It. Programovanie

Príspevok v téme: It. Programovanie
Nevi

Ahojte. Nie je tu niekto programator ci nieco podobne? Lebo by som celkom chcel ist na vysoku studovat IT, nejake to programovanie, ale neviem z toho vobec nic. Je to podla vas v pohode a da sa to zvladnut? Alebo musim mat uz dopredu nejake znalosti? Popripade poslite link na nejake it forum a tam sa opytam.

swistica

ok, pozrela som si obsah kurzu, podla obsahu kurzu mas pravdu, ja som predpokladala ze tam ucia wordpress len ako redakcny system, preto mi to bolo cudne. Dokonca ovladanie css a html maju vo vstupnych poziadavkach. Potom by ti mozno pomohlo den-dva sa pohrat s redakcnym systemom a az tak ist na html a css, kedze pises ze ti to robi problem.
Este otazka - ako prebiehaju kurzy na danej stranke? Aka je tvoja skusenost? Co odporucas a co nie?

neznamy1986

swistica: Kým? No skoro šeckými - na webrebel a potvrdil to aj yablko a ma to aj logiku. Nemôžem dostať hlboke vedomosti z wrodpressu, ked ani poraidne neviem ako funguje ten jazyk PHP v ktorom je vyrobený... Resp. keď neviem čo je to CSS (napr. pred kurzom som chcel som meniť farby na svojom webe, dakto mi povedal pridaj css a som nevedel čo to je (či sa to da jesť abo čo ) - take boli moje vedomosti o css pred kurzom. - tak neviem ako som s takým vedomosťami mohol isť hned na wordpress

neznamy1986

swistica: Naopak - prevádzkujem vlastný worpdress web, ale viem len zakladne veci nahrať na uložisko, nainštalovať temu a hrať sa s tým - nič hlbšie. Na ltc som začal worpdresom a som bol z toho ultrakkt - tak logicky my bolo vysvetlene, že bola kktina isť na wordpress ked neviem poriadne html/css a aspon základy PHP

swistica

neznamy - este poznamka k tomu co si napisal. Zacal si zo zleho konca - bolo treba zacat wordpressom - a na to nepotrebujes kurz, to zvladnes aj sam, potom html a css a az potom to php. Zrejme preto si z toho popleteny trosku.

swistica

neznamy - veru nemoze byt kazdy programator, ak raz niekto nema perfektnu logiku a algoritmicke myslenie, tak by sa mal venovat inej oblasti IT. Ty vsak pises o tvorbe webovych stranok (webove stranky sa neprogramuju) a to treningom zvladnes. Drzim palce :-)

neznamy1986

Ja sa snažím spraviť kurz na learn2code (html/css a neskôr chcem isť na zaklady php a wordpress). Mám určite problémy (skušam prakticky používať css a často zistim že som mal isť na to uplne inač), no furt počúvam že pri intenzínom cvičení to pojde.

Mám otázku: Jak je možné - že nie z každého môže byť prekladateľ, právnik, doktor atd tak profesionalne venovať tým veciam sa môže každý kto bude intenzívne cvičiť a narabať s tym?

ByvalyIT

Okurka, zacal som podnikat v uplne inej oblasti, lebo som po 20 rokoch v IT vyhorel. Nevedel som uz chodit do prace a nastastie som mal dost penazi, aby som si mohol otvorit nieco svoje, kde som sam sebe panom, resp. Ien zakaznici.

Miomao123

Ja som v začiatkoch mal tiež stresy z programovania, ale mal som skvelého učiteľa... Aj z úplnej nuly urobí skvelého programátora.
Ing. Rudolf Kocka - nájdeš kontakt na neho na webe www.spsehalova.sk
Tam učí, ale viem že aj niekde pracuje ako programátor, pokojne mu napíš, lepšieho nenájdeš