Stupnujuca sa bodava bolest pri dychani

Príspevok v téme: Stupnujuca sa bodava bolest pri dychani
Alanhoe

Ahoj. Uz mesiac sa snazim "rozdychavat" neprijemnu silno bodavu bolest pri dychani. Zacalo to uplne nevinne mozno aj viac ako mesiac dozadu, kedy mi pocas dna z nicoho nic zacali problemy pri hlbokom nadychu - pichava bolest v oblasti srdca, ktoru som musela "rozchodit" dve tri minutky, potom sama od seba ustupila. Tieto problemy zacali byt pravidelne, jeden az dvakrat denne na cca 5-10minut. Na nete som sa docitala, ze moze ist o problem s chrbticou a vo vacsine pripadoch to nebyva nic vazne, takze som tomu neprikladala ziadnu velku pozornost. Tomuto stavu nic nepredchadzalo, ziaden uraz, ziadne zmeny v navykoch, v praci nemam sedave zamestnanie...zacalo to bez zjavnej priciny. Prvy tyzden ako popisujem, raz max dvakrat denne. Dalsimi tyzdnami sa namiesto ustupovania zacala bolest prave naopak rapidne stupnovat, denne 4-5-6 krat a na dlhe aj viac ako polhodinove intervaly mi bolest nedovolovala hlboky nadych. Dnes rano som sa zobudila s tym, ze bolest citim neustale, bez preetavky az do vecera, z hlboka sa nadychavam len s bodavou bolestou, ktora vystreluje do srdca, laveho ramena a striedavo medzi lopatky. Pocas dna ma aj pobolieval hrudnik a citim sa unaveno. Ine priznaky ako napr kasel ci horucka nepocitujem, no viem, ze nieco nieje v poriadku. Neviete o co moze ist? Dakujem za kazdu skusenost.

Zuzka8

Nj, jasne k doktorovi.

Ja som mávala tiež bolesti, pre ktoré sa mi sťažene dýchalo. Niekedy som musela vedome riadiť dych, aby som sa rozdýchala. Ja som ale pre to išla k lekárke pekne. Je to zodpovednejšie ako sa iba tu pýtať.