvo, aby sa Ti podobne vydutie nezopakovalo na inej casti chrbta. Ak ale, vydrzis bolest, to vydutie, ale aj extruzia sa niekedy samo vstrebe, a tym sa znizi tlak a zmizne bolest. Na to by som sa ale nespoliehal, lebo to je individualne dlho, aj rok ci viac alebo nemusi vobec.

Zuzka8

Moja, ja som bola tiež dneska na rehab., ale skrz iné dôvody. Tiež idem aj vo štvrtok ráno a tiež mi odporučila lekárka SM systém. Povedala, že nevie za koľko peňazí a u koho, ale že má vidí na tento SM.

coja

toto cvicenie je super, len pri nom je podstatne spravne prevedenie cvikov a taktiez pravidelnost, cvicit to treba denne aby to malo zmysel