It. Programovanie

Príspevok v téme: It. Programovanie
Nevi

Ahojte. Nie je tu niekto programator ci nieco podobne? Lebo by som celkom chcel ist na vysoku studovat IT, nejake to programovanie, ale neviem z toho vobec nic. Je to podla vas v pohode a da sa to zvladnut? Alebo musim mat uz dopredu nejake znalosti? Popripade poslite link na nejake it forum a tam sa opytam.

Kiko22

Pokial viem, tak na VŠ nemusíš mať žiadne skúsenosti s programovaním, aj ke je to odľa mna ve%lká výhoda lebo aspon vieš o čom je reč, ale množstvo ludí ktorý sú kódery alebo programátori ani nemajú vyštudovanú výšku... dobré sú aj kurzy na programovanie tu www.vita.sk kde ich máš naozaj pozehnane :) podla mna je základ sa to chcieť naučiť a postupne si hladať niekde stáž vo firme a robiť na reálnych projektoch

Clovek Neznamy

P.S: Autorovi témy s nickom Nevi sa vopred ospravedlňujem, keď som spôsobil unho nejaký veľký zmätok alebo čo

Clovek Neznamy

Re FoxHound: No ja si tiež robim od yablka kurzy a mam z toho zmiešane pocity... Hlavne sa začinam bať, či je pravda toto čo pišeš, že to neni o talente atd...

U mňa je to tak, že som zatim skončil pri základoch programovania - PHP no nieiktoré úlohy boli katastrofa - mam niekoho na spoluprácu, kto sa chýtal za hlavu že už par mesiacov v niektorých veciach doslova tápem...... Preto si občas myslím, či to že ako to môže každy robiť neni trápny marketingový ťahák....

Každopádne ruky od toho ešte preč nedávam, ale skušam aj inú firmu... No yablko by v prvom rade mal davať primerané úlohy, nie do základov dať úlohy štýlom - neukazovali sme si? nevadí - google je kamarát...... Alebo štýlom - nevieš to? Neboj nemusiš sa citiť jak k.... No ta keď som prešiel celu teoriu a v nejakych veciach tápem tak asi ako sa mam cítiť? Alebo niektorí ludia mi rozprávali, ako je pre programovanie dôležité logaritmické myslenie - čo pre človeka nie je prirodzené. Tak čo tak začať kurz programovania tym učiť.........

A to nehovorím o partii v skupinke webrebel na facebooku (radu nedame alebo si pekne do teba kopneme a keď sa voči tomu ohradiš tak to prekrutime že si ,,arogantný idiot") )

Neznamy 1986

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

FoxHound

Ahoj.
Mám 32 rokov a pred pol rokom som odišiel z práce, kde ma zdierali.
Dal som sa na podporu a na pol roka som sa zavrel do izby a učil som sa programovať.
Začal som s free videami od Yablka (platiť sa mi nechcelo) a prešiel som na youtube kanály v angličtine.
NetNinja pre úplnych začiatočnikov a Traversymedia, keď už si pokročilý.
Nikto mi nepovedal čo sa mám naučiť tak som skákal z Reactu na python, flutter, laravel a potom nette,
keďže laravel nikde nechceli. A nakoniec som na to aj doplatil a musel sa účiť základy..
Pred mesiacom som absolvoval 3 pohovory, neveril som ale prijali ma na všetkých troch.
A to som dokonca čakal v čakárni s Ing chlapcami čo mali tituly, ale nevedeli ani čo je SQL join, callback alebo promise.. Uprednostinili mňa a to nemám ani maturitu.
Splnil sa mi sen a chodím do práce rád, a zarábam viac ako doteraz. Čo je sen každého človeka.
Programovanie nie je o tom či máš na to talent, školu atď..
Je to o passion, nadšení, vytrvalosti a chuti sa učiť.
Nepočúvaj tieto nuly, čo ti hovoria, že to nedokážeš. V tomto obore škola, vek nič neznamená.
Niektoré prográmatorské miesta su dokonca špeciálne pre ľudí so zdravotným postihnutím.. Takže možeš mať výhodu.
Držím palce a kľudne sa mi ozvi na email, rád popíšem s kolegom "self-taught" programátorom. ;) Good Luck!

swistica

Asi sa nerozumieme. Tam su teda videa kde niekto rozprava, alebo sa tam pripajas online a rozpravas sa s lektorom?

swistica

A ak potrebujes poradit je v ramci plateneho kurzu k dispozicii lektor? Mne pride u nich divne, ze pri tvorbe webovych stranok vsade pouzivaju termin programovat. Na to by si mali davat pozor.

neznamy1986

swistica: Tak pišem že mam vlastny web na wordpresse tak zas zakladne veci viem. a ako kurzy: No su tam videa a cvičenia. Občas su ale dake veci trochu neaktualne - trebars na tzv. layout stranky tam použivaju float a zistil som, že je to už trochu zastarale