Rakovina krcka maternice

Príspevok v téme: Rakovina krcka maternice
vlasta

Prosim o radu.Vzdy som mala citologicke vysledky v poriadku.Vydala som sa a zacala som mat problemy.Asi pred 3rokmi som bola na citologii a mala som trocha zly vysledok.Asi po roku som mala zapal a mala som vytok.Vtedy mi doktorka urobila vyter na citologiu/neviem preco to nerobila po vylieceni/.Vysledok bol horsi,bola to myslim 3.Povedala mi ze mi urobia mensi zakrok na krcku maternice.Lenze som dobrala antibiotika a citila som sa dobre,takze som tomu nevenovala pozornost.Viem,ze to je nezodpovedne voci sebe samej,ale uz asi 2 roky som nebola na vysetreni,ako keby som nechcela vediet vysledok.Mam trocha komplikovany zivot,ale pocula som,ze tato choroba sa dostane pohlavnym stykom.A tu je moja otazka,mohla som to v sebe nosit z nejakeho davneho vstahu,napriek dobrym vysledkom citologie,alebo to mam od manzela?To ma trapi najviac.Uz to neviem vydrzat,potrebujem odpoved aj od vas a tiez od gynekologa,lenze,mam to trocha komplikovane,nezijem na Slovensku a neviem az tak dobre po anglicky,aby som sa na vsetko povypytovala.Pojde tam somnou moj muz.Mozno mi nic nie je a zbytocne sa trapim,alebo som v tom az po usi.Dakujem.

laliovka

Ahojte, mne robili cytologiu a vysledok bol 2 bolo to este v roku 2005 a mala som ist na KRYO - myslim, ze je to zamrazenie krcka maternice. Nakolko mala lekarka pristroj pokazeny, tak idem na KRYO az tento rok. Takze to nie je az take vazne, ked som mohla tak dlho cakat. A pritom mama mi zomrela na rakovinu krcka maternice.
Skôr ma zaujima odpoved na otazku, ktoru uz polozila Vlasta. Vsade citam,ze HPV virus dostanu zeny, ktore zacali velmi skoro pohlavne zit, striedaju partnerov atd. Co nie je moj pripad. Vedel by mi niekto povedat, ci HPV virus ziskas pohlavnym stykom? Ak ano, to by znamenalo,ze ma manzel podviedol, ked dovtedy som mala cytologiu OK?

orešanka

Porozprávaj sa o tom so svojou gynekologičkou. Ja mám ranku na krčku a tak ma po viacerých rokoch sledovania poslal môj lekár na odborné vyšetrenie do Banskej Bystrice k MuDr. Jendrušákovi. Zatiaľ sa to vraj bude len sledovať.

lilien

ahojte! chcela by absolvovat preventivnu prehliadku krcka maternice, neviem ako sa to presne vola -skrining? no vazne neviem. mam 25 rokov a neviem ci o to len tak mozem poprosit gynekologicku.mohli by ste mi poradit?pripadne ak ste to absolvovali, dat nejaku radu. diiiik

petinka

Ahojky, mám vážne obavy, že mám papilomavírus... Dá sa to nejako liečiť??? Budúci týžden idem k lekárovi... Bojím sa... Strašne...

Ivka 1

Na základe výsledkov cytológie /výter z
krčka maternice/ sa zisťuje riziková
skupina . Vačšinou to býva II - preventívne prehliadky raz za rok,III -povinné prehliadky každého pol roka.
Odberom krvi sa zisťujú rakovinové markery.

tina

ahoj, chcem sa spytat ci cytologia znamena vyter z krcka maternice, teda ci sa nou zistuje rakovina krcka maternice. mozete mi prosim pomoct?

sisuľa

Tiež som momentálne v rozpoložení,lebo čakám na výsledky HVP-testu./Human Papiloma Virus/Vraj ak bude výsledok pozitívny,tiež budem musieť ísť pod skalpel.Mávam cytologiu 2-3,centimetrovú ranku na krčku maternice a pred pár týždňami mi našli na tej ranke "cystu".Zobrali mi ster na tento HVP test a teraz čakám,čakám a čakám.A bojím sa.Stále sa tvárim ako by nič,ale mám strach.Pozitivita HVP testu znamená veľký predpoklad mať rakovinu krčka maternice.A vôbec...nejako to už dopadne

vlasta

Dakujem ti Kelly za radu.Potrebovala som sa trocha zdoverit,lebo tato cesta sa mi zdala najprijatelnejsia,taka anonymna.Uz som sa pevne rozhodla,ze pojdem na odborne vysetrenie,nech uz viem na com som.Citim sa ako sebatyran.Uz som muzovi povedala,nech ma objedna.Tu stranku,co si mi poradila si pozriem.Este raz ti dakujem a vsetko dobre ti prajem.

kelly

Ahoj, Vlasta. Priznám sa, že mám z tvojho príspevku trochu chaos a nepochopila som, či si vlastne na ten zákrok bola alebo nie...Každopádne: treba si uvedomiť, že tvoj strach nezmizne kým nebudeš počuť od odborníka, že si v poriadku. Takže ak ti je zdravie prvoradé /čo dúfam že áno/, tak sa buď zober trebárs hneď v pondelok a choď k ženskému tam v zahraničí alebo si naplánuj cestu domov, predsa to za to stojí, nie?
Osobne si myslím, že pokiaľ si za tie 2 roky, čo si nebola na kontrolu, nemala žiadne problémy ako mimomenštruačné krvácanie, výtoky, zápaly, svrbenia, bolesti podbruška a podobne, tak by si strach z rakoviny nemusela mať, ale pravda je aj to, že rakovina zo začiatku nebolí a prejavovať sa začína až v ťažších štádiách, takže žiadne diskusie, čo k ničomu nevedú Ti neodporúčam, fakt Ti pomôže jedine odborník. Ak by si veľmi chcela, pozri si www.antikoncepcia.com, tam je online poradňa, v ktorej odpovedajú 3 gynekológovia zo Slovenska, síce najmä na otázky týkajúce sa antikoncepcie, ale možno by sa vedeli vyjadriť aj k Tvojmu problému, skús tam napísať, odpovedajú tak do 1-2 dní.
Držím Ti palce, hlavne hlavu hore a uvedom si, že aj psychika robí svoje. Ak sa budeš dlho trápiť, niekde sa to určite prejaví.