Rakovina krcka maternice

Príspevok v téme: Rakovina krcka maternice
vlasta

Prosim o radu.Vzdy som mala citologicke vysledky v poriadku.Vydala som sa a zacala som mat problemy.Asi pred 3rokmi som bola na citologii a mala som trocha zly vysledok.Asi po roku som mala zapal a mala som vytok.Vtedy mi doktorka urobila vyter na citologiu/neviem preco to nerobila po vylieceni/.Vysledok bol horsi,bola to myslim 3.Povedala mi ze mi urobia mensi zakrok na krcku maternice.Lenze som dobrala antibiotika a citila som sa dobre,takze som tomu nevenovala pozornost.Viem,ze to je nezodpovedne voci sebe samej,ale uz asi 2 roky som nebola na vysetreni,ako keby som nechcela vediet vysledok.Mam trocha komplikovany zivot,ale pocula som,ze tato choroba sa dostane pohlavnym stykom.A tu je moja otazka,mohla som to v sebe nosit z nejakeho davneho vstahu,napriek dobrym vysledkom citologie,alebo to mam od manzela?To ma trapi najviac.Uz to neviem vydrzat,potrebujem odpoved aj od vas a tiez od gynekologa,lenze,mam to trocha komplikovane,nezijem na Slovensku a neviem az tak dobre po anglicky,aby som sa na vsetko povypytovala.Pojde tam somnou moj muz.Mozno mi nic nie je a zbytocne sa trapim,alebo som v tom az po usi.Dakujem.

nikka-hg

Zijem v Britanii uz 5 rokov na vyter krcka maternice musim chodit kazde 4 mesiace. Napriek tomu ze posledne 4 nalezy boli III. stupen lekar ma az teraz ked som na IV. odporucil na cytologiu. Viem ze to nemoze byt sposobene virusom a ani ziadnou sex. prenosnou chorobou lebo pred 2 tyzdnami som absolvovala vysetrenie na specialnej klinike. Moj lekar si totiz myslel ze to je jediny mozny dovod preco moje vytery nie su v poriadku ale sa mylil. Tak sa teraz aj trochu bojim lebo mam len 22 rokov a zatial som mala len 2 partnerov. Neviem ci by bolo lepsie ist lekarovi doma alebo je to jedno. Vie niekto poradit? Velmi pekne prosim

lilinka

ok nájdem to zajtra už musím ísť off...ďakujem za pomoc, zajtra sa tu stavím keď budem mať čas v práci alebo doma.Ahoj LaurinkaB

LaurinkaB

lilinka
Je tu velka diskusia pod nazvom konizacia, tam som napisala vsetky veci co som musela podstupit.. precitaj si tam

lilinka

co je to konkretnejsie konizacie mne to dnes povedal lekar a ja o tom neviem nič len som náhodne natrafila na toto forum.,.viem že sa dá na to umrieť,kolegyniny mama na to umrela a teraz to má aj ona ,teda už nemá maternicu a tak...

LaurinkaB

podla vysledkov cytologie, bud pojdes na konizaciu a dufam v dobry vysledok, alebo este pred cyto jedz aspon mesiac probiotika, selen a indonal

LaurinkaB

Vlasta - mozes to dlho nosit v sebe, akonahla Ti klesne imunita, prejavi sa to na krcku maternice.. Presne ako mne

orešanka

laliovka, ja som kdesi čítala, že HPV môžeš dostať kdekoľvek a väčšina žien ho už aj mala. Dá sa liečiť a ak máš dobrú imunitu tam ani nevieš, že si ho prekonala. Preto nerobia plošné testy ale len u žien, ktoré sú z nejakého dôvodu rizikové. Ako u chriky je ich viac typov. Nemyslím, že ťa manžel podviedola a preto si ho dostala - zdá sa mi to hlúposť. Ja mám ranku na krčku už asi 10 rokov a testy mám zatiaľ dobré ale môže prísť nejaký zlom a vtedy sa to môže zmeniť.