závislosť od kvapiek do nosa

Príspevok v téme: závislosť od kvapiek do nosa
edenBeden1en

Dobrý den, chcem sa vás opýtať, čo pomáha na upchaty nos. Bohužial som na tom že musím pravidelne používať kvapky do nosa inak mi upchá tak že neviem ani nosom potiahnúť vzduch :( viem že kvapky sa môžu používať max. týžden ale to som prekročil už dávno. Prosím čo môžem použiť miesto kvapiek aby mi uvolnilo. Dakujem.

Kalgan1

Urcite treba znacky sprejov a kvapiek striedat a hlavne aj tie na predpis, mal som kamosa, ktory bol skutocne od toho zavisly az mu to znicilo nosnu prepazku. Ak ide o alergie, treba brat aj lieky proti alergiam. Zodac ti ve predpisat aj obvodna lekarka, silnejsie lieky ako napr Xyzal ti predpíše už len alergolog. Ak to je chronicka vec, tak odborník bude vedieť viac, tak chod lekarke, ci alergologovi. Ale ked je sezona tak par tyzdnov je to fakt tazke aj s liekmi aj so sprejmi. Ja spreje striedam, v poslednom case mi prekvapivo zabera vibrocil, ale ako vravim, je to individualne...

neznamy1986

Ja napr. mam problemy s alergickou nádchou, krčná mi predpisuje spraj Nasonex, ktorý je robený tak, že sa dá uživať dlhodobo

Meridian

Kazdy kto ti bude hovorit aby si skusila morskú či cígelku asi nezažil čo je to upchatý nos celý den a alergia ........
Samozrejme treba alergológa atď.
Ppznám x a naozaj že viacej ako troch ludí čo sú závislý na kvapkách dlhšie ako 10 -rokov.
Proste ak to inak nejde tak....
A reči typu užívajte max týžden sú odporúčania.
Ono poznam konkretne ze museli denne tri štyry vstreky a po rokoch raz denne niekedy vôbec,ale dávajú si olynth.......