Rakovina krcka maternice

Príspevok v téme: Rakovina krcka maternice
vlasta

Prosim o radu.Vzdy som mala citologicke vysledky v poriadku.Vydala som sa a zacala som mat problemy.Asi pred 3rokmi som bola na citologii a mala som trocha zly vysledok.Asi po roku som mala zapal a mala som vytok.Vtedy mi doktorka urobila vyter na citologiu/neviem preco to nerobila po vylieceni/.Vysledok bol horsi,bola to myslim 3.Povedala mi ze mi urobia mensi zakrok na krcku maternice.Lenze som dobrala antibiotika a citila som sa dobre,takze som tomu nevenovala pozornost.Viem,ze to je nezodpovedne voci sebe samej,ale uz asi 2 roky som nebola na vysetreni,ako keby som nechcela vediet vysledok.Mam trocha komplikovany zivot,ale pocula som,ze tato choroba sa dostane pohlavnym stykom.A tu je moja otazka,mohla som to v sebe nosit z nejakeho davneho vstahu,napriek dobrym vysledkom citologie,alebo to mam od manzela?To ma trapi najviac.Uz to neviem vydrzat,potrebujem odpoved aj od vas a tiez od gynekologa,lenze,mam to trocha komplikovane,nezijem na Slovensku a neviem az tak dobre po anglicky,aby som sa na vsetko povypytovala.Pojde tam somnou moj muz.Mozno mi nic nie je a zbytocne sa trapim,alebo som v tom az po usi.Dakujem.

RNG

Hyperplazia krcka masternice nie je sposobovana len virusmi HPV.
Tak ako nielen HPV sposobuju rakovinu krcka maternice.
Z mnozstva zien pozitivnych na HPV ma len malo rakovinu krcka maternice, ktora tvori v sucasnosti len 1/40 vsetkych zenskych rakovin.
Vyse 12 krat tolko zien dostane rakovinu prs.
Cely ten velky zaujem o HPV je vysledok reklamnej politiky na vakcinu.
A vitany dovod na utok proti sexualnej promiskuite.
Nie ze by som s tym suhlasil, ja som velmi za moralne zasady, ale viac by som sa bal prenosu virusov hepatitidy A,B,C, ktora zabija viac ludi.

ifka

Poznam rodinu,ktora tiez budi dojem pred verejnostou,ze su velmi skromni,verni,maju tri deti,kazdy tyzden su v kostole.A manzel z casu na cas milenku ma.Cize netreba dat na prvy dojem.

ifka

ja ale pisem vyslovene o rakovine krcka maternica.mam tiez spoluziacku,ktora ma hyperplaziu krcka maternice.mala v zivote jedineho partnera.ked som sa jej pytala,ci aj jej manzel,tak povedala,ze to sa ho neopyta,ale ze za nikoho by nedala ruku do ohna.ani za vlastneho muza.

RNG

Virus HPV ako aj ine virusy su po celom tele.Takze sa mozu preniest aj inac ako sexom. Je to menej pravdepodobne, ale cim viacej ludi sa pohybuje v malych priestoroch, tym vacsia pravdepodobnost na epidemiu.
A je to epidemia, ked odrazu je diagnozovanych 60-80% ludi pozitivnych na niektore HPV.

eliiiii

Moja kolegyna ma aj mala len jedneho sexualneho partnera,manzela a ma rakovinu krcka maternice.V decembri dobrala chemoterarapiu a radioterapiu.

ifka

k rakovine krcka maternice pride zena vylucne sexom.s tym suvisi aj zly nalez cytologie,cize ked je zly,uz sa tam zacinaju diat nejake predrakovinove zmeny.tento virus sa tam nedostane jedlom,vzduchom,ani zazrakom.

RNG

Virusov HPV je vela, vassina ich uz davno mame, pravdepodobnost rakoviny krcka maternice je z nich dost mala, ale vseobecne zvysovanie imunity voci virusom je dobra myslienka, lebo cim nizsiu imunitu mame, tym viac skody virusy v tele mozu napachat.
Je hromada doplnkov, ktore v tom pomahaju:
selen, zinok, aloe vera, L-Lysin, vitamin C, baza, astragalus echinacea,GSE,oreganovy olej,
silnejsie: koloidna strieborna voda, extrakt z olivovych listov a
znacne ucinne:betulin befungin a larrea tridentata(chaparal)